Králův Dvůr

JUNIOŘI: STŘELNICE ČÍSLO DVA

Ke druhému turnaji se vydala v neděli 26.10. juniorka T.B.C. opět do Prahy na Děkanku. Poprvé vhistorii klubu se Králův Dvůr postavil Slavii Praha a ve druhém zápase byl T.B.C. soupeřem tým, se kterým loni svedli junioři tři bitvy, ale nakonec se oba týmy poroučely o ligu níž. T.B.C. odjelo k zápasům pouze se 14ti hráči do pole, jelikož Rajtr onemocněl a Vavrušku nepustily k zápasům rodinné důvody.

T.B.C. Králův Dvůr – FBC Slavia Praha 11:2 (5:0,5:1,1:1)

Hned od úvodu dali hráči T.B.C. najevo, že v Králově Dvoře se fandí většinou spíše Spartě a „sešívaným“ nedali sebemenší šanci na úspěch v tomto utkání. První střídání třetího útoku přineslo otevření střeleckého účtu. Váňa se na středu otočil s míčkem na forhend a přišpendlil míček pod horní tyčku. V dalším střídání se do sólového úniku dostal Štěpnička. Byl však faulován a následovalo trestné střílení, které ale sám faulovaný neproměnil. To však nijak T.B.C. nemuselo mrzet. V následné přesilové hře našel totiž právě Štěpnička Vlčka úplně volného v brankovišti Slavie a ten zvýšil na 2:0. V půlce první periody dostal Královák šanci druhé přesilovky a i ta byla využita. Kombinaci na celou šířku hřiště předvedli Krob a zakončující Štěpnička. Další přesné zásahy přinesl konec této části. Nejprve Provázek dorazil do sítě Uhříkovu střelu a pátou branku přidal Nový po přihrávce Veselého.

Prostřední dějství střelecky načala opět dorostenecká lajna. Za vystřídavšího brankáře Slavie, propadla bekhendová střela z otočky v podání Hipči. Pak ale nezafungovala defensiva a hráči Slavie se prosadili rychlou akcí po pravé straně hřiště. Zareagoval na to po dvou minutách Vlček, který vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře, natlačil se na střed a nedal gólmanovi žádnou šanci. I následný gól T.B.C. padl po individuální akci, tentokrát Nového. Ještě v téže minutě se prosadil i kapitán Králova Dvora Lamprecht, kterého našel na středu úplně volného Štěpnička. Jeho střela pak měla jak razanci, tak potřebnou přesnost. Pověstnou „desítku“ trefil v poslední minutě opět ze středu hřiště Uhřík.

Tempo ve třetí třetině ze strany T.B.C. už logicky trochu upadlo. Poslední přesný zásah si za Králův Dvůr připsal opět Uhřík. Všechny následné šance – a že jich bylo nespočet – zůstaly pohříchu nevyužity. Ba co hůře, T.B.C. vyrobilo zbytečnou chybu, když špatně střídalo a oslabení nesehráli jeho hráči také vůbec dobře. Proto poslední přesná trefa patřila „sešívaným“, kteří si přesto odnesli z tohoto utkání výprask v poměru 11:2.

Branky a asistence: 1. Váňa (Nový), 4. a 18. Vlček (Štěpnička), 7. Štěpnička (Krob), 11. Provázek (Uhřík), 12. a 19. Nový (Veselý, Hipča), 14. Hipča (Nový), 19. Lamprecht (Štěpnička) a 24. a 26. Uhřík (Provázek, Vlček)

Vyloučení: 1-2 28. Nový 2min (špatné střídání)

Využití: 2-1

T.B.C. Králův Dvůr – FBC Pitbulls Kolín 2:0 (0:0,2:0,0:0)

Soupeř, jehož kvality slibovaly letošní nejtěžší prověrku pro juniory T.B.C. Předpoklady se i potvrdily. Do branky Králova Dvora se po nemoci vrátil Hirschbrich a byl to návrat velice úspěšný s čistým kontem navrch. Nutno podotknout, že brankář T.B.C. v tomto zápase nemusel čelit žádné vážnější situaci. Kolín vsadil na zabezpečenou obranu a vyčkávání na rozehrávku Králova Dvora. V první části to činilo hráčům T.B.C. značné problémy a srážela je hlavně nepřesnost v založení útoku a špatné zpracování míčku. Na druhou stranu defenziva Králováku v tomto zápase předvedla nejlepší výkon vsezóně.

Po bezbrankové první třetině byli hráči nabádáni ke zpřesnění a zklidnění hry a k větší střelecké aktivitě. Tentokrát si pokyny vzali k srdci a hned v první minutě střela zpoza obránce od Veselého udělala zmatek v brankovišti Kolína, jeho hráč při snaze vyhodit míček trefil Hipču do hlavy a od ní se odrazil balónek k Novému, který ho uklidil do sítě. Parádní akci pak předvedl „mladý“ útok v osmé minutě. Hipča skvěle zaskočil vobraně za Veselého, poslal míček do běhu Novému a ten akci dva na jednoho vyřešil přesnou nahrávku na Váňu, který odvedl svůj díl práce také na výbornou a navýšil vedení Králova Dvora. Pak přišlo vyloučení Kolína a přesilová hra, která však T.B.C. spíše přibrzdila, jelikož patřila k těm méně povedeným.

V poslední části už se ani jedno družstvo střelecky neprosadilo. T.B.C. hrálo většinu času na balónku, ale své šance nedokázalo přetavit v gól a ojedinělé útoky Kolína, včetně jejich hry bez brankáře, vyřešila pozorná obrana Králova Dvora s Hirschbrichem za zády. I přes hubený výsledek přineslo utkání kvalitní hru, kterou hlavní pořadatel a zároveň trenér Bohemians zhodnotil slovy: „Florbal se taky jednou přišel podívat na tuhle ligu“. S tímto výrokem se nedá než souhlasit, jelikož tohle utkání bylo po florbalové stránce tím zatím nejlepším, co 4.liga juniorů letos viděla.

Branky a asistence: 13. Nový (Hipča) a 20. Váňa (Nový)

Vyloučení: 0-1, bez využití

Sestava: Pohl(1.zápas), Hirschbrich(2.zápas) – Vlček, Vyštejn, Neubauer, Veselý, Šimon – Lamprecht, Štěpnička, Krob, Uhřík, Provázek, Kulhavý, Nový, Váňa, Hipča

Junioři potvrdili, že jsou favoritem této ligy a připsali si další dvě výhry. Hlavně zápas s Kolínem byl letošní první opravdovou prověrkou formy a kvality týmu. Hlavně obraná fáze hry pak prospěla na výbornou. I přes značné množství vstřelených branek na prvních dvou turnajích, je proměňování šancí jednou ze slabin T.B.C.. Hráči zatím nedovedou  udržet stoprocentní koncentraci po celou dobu zápasu. Rovněž trochu za očekáváním jsou individuální výkony některých hráčů. Je potřebu hru zklidnit a zlepšit komunikaci v jednotlivých formacích. Celkově však tým funguje dobře a každá formace a brankáři odvádí svůj kus práce do mozaiky, kterou zatím tvoří 4 výhry ze 4 zápasů. Zbývá si přát, aby junioři T.B.C. pokračovali v nastaveném trendu i dál.Za dnešní turnaj si speciální pochvalu rozhodně zaslouží obránce Vlček, který předvedl spolehlivý výkon v obraně a zároveň soupeři několikrát předvedl svoji kreativní stránku, výborně tvořil hru a podporoval útok.

Marek Michálek

30.01.2024

Ze světa T.B.C.

A-tým v novém roce zatím stále čeká na první výhru. První lednovou neděli se náš tým představil v domácím prostředí s druhým týmem.. číst dále