JUNOŘI + DOROST : STŘELECKÁ MIZÉRIE S NÁZVEM PRAGUE GAMES

Jako loni se juniorský tým T.B.C. Králův Dvůr zúčastnil největšího mládežnického turnaje Prague Games. Letošní sestava byla bohužel ovlivněna dovolenými a nezájmem některých hráčů základního kádru juniorů, proto dostali šanci i někteří dorostenci a jedna posila do brány z týmu FBC Kladno. Los nám určil do skupiny Zlín, Černošice, finské HirvHe a béčko Ostravy.

TJ Sokol Zlín- T.B.C. Králův Dvůr      2:2   (0:1)

První zápas proti TJ Sokol Zlín posílený o některé „dobré“ známé z týmu Kolína se nevyvíjel pro T.B.C. vůbec špatně. Zlínští měli částečnou herní převahu, ale defensiva Králova Dvora podpořená dobrým výkonem kladenské posily Aleše Pártla v brance srdnatě odolávala. Navíc se Tesárkovi vydařil i jeden z rychlých brejků a tak skončil první poločas 1:0 pro T.B.C.

Hned v úvodu druhé půle však přišlo vyrovnání. Zajímavá situace přišla přibližně v polovině tohoto dějství. Kapitán T.B.C. Václav Šnaidauf zlomil při lobu zpoza branky florbalku a v nastalém zmatku odkopl míček nohou, za což následoval dvouminutový trest. Paradoxně to však byla výhoda pro „Královák“, jelikož Tesárek v oslabení utekl obraně a podruhé neomylně zavěsil. Náskok vydržel až do poslední minuty, kdy po zbytečné ztrátě míčku na polovině hřiště přišla střela od mantinelu na zadní tyč, která určila konečný stav na 2:2.

T.B.C. Králův Dvůr – FBA Černošice     1:6   (0:5)

Černošice, tým složený s florbalistů a hokejistů různých celků z Prahy, byl od začátku utkání lepším celkem. První gól v Sunkovského síti na sebe nenechal dlouho čekat. Po této brance se hra více vyrovnala, ale byl to jen klid před bouří. Naprosto nepochopitelný výpadek si totiž na konci poločasu vzala obrana T.B.C. a za necelé dvě minuty inkasovala čtyři branky a o osudu utkání bylo jasno.

Malou náplast dal na výkon Králova Dvora kdo jiný než Tesárek, který nádhernou samostatnou akcí za brankou vyškolil oba beky a zasunul míček brankáři na zadní tyč. Bohužel ještě před koncem propadla do brány T.B.C. neskutečná šmudla od půlící čáry.

Zisk jednoho bodu a hlavně hra v prvním utkáním byly rozhodně pozitivem. Od této chvíle se však dala sčítat už jen ta negativa. Prvním byl zánět v krku Aleše Pártla, který ho vyřadil ze hry pro další část turnaje a navíc jestli si trenér do teď mohl stěžovat na koncovku, to co přišlo v dalších utkáních mu přidala nejednu vrásku na čelo.

HirvHe AFC – T.B.C. Králův Dvůr     5:0   (1:0)

Zápas proti Finům byl lekcí z produktivity. Soupeř vlétl na hřiště v úplně jiném tempu z čehož opět rezultovalo jeho brzké vedení. Po první brance se hra jako již tradičně vyrovnala a šance si vytvořili i hráči Králova Dvora, jenže koncovka se opravdu nevedla.

Na začátku druhé půle byli součastně vyloučeni Hrabě a Podstavka a navíc bylo proti T.B.C. nařízeno trestné střílení. To sice jeho exekutor neproměnil, ale následovala dlouhá přesilovka pět na tři. Trojice hráčů T.B.C. na hřišti doslova jezdila „po prdeli“, ale bohužel ve chvíli, kdy se oba vyloučení vraceli do hry, přišel očekávaný gól Finů. Tahle situace doslova zlomila klukům z Králova Dvora vaz. Otevřeli hru ve snaze zaznamenat kontaktní branku, ale tato křečovitá snaha o skórování byla vodou na mlýn protihráčů, kteří využívali své brejky a ještě třikrát se trefili za záda Sunkovského.

T.B.C. Králův Dvůr – FBC Redemicum Ostrava modří     0:1   (0:0)

Poslední souboj ve skupině s „béčkem“ Ostravy byl zároveň bojem o poslední místo ve skupině, ke kterému stačilo T.B.C. remíza. Králův Dvůr byl v tomto utkání rozhodně tím aktivnějším týmem. Tvořil hru, vytvářel si šance a s naprostou spolehlivostí je i pálil jednu za druhou. Jak to tak bývá stačila jedna jediná akce Ostravy, která přišla v druhém poločase a navíc v oslabení. Soupeřův hráč zatáhl míček za branku T.B.C. odkud ho jen ledabyle nahodil směrem na gólmana, který si ho k překvapení všech srazil do branky. Ofensiva už do konce utkání odpověď nenašla, takže jsme jako loni obsadili poslední místo ve skupině.

Poslední místo ve skupině nebylo tím nejhorším, tím rozhodně byla střelecká produktivita týmu. Herní projev nebyl až tak špatný, ale neschopnost prosadit se v koncovce snaž už nemohla být horší. Jako první den i ten druhý přinesl jednu ztrátu s angínou zalehl Mikuláš Žížala. Pro první kolo play off byl soupeřem T.B.C. tým Panthers.

FbC Panthers – T.B.C. Králův Dvůr     3:0   (0:0)

Když už se to … tak pořádně, tak by se dali vyjádřit pocity trenéra, ale asi i hráčů po tomto zápase. Snaha o vstřelení branky dosáhla takové křečovitosti, že tam prostě nemohlo nic spadnout. Králův Dvůr opět tvořil hru, byl jasně lepší, ale…. V prvním poločase ještě dokázal Sunkovský zneškodnit oba brejky Panthers, jenže hned v první minutě toho druhého mu v šibenici skončila střela od mantinelu ze střední vzdálenosti. T.B.C. by nejspíš nedalo gól i kdyby se hrálo ještě teď a tak přišla v poslední minutě rána z milosti a po ní ještě trefa do prázdné branky, tím pádem i konec v turnaji.

Hrozivá vizitka přibližně 98 minut bez vstřelené branky naprosto zastiňuje ani ne tak špatný herní projev týmu, od kterého se musíme odpíchnout a srpnové halové tréninky mají už teď asi naprosto jasnou náplň. Závěrem je nutno říci, že tým si naprosto užil turnajovou atmosféru. Také musí padnout dvě jména Dan Krob a Honza Mašek tyto benjamínci týmu jeli vyloženě na zkušenou a oba se uvedli ohromnou bojovností, která pokud jim vydrží i do ligy dorostu, budou vůdčími členy kádru. Tím, kdo rozhodně nezklamal, byl i Filip Kopanica, který pokud posílí tým Králova Dvora i pro sezónu, bude základním stavebním kamenem juniorského týmu.

Sestava : Sunkovský, Pártl – Šnaidauf, Kopanica, Podstavka, Hrabě, Sýkora – Tesárek, Just, Oriš, Jirásek, Jahnl, Novák, Žížala, Kodad, Krob, Mašek