LUCERN Králův Dvůr

Králův Dvůr po dramatickém závěru porazil Kobylisy 6:5

Po čtvrtečním domácím neúspěchu v poháru zněl úkol pro nedělní utkání druhého kola Národní ligy jasně. Porazit soupeře z Kobylis, znovu nabýt sebevědomí a pobavit králodvorské fanoušky dobrým florbalem. To se nakonec povedlo, a to i přes téměř infarktový závěr zápasu.

Foto: Anita Lešuková

Z počátku zápasu bylo znát na hráčích T.B.C., že stále mají v hlavách prohru s plzeňským týmem v poháru. Kobylisy se dostávali do příležitostí, avšak v zakončení buď zcela selhávali nebo je zastavil přesným zákrokem gólman Kohout. Hosté i přes to skórovali jako první, když překvapivou střelou od pravého mantinelu otevřel gólový účet duelu Patrik Pavézka. Králodvorští se více tlačili do útoku a dostávali se také k většímu množství šancí, tu svojí využil v poslední minutě prvního dějství junior Adam Lešuk, jenž přesnou střelou ze středu hřiště překonal brankáře Palečka, a zaznamenal tak svou první branku v králodvorském A-týmu.

Foto: Anita Lešuková

Ve druhé třetině byli více na balónku hráči ve žlutomodrých dresech, postupně svírali svého soupeře a trenéři zkracovali intervaly střídání. Gól ale padla až v jednatřicáté minutě zápasu, když se Jakub Uhřík krásnou individuální akcí dostal z vlastní obrany až do ideální střelecké pozice na polovině soupeře a svou ranou poslal domácí do vedení. Pražené ale do dvaceti vteřin stihli srovnat stav zápasu a začínalo se opět od nuly. Skóre se znovu měnilo po akci kapitána Horkého, jenž před prázdnou bránou našel spoluhráče Nového a ten už neměl těžkou práci. Kobylisy ale v rozmezí čtyřiceti čtyř sekund dokázali vsítit dva góly a byl to opět domácí tým, který musel dotahovat. To se povedlo ještě ve druhé dvacetiminutovce, když přesilovou hru využil krásnou, a především přesnou, ranou Patrik Kovářík.

Foto: Anita Lešuková

Ve třetí části byly k vidění šance na obou stranách hřiště. Tu králodvorskou využil po chytře sehrané standardní situaci znovu Kovářík a v králodvorské hale bylo znovu veselo. Pražští florbalisté se ve zbytku třetí periody snažili všemi silami vyrovnat duel, proti ale byla domácí obrana v čele s brankářem Kohoutem. Klid měl dát žlutomodré střídačce gól Karla Horkého čtyřicet sekund před koncem. Hned osm vteřin po čtvrté brance kapitána T.B.C. v této sezóně se ale znovu prosadili hosté a bylo opět zaděláno na drama. Hráči Kobylis ani přes hru v šesti další přesný zásah už ovšem nepřidali, a tak Lucern mohl slavit další tři body do tabulky Národní ligy za vítězství 6:5.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – Florbal TJ Kobylisy 6:5 (1:1, 3:3, 2:1)
branky T.B.C.: 20. Adam Lešuk (Konečný), 31. Jakub Uhřík (Vlček), 34. Michal Nový (Horký), 40. Patrik Kovářík (Sluka), 48. Patrik Kovářík (Duchek), 60. Karel Horký (Nový)
vyloučení: 2:1; využití: 1:0
diváků: 81

Podobné články

19.06.2020

Informace ohledně Soustředění 2020

Jak už jsme dříve informovali, letošní soustředění se uskuteční! Dlouhou dobu jsme řešili situaci ohledně dopravy, která se kvůli situaci…

Novinky

Generální partner

Partneři

MSMT