KDYŽ JSME TÁHLI K JAROMĚŘI…

…tak jsme netušili, co všechno tam zažijeme!
Jaroměř se pyšní známou vojensko-historickou památkou, pevností Josefov. Domácí sportovní hala ovšem zdaleka tak nedobytná nebyla. Padla vlastně už v první třetině. Nelze než souhlasit s domácím trenérem Munzarem, když řekl: „od třetí minuty první třetiny jsme absolutně vypadli z role a naivními chybami darovali soupeři vysoké vedení…“. Skutečně, zejména naše první formace si v obranném pásmu domácích otevřela střelnici. Prosadila se i druhá lajna a byl z toho komfortní pětigólový náskok. Pozitivem je ubráněná přesilovka soupeře po vyloučení Hušáka.
Hned po přestávce byl potrestán Sluka – gólman Novák zneškodnil nařízený nájezd Kubiny a rovněž následná přesilovka se obešla bez následků. Zápas byl vyhrocený, domácí těžce nesli, že vývoj skóre nebyl v souladu s jejich předzápasovými plány. Naši se zase občas nezdrželi oplácení. Hra 4 na 4 po vyloučení Kuberta a Vejmana za nesportovní chování přinesla po gólu na každé straně. Skóre pak poskočilo po trefách J. Pokorného a Horkého – právě jeho trefu definoval další vývoj zápasu jako vítěznou. V tu chvíli tomu ale ještě nic nenasvědčovalo… Každopádně domácí čerpají oddechový čas. Ve 37. minutě zase pořadatelé v zápisu o utkání hojně vyplňovali kolonky trestů: domácí Kubina 2+2+10, náš Matyáš 2+10. Když minutu před sirénou ještě posílil sestavu na trestné lavici Sluka, čelil Novák zase nájezdu – a exekutora Hofmana vychytal. Měl prostě dobrý den. Jenže netušil, co mu spoluhráči přichystají v závěrečném dějství. Předtím ale ještě 6 vteřin před sirénou zvýšil na 1:9 Kubert.
Ve čase 42.15 se odehrála premiéra – Filip Šebor pěkně vymetl šibenici domácí klece, připsal si první zářez za T.B.C. a završil „desítku“ na kontě soupeře. Pak se ale z našich holí vytratila lehkost a nahradila ji lehkovážnost. Během 10 minut Jaroměř nastřílela šňůru 5 gólů, přerušenou jen trefou J. Pokorného. Výpadek se nevyhnul ani produktivní první formaci. A tak musela u Josefova ještě zaznít poplašná polnice králodvorského generála Karšňáka při oddechovém čase. Zvrat v bitvě se nekonal, protiofenzíva byla odražena. Naši nastříleli ještě 4 branky, soupeř jen jednu – a nevyhrál tedy ani poslední třetinu, což i s ohledem na své fanoušky jistě chtěl. 7 vteřin před koncem se naposledy zajiskřilo – za hrubost si krátce poseděli „Patos“ Svoboda a domácí Hofman.
A tak se to nakonec hezky počítá: tři hattricky, dva zneškodněné nájezdy, ubráněné přesilovky, žádné zranění z té mely… ale ten výpadek ve třetím dějství ke cti neslouží!

TJ Sokol Jaroměř – T.B.C. Králův Dvůr 7:15 (0:5, 1:4, 6:6)
branky (asistence) Králova Dvora: 02:22 Tomáš Pokorný (Radek Križko), 08:11 Tomáš Pokorný (Radek Križko), 08:20 Karel Horký (Jan Petrmichl), 13:54 Marek Sluka (Martin Halberštát), 16:29 Tomáš Pokorný (Marek Sluka), 26:57 Marek Vágner (Pavel Hušák), 33:10 Jaroslav Pokorný (Marek Sluka), 33:47 Karel Horký (Jan Petrmichl), 39:54 Michal Kubert (Marek Vágner), 42:15 Filip Šebor (Patrik Kovářík), 47:04 Jaroslav Pokorný (Martin Halberštát), 53:07 Radek Križko (Patrik Svoboda), 54:22 Marek Vágner (Michal Kubert), 57:39 Karel Horký (Roman Merhout), 58:48 Jaroslav Pokorný (Radek Križko)
vyloučení: Jaroměř 5 + Šimon Kubina 10 + Petr Hofman 5, T.B.C. 6 + Ondřej Matyáš 10