Králův Dvůr

Králodvorské florbalisty podpoří nový hlavní sponzor

Králodvorskému florbalu je 18 let. Teenagerovské období už má ale bezpečně za sebou; dospělým, zralým sportovním klubem je už delší dobu. Na aktuální situaci před sezónou jsme se ptali předsedy Milana Karšňáka.

Milane, klub vstoupí do sezóny s názvem, který obsahuje jméno nového hlavního sponzora. Jak se spolupráce zrodila?

„Vlastně úplně náhodně, ta historka je dokonce úsměvná. Byl jsem se synem na oslavě narozenin jeho spolužáka ze školky a pan Černík, majitel firmy Lucern, tam byl také s dcerou. Při „otcovském“ rozhovoru se mne ptal, co dělá „junior“ za sporty, tak jsem mu je vyjmenoval včetně florbalu. Další dotaz: kde že se ten florbal hraje? V Králováku. A on na to, že už o tom slyšel, že to tam prý vedou dobře a že taky uvažuje, že by tam dal dceru. Tak jsem se nabídl, že to mohu domluvit… on na to – vy tam někoho znáte? V tu chvíli už jsem se přiznal, že tomu „šéfuji“. A pak jsme se chvilku bavili, jak to u nás chodí a pan Černík řekl, že by měl zájem o spolupráci. No a hned druhý den jsme si „plácli“. Tímto bych mu chtěl ještě jednou moc poděkovat a těším se na vzájemnou spolupráci“.

To ale není jediná změna v klubovém životě…

„Jiný je trenér A týmu. Když jsem se dozvěděl, že Marek Michálek po uplynulé sezóně končí, začal jsem už od února shánět trenéra nového. Mojí první volbou byl Radek Križko – může potvrdit, že už v únoru jsem mu volal, jestli by měl zájem. Bohužel tehdy odmítl s tím, že se oženil a chce mít i trošku toho osobního života. Pak jsem postupně jednal s dalšími třemi kandidáty. Přes oboustranný zájem se ale bohužel vždy našel nějaký problém, proč to nevyšlo. Po třech měsících jsem se tedy opět vrátil na začátek a oslovil Radka znovu. To už přímo neodmítl, ale vzal si čas na rozmyšlenou a rodinnou poradu. Když jej manželka Aneta podpořila (tímto jí děkujeme), tak jsme si plácli. Já si Radka strašně vážím za jeho přístup k florbalu. Už když za T.B.C. hrál, tak bojoval, jako kdyby tu vyrostl, a stejné je to i teď, kdy je zde trenérem. A fanoušci to cítí…

Chci zmínit sekretáře Tomáše Pokorného a šéftrenéra Jardu Pokorného. U nich nejde o změnu, naopak jsou to stálice klubu, který by bez nich nebyl tam, kde je. Jejich práce s mládeží je neocenitelná. Kluci, co pod nimi trénují, k nim vzhlíží a pod jejich vedením rostou ve velice kvalitní hráče!

Ale nesmím zapomenout ani na ostatní: Luboše Proška, Dušana Tótha a Norberta Hirschbricha, kteří pomáhají s dalšími družstvy. Parta kluků v našem Céčku pod vedením Lukáše Jiráska je taky super. Nerad bych někoho opomenul… všichni posouvají náš sportovní klub dál. V neposlední řadě Dominik Kameš, který pozvedl grafiku webu i tištěných materiálů. A jsem rád, že se vrátil Petr Šikola a posílí naše komunikační aktivity“.

A tým v nedávných letech tradičně bušil na vrata 1. ligy, k postupu vždy chyběl ten pověstný poslední krok. Je postup stále cílem?

„Cíl postoupit je každým rokem, ale bohužel v posledních dvou sezónách jsme vypadli hned ve čtvrtfinále play off, což mě mrzí jak sportovně, tak z pohledu fanouškovské přízně. Letos si ten cíl klademe znovu a myslím, že klub, tahle hala, a hlavně fanoušci by si zde první ligu zasloužili“.

Je tomu adekvátně podřízena letní příprava?

„Letošní příprava byla asi nejkvalitnější za poslední tři roky. Není to tím, že by ty předchozí snad nebyly tak dobré, ale tím, že kluci vážně makali a i docházka na tréninky byla výborná, za což bych jim chtěl poděkovat. Milan Jirásek měl opět skvěle připravenou kondiční přípravu. Nyní již kluci mají tréninky s hokejkou a přípravu zakončíme v Bratislavě na stále prestižnějším turnaji Slovak Floorball Cup. No a v neděli 9. září to v 18 hodin zase vypukne domácím zápasem Národní ligy“.

Autor: Petr Šikola
Rozhovor byl vytvořen pro Berounský deník

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…