Junioři se z Kobylis vrátili bez bodu

V prvním únorovém víkendu se vydali naši junioři k dalšímu turnaji 2. ligy juniorů do pražských Kobylis, kde je nejprve čekal zápas s domácími Kobylisy a poté zápas s rezervou pražského Tatranu Střešovice.

VIKING TJ KOBYLISY – T.B.C. LUCERN KRÁLŮV DVŮR 9:3

Úvod do zápasu byl ze strany T.B.C. vlažný. Snad za to mohl fakt, že někteří hráči odehráli zápasy za mužské kategorie už v sobotu nebo že momentálně probíhá sezóna maturitních plesů, ale zpět k zápasu. Jako první otevřel gólový účet ve třetí minutě kobyliský Pavézka. Nutno dodat, že byl také autorem dalších 4 branek v utkání. V 5. minutě první třetiny za stavu 1:0 dokázal ještě odpovědět Kračmer, jenže pražské Kobylisy dokázali ještě do konce první třetiny přidat další tři branky, a tak se do druhého dějství šlo za stavu 4:1. Druhá třetina dopadla pro T.B.C. ještě hůř, jelikož se nepodařilo proměnit ani jednu ze dvou přesilovek a na druhé straně Kobylisy přidaly další tři branky, a tak se do třetí třetiny šlo za stavu 7:1. Ve třetí třetině kobyliský válec pokračoval a na tabuli po 40-ti minutách hry svítilo skóre 9:1. V samotném závěru utkání dostalo T.B.C. znovu možnost přesilové hry, kterou využil Lešuk a necelou půlminutu poté se prosadil Mikulášek. To bylo ale vše, a tak po kosmetické úpravě skóre v závěru zápasu T.B.C. prohrálo 9:3.

T.B.C. LUCERN KRÁLŮV DVŮR – XPS NETWORK TATRAN STŘEŠOVICE B 3:5

Po prvním zápasu čekal na T.B.C. další nelehký soupeř a to rezerva Tatranu, která byla tvořena z části dorostenci se zkušenostmi z první dorostenecké ligy. Zápas byl dlouhou dobu vyrovnaný, alespoň co se skóre týče, a to i přesto, že bylo T.B.C. ve třetí minutě potrestáno dvouminutovým trestem za sekání. Nicméně v desáté minutě se prosadil Lešuk a půl minuty po něm Křikava a do závěru třetiny se blýskl i brankář Bubeník, který zlikvidoval soupeřovo trestné střílení. Druhá třetina začala dalším dvouminutovým trestem pro T.B.C. a Tatran toto oslabení posílil o odvolání brankáře a hru v šesti hráčích. Toho využil kapitán T.B.C. Paulát, který zvýšil do prázdné branky na 3:0. Jenže to už bylo ze strany T.B.C. vše a na druhé straně se podařilo Tatranu vstřelit nejdříve první kontaktní branku a do konce třetiny ještě srovnat na 3:3. Třetí třetina se nesla v duchu začátku zápasu, kdy byl Tatran aktivnější, ale T.B.C. dobře likvidovalo šance soupeře. Nicméně i přes veškerou snahu T.B.C. nakonec inkasovalo do konce třetiny ještě dvě branky, a tak se závěrečnou sirénou svítilo na ukazateli skóre 3:5.

Komentář trenéra Lukáše Jiráska: „Co se zápasu s Kobylisy týče, první dvě třetiny jsme prospali a víceméně začali hrát až posledních 5 minut zápasu. Kobylisy hráli sice tvrdě do těla, nicméně jsme se jim odevzdali. Chtěli jsme navázat na výkony z posledního turnaje, ale to se nepovedlo. Do tohohle výkonu to mělo až na posledních pět minut opravdu daleko. Co se zápasu s Tatranem týče, byly ty zápasy od sebe rozdílné jako noc a den. Celou první půli zápasu jsme měli ve svých rukách, kluci na hřišti hráli to, co jsem po nich chtěl. Věděli jsme, že Tatran je rychlejší a techničtější a tak nám víceméně ani nezbylo nic jiného, než jít do tvrdého bloku a hrát na breaky. Vyplatilo se. Dotáhli jsme zápas do stavu 3:0. Soupeř se po jedné vstřelené brance chytnul a zbytek asi není třeba komentovat. Prohráli jsme, nicméně kluci druhý zápas nevypustili a dřeli jako koně až do konce, za což jim patří moje uznání. A co dál? Máme tři týdny do dalšího turnaje, nesmíme se nechat zlomit neúspěchem a musíme zabrat ještě víc, nic není ztraceno. Závěrem chci rodičům a fanouškům poděkovat za podporu.“