Junioři na Radlicích nebodovali

Během nedělního dopoledne 23.2. se králodvorští junioři vydali do pražských Radlic, kde je čekaly další dva zápasy v rámci 18. kola 2. Ligy juniorů. Bohužel, body zůstaly v Praze. Níže Vám přinášíme reportáž z turnaje.

TJ Sokol Královské Vinohrady – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 4:2

V prvním zápase čekal juniory z Králova Dvora pražský celek SKV. O měsíc dříve se oba celky utkali v rámci 16. kola, kdy T.B.C. vyhrálo na nájezdy 7:8. Čekal se tedy opět vyrovnaný souboj. Bohužel, hned na začátku utkání došlo k vyloučení na straně T.B.C. a toho tým z pražských Vinohrad využil už po necelé minutě přesilové hry. Do konce třetiny se však kromě přelévání hry ze strany na stranu nic dalšího nepřihodilo a tak se do druhého dějství šlo za stavu 1:0. Během druhé třetiny přišlo vyloučení i na druhé straně, bohužel T.B.C. nedokázalo svojí přesilovku využít. Naopak Vinohrady přidali druhou branku a tak se do třetí třetiny šlo za stavu 2:0. Hned na začátku třetí třetiny přišlo další vyloučení na straně T.B.C., které ovšem nebylo potrestáno. Nicméně o pár minut déle přidali Vinohrady další branku. Přišlo však i druhé vyloučení na straně Vinohrad a toho už dokázala speciální přesilová formace využít, kdy po přihrávce od Lešuka skóroval Eliáš. Bohužel pro T.B.C. i na to dokázali Vinohrady odpovědět brankou na 4:1. V závěru zápasu přišla pro T.B.C. ještě výhoda rozehrávky volného úderu na hranici velkého brankoviště, kterého dokázal využít Kračmer, kterému přesně nahrával Paulát. To bylo ale z utkání vše a tak si tři body z tohoto zápasu odnesli Vinohrady.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – Floorbal Club Falcon 4:6

Ve druhém zápase čekal žlutomodré juniory soupeř tabulkově bližší a tomu odpovídala i hra. Během první třetiny žádná branka nepadla, i když šance byly na obou stranách. Nutno však podotknout, že nebezpečnější byl tým Falconů. Hned z kraje druhé třetiny se vedení ujali Falconi, kterým ke vstřelení branky stačilo pouhých 25 vteřin. O minutu a půl déle se ale prosadil Eliáš, kterému asistoval Paulát a bylo vyrovnáno. Následovalo vyloučení pro tým Falconu, které využil po půl minutě Lešuk, kterému nahrával Eliáš. O dalších pár minut déle přidal další branku Paulát, kterému asistoval Major. V závěru třetiny přišlo ještě jedno vyloučení Falconů a i tato přesilovka byla využita, kdy se prosadil znovu Paulát, kterému nahrával Eliáš. Do třetí třetiny se šlo za stavu 4:1. Poslední třetina ale dopadla pro T.B.C. katastrofálně. Opět půl minuty po zahájení třetiny se prosadili Falconi, kteří ve 39. minutě stáhli skóre na rozdíl jedné branky a o dvě minuty déle dokázali zápas srovnat. Minutu před koncem sudí nařídil trestné střílení po faulu žlutomodrých hráčů a to hráč Falconů dokázal proměnit v gól. V poslední minutě se T.B.C. ještě pokusilo o vyrovnávací gól, nicméně hra v šesti vygradovala pouze v šestou branku Falconu, kteří stříleli do prázdné brány. S konečnou sirénou tedy na tabuli svítil výsledek 4:6.

Komentář trenéra Lukáše Jiráska: „Nemám slov. Co se prvního zápasu týče, výsledek odpovídal předvedené hře. Troufám si říct, že hra byla vyrovnaná, ale na rozdíl od nás dokázali Vinohrady svoje šance využít. Pozitivum z tohohle zápasu byl alespoň gól vstřelený ze standardní situace. Druhý zápas se mi nehodnotí lehko. První třetina byla vlažná a asi třikrát zazvonila tyčka naší branky. Ve druhé třetině jsme se dokázali nakopnout a udělat si tříbrankový náskok a to i díky využitým přesilovkám. Třetí třetina – debakl, fiasko, průser. Když v zápase vedete 4:1 a „prohospodaříte“ (já bych použil jiný výraz) třetí třetinu 0:5…. Každopádně s klukama jsme si na tréninku pár věcí řekli a teď je to na nich, jak se k tomu postaví. Šance na záchranu soutěže je malá, ale pořád je, a dokud je, tak se o ní musíme prát! Ale to už si musí kluci přebrat v hlavách a sami si ujasnit priority. Protože pokud bude přístup jak k tréninkům, tak k zápasům takhle „vlažnej“, tak si příští rok zaslouženě zahrajeme nejnižší juniorskou ligu. Na závěr děkuji rodičům a fanouškům za podporu.