JUNIOŘI: POSTUPOVÉ OHLÉDNUTÍ ZA SEZÓNOU

Postupu se hned ve své první sezóně dočkali junioři T.B.C. Králův Dvůr. Nově založené družstvo vzniklé z odchovanců, kteří prošli již dorostem Králováku, a několika hráči TJ Eagles Hořovice, jejichž oddíl před sezónou ukončil činnost, potvrdilo potenciál, který v sobě ukrývalo, a po strhující druhé části doslova „urvalo“ druhé postupové místo.

O možných kvalitách družstva přesvědčili jeho hráči už loni v létě na tradičním turnaji Prague Games, kde se probojovali mezi nejlepších 32 celků a jejich cestu ukončil až po boji pozdější vítěz Tatran Střešovice. Velmi důležité bylo, že spousta hráčů přistoupila opravdu svědomitě i k letní přípravě a proto nemohly být cíle trenéra před sezónou jiné než postup.

Pražská a Středo-česká liga juniorů se skládala z 9 celků a hrálo se systémem každý s každým třikrát. Hned po prvních zápasech bylo jasné, že za opravdové soupeře se dají počítat pouze tři družstva a to Kolín, Slané a „béčko“ Chodova. Druhým zjištěním bylo,že tým Králova Dvora bude v této lize poněkud zvláštností s ohledem na šíři svého kádru, jelikož trenér na zápasy vozil občas i více jak tři řady, které pravidelně zapojoval do zápasového vytížení. Naopak většina soupeřů nedala dohromady často ani dvě kompletní pětky.

V první třetině soutěže se však ukázalo, že cesta za postupem nebude tak snadná. Nad síly T.B.C. byla družstva Chodova a hlavně Kolína. Všechny ostatní zápasy sice už skončily výhrou Králováku, ale většina z nich těsně a nechyběla ani dvě dramata s otáčením výsledků v posledních minutách na domácím turnaji. Hlavně obrat ze 2:4 na 5:4 během posledních 4minut utkání s Neratovicemi stojí rozhodně za zmínku.

Druhá třetina pak začala naprosto pokaženým zápasem a prohrou se Slaným a divokou vítěznou přestřelkou s Petrovicemi. Velkou trhlinu postupovému snu dala další prohra s Kolínem. Jak se ale nakonec ukázalo tato prohra, která přišla 11. prosince, byla tou poslední prohrou juniorského týmu v sezóně. V novém roce totiž tým T.B.C. neodešel poražen ani jednou. Rozhodně to však nebyla procházka „růžovou zahradou“. Hned na dalším turnaji přišlo doslova utrápené vítězství 2:1 na Panthers C, ale rovněž důležitá výhra nad Chodovem B. Na posledním domácím turnaji opět neskutečné drama s Atomem Praha a pak konečně probuzení v podobě tří gólů za úvodní tři minuty proti Neratovicím a konečná výhra 8:3.

Před poslední třetinou bylo jasné, že pokud chtějí junioři T.B.C. pomýšlet na postup, nesmějí již takřka zaváhat a to hlavně proti Slanému a Chodovu. Jediný s kým mohl Králův Dvůr prohrát byl opět jasně vedoucí Kolín, který v půlce sezóny přišel o svojí největší hvězdu Lukáše Hodana, který přestoupil do Mladé Boleslavi, a vůbec Kolín pojal zbylé zápasy zajímavě. Jistý si svým značným náskokem nasazoval své nejlepší hráče jen do zápasu proti soupeřům z čela tabulky, což se mu málem vymstilo a jen o bod udržel konečné první místo.

Důležitost poslední třetiny soutěže pro juniory T.B.C. pochopilo i vedení klubu a na další dvojici zápasů, kryjící se zápasem mužů ve 2.lize, odjel kompletní kádr včetně trenéra a několika hráčů, kteří již v té době byli v kádru mužů. Vyplatilo se! Junioři nejdříve přejeli Petrovice 11:4 a pak porazili i oslabené Barracudas Slaný 5:3. Tato výhra zajistila Královu Dvoru lepší vzájemnou bilanci proti tomuto soupeři, což mohlo hrát důležitou roli v postupové matematice. Nutno podotknout, že atmosféře v týmu pomohl návrat asi největšího talentu Králova Dvora Patrika Svobody po operaci kolena. Následoval turnaj jako z pohádky. Výhra 16:0 nad Ovocnými bázemi a hlavně junioři T.B.C. jako jediný porazili Kolín v plné sestavě a to 4:1. Při „výletu“ do Kostelce nad Černými lesy přišla vydřená výhra nad Chodovem a bylo jasné, že k postupu stačí vyhrát dva z posledních tří zápasů. První krok přišel hned v dohrávce s Panthers C. Královácký postup byl pak zpečetěn na prvního máje výhrami nad Neratovicemi a Atomem.

Po úžasné stíhací jízdě chyběl T.B.C. pouze jediný bod na vítězný Kolín. To však nijak nekalí radost z postupu a z toho, že v roce 2010 se zatím nenašel tým, který by sebral juniorům T.B.C. alespoň bod. „V Králováku se za tuto sezónu vytvořila úžasná juniorská parta a i když skoro půlka z ní odchází do chlapů, věřím, že hráči, kteří v juniorech zůstávají a i Ti, kteří do této kategorie přijdou, navážou na skvělé výsledky z letošního roku“, říká trenér juniorů T.B.C. Marek Michálek a zároveň dodává : „ tohle byla nejlepší parta, kterou jsem měl zatím ve své trenérské praxi možnost trénovat“.

Rozlučka juniorské party na hřišti se koná v sobotu 28.5. v rámci Dne dětí s florbalem, kde jim soupeřem od 17:00 bude celek FBC Kladno, hrající letos 2.ligu juniorů.