Králův Dvůr

KAPITÁN NEJPRVE TÝM OSLABIL, PAK ROZHODL

V posledním utkání základní části hrál T.B.C. o florbalovou čest a „startovní pohodu“ před play-off. To domácí mohli při jisté výsledkové konstelaci pomýšlet i na 4. místo tabulky. Nutnou součástí takové konstrukce ale byla domácí výhra. V první třetině o ní ale Turnov příliš neusiloval. Naopak, naši drželi míček a zvyšovali skóre. Nejprve „Márty“ Halberštát, který v polovině šesté minuty ze své branky udělal gestem znázorňujícím srdce valentýnský dárek pro svou přítelkyni v „kotlíku“ králodvorských fanoušků. V polovině třetiny určily slepené dva góly Horkého a T. Pokorného skóre první části. Když domácí zvýšil důraz, byla z toho dvě vyloučení za sekání nejprve na J. Pokorného a pak na Križka. Přesilovkami jsme ale pohrdli.

V šatně o přestávce domácí opět našli chuť do života. Úvodem druhé části snížil Erler. My jsme naopak předvedli sérii nepřesností při střídání. Pak dostal Turnov velkorysou nabídku v podobě 4 minut přesilovky při vyloučení Križka za sekání s ještě za blokování hole. A nepohrdl – do konce třetiny, v níž jsme „tahali za kratší konec provazu“, bylo vyrovnáno.

Jiskřilo se dál – za hrubost šel úvodem třetího dějství sedět náš Merhout, vzápětí domácí Vitásek. Hra 4 na 4 nám nesvědčila, Matys poslal svůj tým poprvé do vedení. Vyrovnat mohl Križko, když se ujal nájezdu, nařízeného za držení domácího Havlína. Přestřelil, ale na konci následné přesilovky, pět minut před sirénou, srovnal skóre Sluka. No a po necelých dvou minutách se přece jen trefil i kapitán Križko a jeho branka byla vítězná. Turnov se po oddechovém čase pokusil o power play. Pokazil to ale Vitásek, když se za prohraný souboj v rohu revanšoval Merhoutovi zezadu „basebalovým“ úderem holí přes záda. Sudí jej odměnili červenou kartou.

Nejlepším hráčem za T.B.C. byl vyhlášen Petr Duchek, tentokrát jediný, kdo dosáhl na více než jeden bod.

TJ Turnov – T.B.C. Králův Dvůr 4:5 (0:3, 3:0, 1:2)
branky (asistence) T.B.C.: 05:36 Martin Halberštát (Petr Duchek), 09:30 Karel Horký (Roman Merhout), 10:23 Tomáš Pokorný (Michal Kubert), 55:00 Marek Sluka (Jan Petrmichl), 57:54 Radek Križko (Petr Duchek)
střely: 26:33 (6:13, 10:8 10:12)
vyloučení: 4 (+Tomáš Vitásek ČK3):3
využití: 2:1
diváků: 69

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…