JUNIOŘI: PRVNÍ KROK ZA POSTUPEM SPLNĚN

Junioři načali poslední vzájemné souboje s ostatními celky v Praze na Třebešíně proti Petrovicím a Slanému. S ohledem na dosavadní průběh ligy je pro ně každý další zápas v podstatě už vyzařovacím, pokud chtějí pomýšlet na postup.

SK-Florbal klub Petrovice – T.B.C. Králův Dvůr     4:11   (1:5,2:1,1:5)

Do utkání vstoupilo T.B.C. na dvě nejsilnější formace z hráčů, které měl trenér pro tento zápas k dispozici. Velký prostor dostali oba nejproduktivnější hráči dorostu a byl to právě dorostenecký kapitán Malý, který otevřel skóre hned v první minutě. U levé tyčky soupeřovi branky ho našel navrátilec do sestavy po vážném zranění kolena Svoboda. Povedený vstup Králováku do zápasu umocnily dvě přesné kombinace Votavy a druhého z dorostenců Podstavky ze čtvrté a šesté minuty. Jako první se trefil Votava, který v dalším střídání vrátil Podstavkovy asistenci. Na 4:0 zvyšoval Tauš úspěšnou dorážkou Šudomova nahození od půlící čáry a střelecký uragán T.B.C. v první třetině zakončilo opět duo Votava, skórující, a Podstavka, asistující. Jedinou černou kaňkou byla nedůslednost z poslední minuty, po které se poprvé v utkání prosadil i soupeř.

Od druhé třetiny tempo hry trochu upadlo a prostor dostala na nepravidelná střídání i třetí nekompletní formace Králova Dvora. Jako první opět udeřilo T.B.C., když Votava přihrával zpoza branky přesně zakončujícímu Taušovi. Tata branka však byla ze strany Králováku na hodně dlouhou dobu poslední. Polevení v tempu a nepřesnosti v obrané fázi hry byly hlavním důsledkem dvou branek v síti gólmana Vrány do konce druhé části.

Na začátku posledního dějství bylo ještě hůře. To se totiž Petrovice po další chybě v obraně dostali už na rozdíl pouze dvou branek. To se ale ukázalo jako ten správný budíček pro hráče T.B.C. . Jako první se prosadil Podstavka po nahrávce od koho jiného než Votavy. Další přesný zásah zaznamenal střelou ze středu hřiště Karmazín po přiťuknutí dalšího dorostence Nováka, debutujícího v drese juniorů a den před tím hrajícího svůj první florbalový ligový zápas v životě. Na 9:4 zvyšoval po bekhendovém ťukesu se Šnaidaufem od levého mantinelu Malý. Desítku si pro sebe rezervoval právě debutant Novák povedenou kličkou do bekhendu a gólový účet na 11:4 pro T.B.C. uzavřeli hráči Petrovic sami vlastním gólem, který zapadl do branky bezmocného gólmana od nohy obránce po Svobodově nahození zpoza branky.

Góly a asistence : 1. a 31. Malý (Svoboda, Šnaidauf), 4. a 11. Votava (Podstavka 2x), 6. a 27. Podstavka (Votava 2x), 10. a 14. Tauš (Šudoma, Votava), 29. Karmazín (Novák), 31. Novák (Karmazín) a 36. vlastní

Vyloučení : 32. Hrušovský 2min

T.B.C. Králův Dvůr – FbC Barracudas Slaný     5:3   (2:1,1:1,2:1)

Pro Králův Dvůr převelice důležité utkání, které by mohlo hrát podstatnou roli v postupové matematice konečné tabulky, začalo na výtečnou. Hned v prvním střídání dostal Filip Podstavka nahrávku mezi beky od Adama Sojky a svůj únik bezchybně zakončil. T.B.C. opět předvedlo, že začátky utkání jsou poslední dobou jejich silnou stránkou a již při druhém střídaní první řady se prosadilo znovu. Tentokrát se blýskl individuální akcí Tauš. Další slovo si ale vzali Slánští. V sedmé minutě se výběhem přes levou část obrany Králováku prosadil Mistrík a nedal Vránovi šanci. Utkání se po této brance naprosto vyrovnalo a hra probíhala na tuto ligu v poměrně dobrém tempu, odpovídajícímu střetu týmů z čela tabulky.

Po minutě druhého dějství bylo srovnáno. Marek Vodička si doslova povodil tři hráče T.B.C. a parádní střelou pod víko nedal Vránovi sebemenší šanci na povedený zákrok. Od druhé části se na hřišti sporadicky dostal i třetí útok Králova Dvora a právě při jednom z těchto střídání se nadechl k obrovskému sólu kapitán T.B.C. Jan Hrušovský. Ve chvíli kdy jeho akce už vypadala ztraceně, jelikož ho obrana Slaného vytlačila k levému mantinelu do velice nevýhodného úhlu, natáhl „Johan“, jak mu všichni z T.B.C. říkají, k milimetrově přesné střele a dosáhl tak asi svého zatím nejhezčího gólu kariéry. Všechny další pokusy do konce prostřední části se buďto nevešly mezi tři tyče, nebo byly zneškodněny oběma brankáři.

I v posledním dějství probíhala na hřišti bitva o každý centimetr hrací plochy a její první polovina rovněž žádnou branku nepřinesla. Pak ale při dalším střídání třetí formace T.B.C. Slané srovnalo. Podruhé se prosadil Mistrík, tentokrát po křižném pasu, jenž prošel středem obrany Králova Dvora. Toto vyrovnání naštěstí pro T.B.C. jeho hráče spíše nakoplo a hned v následujícím střídaní jim vrátil vedení Votava po spolupráci opět s Podstavkou. Následující očekávaný tlak Slaného utnul Šnaidaufův pas z křížku na obrané polovině, který přeletěl celé hřiště až do brankoviště Slánských, kde ho pohotově Malý uklidil za záda bezmocného gólmana. Černou kaňkou na jinak povedeném utkání byl Taušův zkrat dvacet vteřin před koncem. Bez zjevné snahy hrát balónek sestřelil hráče Slaného, za což si měl vysloužit minimálně pětiminutový trest. Bohužel pro tuto soutěž rozhodčí, kteří zde pískají, naprosto nezvládají vzájemné zápasy týmů bojujících o postup a tak trest byl pouze dvou minutový. Závěr celého utkání byl tímto incidentem samozřejmě ovlivněn, ale to už nemohlo nic změnit na velmi důležitém bodovém zisku pro T.B.C. Králův Dvůr.

Branky a asistence : 1. Podstavka (Sojka), 4. Tauš, 20. Hrušovský, 32. Votava (Podstavka) a 34. Malý (Šnaidauf)

Vyloučení : 36. Tauš 2min

Sestava : Vrána-Sojka, Šudoma, Hrušovský, Šnaidauf, Sýkora-Podstavka, Votava, Tauš, Malý, Just, Svoboda, Karmazín, Novák, Jirásek

Díky výhře nad Slaným máme s tímto soupeřem lepší vzájemnou bilanci 2 výher a jedné prohry, což by za jistých okolností mohlo hrát roli v postupových propočtech. Přesto juniorům nezbývá než se pokusit vyhrát všechny zbývající utkání včetně zápasu s vedoucím Kolínem. Velikým pozitivem byl přístup a nasazení všech hráčů na posledním turnaji. Jedině s podobným nasazením a stoprocentním výkonem žije šance na postup, tak se o ni pojďme pořádně porvat.