Králův Dvůr

Junioři si poradili se zálohou Panthers, nestačili ale na lídra soutěže

Junioři v druhé lize doposud získali jen tři body a na pražském Chodově chtěli přidat další body do tabulky. V prvním utkání se to našim hráčům povedlo proti záloze Panthers, avšak poté T.B.C. nestačilo na lídra soutěže pražský Tatran Střešovice B.

V prvním zápase byla povinná výhra samozřejmostí. V první třetině zápasu se nám ale podařilo vyrobit spoustu chyb, na které hráči byli upozorňováni. Dovolit jít soupeři několikrát do přečíslení bylo naprosto nezodpovědné. Druhá třetina byla pro nás naprosto kritická, kdy byl náš tým čtyřikrát vyloučený, ale podařilo se nám neinkasovat a přežít v klidu i přesilovku 5 na 3. Třetí třetina se odehrávala už celkem v poklidu do vítězného konce.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – Panthers Praha B 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
branky T.B.C.:
10. Roman Major (Paulát), 11. Martin Eliáš (Lešuk), 26. David Zeman, 45. Adam Lešuk
vyloučení: 4:2; využití: 0:0

V druhém zápase proti nám nastoupil vedoucí celek ligy ze Střešovic, který byl rychlý na balónu, důrazný v soubojích, ale přesto vše se nám podařilo vyhrát první třetinu. Náš tým dokázal náporu soupeře odolávat a blokovat všechny jejich brankové šance. V první třetině jsem musel hráče opravdu pochválit za odvedený výkon, jak na hřišti, tak týmového ducha na střídačce.

Naprosto zlomová fáze zápasu byla druhá třetina, kdy se soupeři podařilo vyrovnat a po našich vypuštěných soubojích přidat další dvě branky. Náš tým začal pomalu, ale jistě po větším tlaku soupeře odpadat psychicky a ve třetí třetině fyzicky a herně. Třetí třetina přinesla pro naše hráče opět tři vyloučení, které soupeř trestal a dílo bylo dokonáno.

XPS Network Tatran Střešovice B – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 7:2 (0:1, 3:0, 4:1)
branky T.B.C.:
4. Adam Lešuk (Major), 38. Robert Křikava (Major)
vyloučení: 2:3; využití: 3:1

Druhý zápas v první třetině nám ukázal, že dokážeme hrát hodně dobrý florbal, když se hráči navzájem povzbuzují. K naší velké škodě je, že to nejde udržet po celý zápas. Musíme v tomto ohledu na tomto hodně zapracovat. Hodně náš tým zasáhlo velké množství vyloučení. Na tomto turnaji ze dvou zápasů 7 trestů a celkově 13 z šesti odehraných utkání.

Do vánoční pauzy nás čekají čtyři zápasy a rád bych získal devět bodů, proto nás čeká dost práce.

Autor: Dušan Tót

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…