LUCERN Králův Dvůr

KDYŽ JSME TÁHLI K JAROMĚŘI…

…tak jsme netušili, co všechno tam zažijeme!
Jaroměř se pyšní známou vojensko-historickou památkou, pevností Josefov. Domácí sportovní hala ovšem zdaleka tak nedobytná nebyla. Padla vlastně už v první třetině. Nelze než souhlasit s domácím trenérem Munzarem, když řekl: „od třetí minuty první třetiny jsme absolutně vypadli z role a naivními chybami darovali soupeři vysoké vedení…“. Skutečně, zejména naše první formace si v obranném pásmu domácích otevřela střelnici. Prosadila se i druhá lajna a byl z toho komfortní pětigólový náskok. Pozitivem je ubráněná přesilovka soupeře po vyloučení Hušáka.
Hned po přestávce byl potrestán Sluka – gólman Novák zneškodnil nařízený nájezd Kubiny a rovněž následná přesilovka se obešla bez následků. Zápas byl vyhrocený, domácí těžce nesli, že vývoj skóre nebyl v souladu s jejich předzápasovými plány. Naši se zase občas nezdrželi oplácení. Hra 4 na 4 po vyloučení Kuberta a Vejmana za nesportovní chování přinesla po gólu na každé straně. Skóre pak poskočilo po trefách J. Pokorného a Horkého – právě jeho trefu definoval další vývoj zápasu jako vítěznou. V tu chvíli tomu ale ještě nic nenasvědčovalo… Každopádně domácí čerpají oddechový čas. Ve 37. minutě zase pořadatelé v zápisu o utkání hojně vyplňovali kolonky trestů: domácí Kubina 2+2+10, náš Matyáš 2+10. Když minutu před sirénou ještě posílil sestavu na trestné lavici Sluka, čelil Novák zase nájezdu – a exekutora Hofmana vychytal. Měl prostě dobrý den. Jenže netušil, co mu spoluhráči přichystají v závěrečném dějství. Předtím ale ještě 6 vteřin před sirénou zvýšil na 1:9 Kubert.
Ve čase 42.15 se odehrála premiéra – Filip Šebor pěkně vymetl šibenici domácí klece, připsal si první zářez za T.B.C. a završil „desítku“ na kontě soupeře. Pak se ale z našich holí vytratila lehkost a nahradila ji lehkovážnost. Během 10 minut Jaroměř nastřílela šňůru 5 gólů, přerušenou jen trefou J. Pokorného. Výpadek se nevyhnul ani produktivní první formaci. A tak musela u Josefova ještě zaznít poplašná polnice králodvorského generála Karšňáka při oddechovém čase. Zvrat v bitvě se nekonal, protiofenzíva byla odražena. Naši nastříleli ještě 4 branky, soupeř jen jednu – a nevyhrál tedy ani poslední třetinu, což i s ohledem na své fanoušky jistě chtěl. 7 vteřin před koncem se naposledy zajiskřilo – za hrubost si krátce poseděli „Patos“ Svoboda a domácí Hofman.
A tak se to nakonec hezky počítá: tři hattricky, dva zneškodněné nájezdy, ubráněné přesilovky, žádné zranění z té mely… ale ten výpadek ve třetím dějství ke cti neslouží!

TJ Sokol Jaroměř – T.B.C. Králův Dvůr 7:15 (0:5, 1:4, 6:6)
branky (asistence) Králova Dvora: 02:22 Tomáš Pokorný (Radek Križko), 08:11 Tomáš Pokorný (Radek Križko), 08:20 Karel Horký (Jan Petrmichl), 13:54 Marek Sluka (Martin Halberštát), 16:29 Tomáš Pokorný (Marek Sluka), 26:57 Marek Vágner (Pavel Hušák), 33:10 Jaroslav Pokorný (Marek Sluka), 33:47 Karel Horký (Jan Petrmichl), 39:54 Michal Kubert (Marek Vágner), 42:15 Filip Šebor (Patrik Kovářík), 47:04 Jaroslav Pokorný (Martin Halberštát), 53:07 Radek Križko (Patrik Svoboda), 54:22 Marek Vágner (Michal Kubert), 57:39 Karel Horký (Roman Merhout), 58:48 Jaroslav Pokorný (Radek Križko)
vyloučení: Jaroměř 5 + Šimon Kubina 10 + Petr Hofman 5, T.B.C. 6 + Ondřej Matyáš 10
využití: 0:1
diváků: 120
střely: 41:35 (12:11, 8:11, 21:13)

A protože je to příjemný pohled, uvádíme i TOP střelce a nahrávače zápasu:

1. Radek Križko (T.B.C. Králův Dvůr) 4 (1 + 3)
2. Jaroslav Pokorný (T.B.C. Králův Dvůr) 3 (3 + 0)
3. Karel Horký (T.B.C. Králův Dvůr) 3 (3 + 0)
4. Tomáš Pokorný (T.B.C. Králův Dvůr) 3 (3 + 0)
5. Marek Vágner (T.B.C. Králův Dvůr) 3 (2 + 1)
6. Marek Sluka (T.B.C. Králův Dvůr) 3 (1 + 2)

15.01.2019

Podpořte těžce zraněného Radka Zelinku

Náš oddíl pořádá dobročinnou sbírku na podporu kadaňského hráče Radka Zelinky, který utrpěl vážná zranění při nočním incidentu na začátku…

14.01.2019

Elévové na Chodově dvakrát vítězní

Naše nejmladší kategorie se vydala odehrát své první zápasy v roce 2019 na pražský Chodov. Vzhledem k sněhové nadílce na horách, kterou…