LUCERN Králův Dvůr

Junioři se z Kobylis vrátili bez bodu

V prvním únorovém víkendu se vydali naši junioři k dalšímu turnaji 2. ligy juniorů do pražských Kobylis, kde je nejprve čekal zápas s domácími Kobylisy a poté zápas s rezervou pražského Tatranu Střešovice.

VIKING TJ KOBYLISY – T.B.C. LUCERN KRÁLŮV DVŮR 9:3

Úvod do zápasu byl ze strany T.B.C. vlažný. Snad za to mohl fakt, že někteří hráči odehráli zápasy za mužské kategorie už v sobotu nebo že momentálně probíhá sezóna maturitních plesů, ale zpět k zápasu. Jako první otevřel gólový účet ve třetí minutě kobyliský Pavézka. Nutno dodat, že byl také autorem dalších 4 branek v utkání. V 5. minutě první třetiny za stavu 1:0 dokázal ještě odpovědět Kračmer, jenže pražské Kobylisy dokázali ještě do konce první třetiny přidat další tři branky, a tak se do druhého dějství šlo za stavu 4:1. Druhá třetina dopadla pro T.B.C. ještě hůř, jelikož se nepodařilo proměnit ani jednu ze dvou přesilovek a na druhé straně Kobylisy přidaly další tři branky, a tak se do třetí třetiny šlo za stavu 7:1. Ve třetí třetině kobyliský válec pokračoval a na tabuli po 40-ti minutách hry svítilo skóre 9:1. V samotném závěru utkání dostalo T.B.C. znovu možnost přesilové hry, kterou využil Lešuk a necelou půlminutu poté se prosadil Mikulášek. To bylo ale vše, a tak po kosmetické úpravě skóre v závěru zápasu T.B.C. prohrálo 9:3.

T.B.C. LUCERN KRÁLŮV DVŮR – XPS NETWORK TATRAN STŘEŠOVICE B 3:5

Po prvním zápasu čekal na T.B.C. další nelehký soupeř a to rezerva Tatranu, která byla tvořena z části dorostenci se zkušenostmi z první dorostenecké ligy. Zápas byl dlouhou dobu vyrovnaný, alespoň co se skóre týče, a to i přesto, že bylo T.B.C. ve třetí minutě potrestáno dvouminutovým trestem za sekání. Nicméně v desáté minutě se prosadil Lešuk a půl minuty po něm Křikava a do závěru třetiny se blýskl i brankář Bubeník, který zlikvidoval soupeřovo trestné střílení. Druhá třetina začala dalším dvouminutovým trestem pro T.B.C. a Tatran toto oslabení posílil o odvolání brankáře a hru v šesti hráčích. Toho využil kapitán T.B.C. Paulát, který zvýšil do prázdné branky na 3:0. Jenže to už bylo ze strany T.B.C. vše a na druhé straně se podařilo Tatranu vstřelit nejdříve první kontaktní branku a do konce třetiny ještě srovnat na 3:3. Třetí třetina se nesla v duchu začátku zápasu, kdy byl Tatran aktivnější, ale T.B.C. dobře likvidovalo šance soupeře. Nicméně i přes veškerou snahu T.B.C. nakonec inkasovalo do konce třetiny ještě dvě branky, a tak se závěrečnou sirénou svítilo na ukazateli skóre 3:5.

Komentář trenéra Lukáše Jiráska: „Co se zápasu s Kobylisy týče, první dvě třetiny jsme prospali a víceméně začali hrát až posledních 5 minut zápasu. Kobylisy hráli sice tvrdě do těla, nicméně jsme se jim odevzdali. Chtěli jsme navázat na výkony z posledního turnaje, ale to se nepovedlo. Do tohohle výkonu to mělo až na posledních pět minut opravdu daleko. Co se zápasu s Tatranem týče, byly ty zápasy od sebe rozdílné jako noc a den. Celou první půli zápasu jsme měli ve svých rukách, kluci na hřišti hráli to, co jsem po nich chtěl. Věděli jsme, že Tatran je rychlejší a techničtější a tak nám víceméně ani nezbylo nic jiného, než jít do tvrdého bloku a hrát na breaky. Vyplatilo se. Dotáhli jsme zápas do stavu 3:0. Soupeř se po jedné vstřelené brance chytnul a zbytek asi není třeba komentovat. Prohráli jsme, nicméně kluci druhý zápas nevypustili a dřeli jako koně až do konce, za což jim patří moje uznání. A co dál? Máme tři týdny do dalšího turnaje, nesmíme se nechat zlomit neúspěchem a musíme zabrat ještě víc, nic není ztraceno. Závěrem chci rodičům a fanouškům poděkovat za podporu.“

Podobné články

19.06.2020

Informace ohledně Soustředění 2020

Jak už jsme dříve informovali, letošní soustředění se uskuteční! Dlouhou dobu jsme řešili situaci ohledně dopravy, která se kvůli situaci…

Novinky

Generální partner

Partneři

MSMT