JUNIOŘI : PRVNÍ TŘETINA SOUTĚŽE SE STŘÍDAVÝMI ÚSPĚCHY

První třetinu soutěže mají za sebou i junioři T.B.C.. Po loňském postupu hrají letos 3.ligu juniorů divize II a již mají odehránu třetinu své soutěže.

První turnaj  18.9.

Oba zápasy prvního turnaje byly jen pokračováním střelecké mizérie pronásledující tento tým už od letního turnaje Prague games. Jedinou útěchou snad může být vcelku kvalitní ofenzivní projev a vynikající výkony obou brankářů, jak dorostence a starého známého v sestavě T.B.C., Kryštofa Sunkovského, tak nového letního objevu ze Bzové, Lukáše Macha, který naprosto perfektně zapadl do týmu juniorů a v průběhu podzimu už prokazuje svůj nemalý talent i v mužských kategoriích. Za zmínku stojí i výkony další letní posily „Pražáka“ Filipa Kopanici, který je v barvách Králova Dvora na roční hostování z týmu Panthers.

T.B.C. Králův Dvůr – Viking group TJ Sokol Kobylisy     3:3 (0:1,2:1,1:1)

Typické první utkání sezóny, běhavé nijak kvalitní po florbalové stránce s chybami na obou stranách a jednou fatální chybou gólmana na každé straně. Oba si nechali zahrát na „housle“. Za T.B.C. se jako první prosadil Podstavka za stavu 0:2 střelou od půlky hřiště. Na 2:2 vyrovnával střelou z výběhu z rohu Kopanica a do vedení poslal Králův Dvůr další „nechytatelnou“ bombou od půlky Hrabě. Bohužel soupeř na tento gól dokázal zareagovat a tak se body dělily.

Góly a asistence : 16. Podstavka (Hrabě), 19. Kopanica (Tesárek) a 34. Hrabě

Vyloučení: 3. a 28. Kopanica 2 x 2min (blokování hole a nedovolené bránění) a 29. Podstavka 2min (sekání)

TJ Sokol Královské Vinohady B – T.B.C. Králův Dvůr     2:1 (0:1,2:0,0:0)

Typické utkání Královodvorských juniorů posledních měsíců. Místy až drtivý tlak vyjádřený množstvím střel, ze kterých je polovina zablokována obranou soupeře a druhá polovina postrádá parametry na překonání jakéhokoli gólmana. Do vedení poslal T.B.C. v první třetině Svoboda pumelicí od pravého mantinelu při přesilové hře, ale to bylo naposledy, co gólman soupeře viděl balónek za svými zády. V druhé třetině naopak dvakrát skóroval soupeř poprvé rovněž z přesilovky a podruhé z brejkové situace, když si obrana vlastně sama srazila míček za záda brankáře. Všechna další útočná snaha vzešla naprosto vniveč, díky zbrklé respektive křečovité koncovce.

Branka a asistence : 7. Svoboda (Kopanica)

Vyloučení : 15. Michálek 2min (blokování hole)

Sestava : Mach, Sunkovský – Kopanica, Šnaidauf, Svoboda, Hrabě, Haber, Provázek – Tesárek, Jirásek, Just, Podstavka, Kodad, Husák, Michálek, Jaňour, Žížala, Krob, Dvořák, Sýkora(1.zápas)

Druhý turnaj 23.10.

Zatím jediný stoprocentní turnaj v poddání juniorů, který ukázal jakým směrem by se měla letos ubírat hra tohoto týmu. Pomohlo i domácí prostředí SH Králův Dvůr, kde se tento turnaj odehrál.

T.B.C. Králův Dvůr – FbK Atom Praha     4:0 (0:0,1:0,3:0)

Úvod utkání byl ještě pokračováním ohromné střelecké mizérie avšak hlavně třetí třetina přinesla malé zlepšení v podobě tří branek. Do té doby však několikrát opět podržel tým tentokrát bezchybný Sunkovský v brance. Střelecké tápání protrhl až kapitán Šnaidauf, který na začátku druhého dějství poslal míček tahem od půlky přímo pod víko. V poslední části se dvěma průniky z obrany blýskl Kopanica. První zakončil sám a při druhém předložil míček Jiráskovi před takřka prázdnou branku. Poslední slovo si vzal Hrabě, který tentokrát opravdu povedenou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě.

Branky a asistence : 13. Šnaidauf, 29. Kopanica, 33. Jirásek (Kopanica) a 36. Hrabě (Svoboda)

FBK Vosy Praha – T.B.C. Králův Dvůr     2:5 (0:2,1:1,1:2)

O vývoji utkání rozhodl pravděpodobně skvělý úvod hráčů T.B.C., kteří se dokázali prosadit již ve třetí minutě a to hned dvakrát v rozmezí 9 vteřin. I přestože se hra od druhé třetiny vyrovnala, Králův Dvůr si udržoval pro něj podstatné dvougólové vedení, podpořené opět skvělým Sunkovským, který se tentokrát nevyvaroval jedné velké chyby, která naštěstí na vývoj zápasu neměla žádný vliv a T.B.C. si dokráčelo pro jistou výhru.

Góly a asistence : 3. Šnaidauf (Kopanica), 3. a 24. Jaňour (Hrabě, Svoboda), 25. Tesárek(Jirásek) a 28. Podstavka (Svoboda)

Sestava : Sunkovský – Kopanica, Šnaidauf, Svoboda, Hrabě, Haber, Provázek – Tesárek, Jirásek, Just, Michálek, Podstavka, Kodad, Jaňour, Žížala, Sýkora, Dvořák, Krob

Třetí turnaj 20.11.

Turnaj se konal v Benátkách nad Jizerou a junioři T.B.C. dostali od Unie „dárek“ v podobě prvního zápasu od 8:00, což znamenalo díky inverznímu počasí odjezd z Králova Dvora hluboko před šestou hodinou. Paradoxně se to projevilo spíše až v druhém utkání na tomto turnaji.

T.B.C. Králův Dvůr – FbC Panthers B     7:2 (3:1,3:1,1:0)

Opět ukázkový start do utkání. První minuta a soupeř si po tlaku Tesárka do brankoviště vstřelil vlastní gól. Tesárek přidal do konce prvního dějství i branku, která byla připsána jemu a byl rozhodně největší hrozbou pro obranu Panthers. Přidal se k němu i Kodad, který se bekendovou střelou poprvé prosadil jako junior. Do konce první části sice přišlo snížení v přesilovce, ale to nijak nepřibrzdilo ofensivu T.B.C.. Na začátku druhé třetiny se prosadil Podstavka po přihrávce Husáka zpoza branky, pak opět úřadoval Tesárek a na  6:1 zvyšoval po Jirásková průniku po křídle Žížala.Bohužel opět přišlo na konci třetiny snížení. V posledním dějství už se prosadil pouze Kodad.

Branky a asistence :  1. Vlastní branka, 9. a 19. Tesárek (Michálek), 10. a 26. Kodad (Podstavka, Malý), 15. Podstavka (Husák) a 21. Žížala (Jirásek)

Vyloučení : 12. a 28. Michálek 2 x 2min (2 x blokování hole) , 12. Husák 2min (nedovolené vrážení)

FbŠ Bohemians Praha C – T.B.C. Králův Dvůr     3:1 (1:1,1:0,1:0)

Utkání o trpělivosti, tak by se dal nazvat tento zápas. Tři lajny Králova Dvora proti sedmi hráčům Bohemky, kteří ale předvedli, že jsou na výši nejen technicky, ale i takticky. Přitom vstup do utkání vyšel T.B.C. opět skvěle. Ve druhé minutě se opět prosadil Kodad, ale pak se ukázalo, kdo bude určovat tempo zápasu. Pětice Bohemians byla skoro neustále na balonu a na výborného Sunkovského létala jedna střela za druhou a minimálně 4krát zvonila i branková konstrukce. I přesto pokud dodržovali hráči Králova Dvora naordinovanou zónovou obranu, dařilo se tlaku odolávat. Jak to tak bývá, rozhodly nakonec individuální chyby, hlavně ve zmíněném rozestavení, a nedisciplinovanost spojená s vyloučeními. Další kámen úrazu byla zbrklost hráčů T.B.C. po zisku míčku, místo toho aby jej podrželi, většinou o něj do 15ti vteřin opět přišli zbrklou rozehrávkou, nebo nepřipravenou koncovkou. To vše se zlepšilo až v posledním dějství, ale vrátil se problém s koncovkou. Takže výhra Bohemians byla nakonec zaslouženou.

Branka a asistence : 2. Kodad (Malý)

Vyloučení : 7., 14. a 34. Podstavka 3 x 2 min (2 x sekání, špatné střídání)

Sestava : Sunkovský – Kopanica, Šnaidauf, Hrabě, Svoboda, Haber, Husák – Tesárek, Just, Michálek, Podstavka, Malý, Kodad, Jaňour, Žížala, Jirásek, Krob

Cíl postupu do 2.ligy je po první třetině týmu z Králova Dvora vzdálen pouze o 1 bod, ale herní projev je potřeba rozhodně zlepšit, pokud se o jednu z postupových pozic máme doopravdy poprat. Velkou jistotou jsou výkony brankářů, problém s koncovkou se už také částečně podařilo vyřešit, ale stále je na čem pracovat.