LUCERN Králův Dvůr

Junioři na Radlicích nebodovali

Během nedělního dopoledne 23.2. se králodvorští junioři vydali do pražských Radlic, kde je čekaly další dva zápasy v rámci 18. kola 2. Ligy juniorů. Bohužel, body zůstaly v Praze. Níže Vám přinášíme reportáž z turnaje.

TJ Sokol Královské Vinohrady – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 4:2

V prvním zápase čekal juniory z Králova Dvora pražský celek SKV. O měsíc dříve se oba celky utkali v rámci 16. kola, kdy T.B.C. vyhrálo na nájezdy 7:8. Čekal se tedy opět vyrovnaný souboj. Bohužel, hned na začátku utkání došlo k vyloučení na straně T.B.C. a toho tým z pražských Vinohrad využil už po necelé minutě přesilové hry. Do konce třetiny se však kromě přelévání hry ze strany na stranu nic dalšího nepřihodilo a tak se do druhého dějství šlo za stavu 1:0. Během druhé třetiny přišlo vyloučení i na druhé straně, bohužel T.B.C. nedokázalo svojí přesilovku využít. Naopak Vinohrady přidali druhou branku a tak se do třetí třetiny šlo za stavu 2:0. Hned na začátku třetí třetiny přišlo další vyloučení na straně T.B.C., které ovšem nebylo potrestáno. Nicméně o pár minut déle přidali Vinohrady další branku. Přišlo však i druhé vyloučení na straně Vinohrad a toho už dokázala speciální přesilová formace využít, kdy po přihrávce od Lešuka skóroval Eliáš. Bohužel pro T.B.C. i na to dokázali Vinohrady odpovědět brankou na 4:1. V závěru zápasu přišla pro T.B.C. ještě výhoda rozehrávky volného úderu na hranici velkého brankoviště, kterého dokázal využít Kračmer, kterému přesně nahrával Paulát. To bylo ale z utkání vše a tak si tři body z tohoto zápasu odnesli Vinohrady.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – Floorbal Club Falcon 4:6

Ve druhém zápase čekal žlutomodré juniory soupeř tabulkově bližší a tomu odpovídala i hra. Během první třetiny žádná branka nepadla, i když šance byly na obou stranách. Nutno však podotknout, že nebezpečnější byl tým Falconů. Hned z kraje druhé třetiny se vedení ujali Falconi, kterým ke vstřelení branky stačilo pouhých 25 vteřin. O minutu a půl déle se ale prosadil Eliáš, kterému asistoval Paulát a bylo vyrovnáno. Následovalo vyloučení pro tým Falconu, které využil po půl minutě Lešuk, kterému nahrával Eliáš. O dalších pár minut déle přidal další branku Paulát, kterému asistoval Major. V závěru třetiny přišlo ještě jedno vyloučení Falconů a i tato přesilovka byla využita, kdy se prosadil znovu Paulát, kterému nahrával Eliáš. Do třetí třetiny se šlo za stavu 4:1. Poslední třetina ale dopadla pro T.B.C. katastrofálně. Opět půl minuty po zahájení třetiny se prosadili Falconi, kteří ve 39. minutě stáhli skóre na rozdíl jedné branky a o dvě minuty déle dokázali zápas srovnat. Minutu před koncem sudí nařídil trestné střílení po faulu žlutomodrých hráčů a to hráč Falconů dokázal proměnit v gól. V poslední minutě se T.B.C. ještě pokusilo o vyrovnávací gól, nicméně hra v šesti vygradovala pouze v šestou branku Falconu, kteří stříleli do prázdné brány. S konečnou sirénou tedy na tabuli svítil výsledek 4:6.

Komentář trenéra Lukáše Jiráska: „Nemám slov. Co se prvního zápasu týče, výsledek odpovídal předvedené hře. Troufám si říct, že hra byla vyrovnaná, ale na rozdíl od nás dokázali Vinohrady svoje šance využít. Pozitivum z tohohle zápasu byl alespoň gól vstřelený ze standardní situace. Druhý zápas se mi nehodnotí lehko. První třetina byla vlažná a asi třikrát zazvonila tyčka naší branky. Ve druhé třetině jsme se dokázali nakopnout a udělat si tříbrankový náskok a to i díky využitým přesilovkám. Třetí třetina – debakl, fiasko, průser. Když v zápase vedete 4:1 a „prohospodaříte“ (já bych použil jiný výraz) třetí třetinu 0:5…. Každopádně s klukama jsme si na tréninku pár věcí řekli a teď je to na nich, jak se k tomu postaví. Šance na záchranu soutěže je malá, ale pořád je, a dokud je, tak se o ní musíme prát! Ale to už si musí kluci přebrat v hlavách a sami si ujasnit priority. Protože pokud bude přístup jak k tréninkům, tak k zápasům takhle „vlažnej“, tak si příští rok zaslouženě zahrajeme nejnižší juniorskou ligu. Na závěr děkuji rodičům a fanouškům za podporu.

Podobné články

19.06.2020

Informace ohledně Soustředění 2020

Jak už jsme dříve informovali, letošní soustředění se uskuteční! Dlouhou dobu jsme řešili situaci ohledně dopravy, která se kvůli situaci…

Novinky

Generální partner

Partneři

MSMT