Králův Dvůr po dramatickém závěru porazil Kobylisy 6:5

Po čtvrtečním domácím neúspěchu v poháru zněl úkol pro nedělní utkání druhého kola Národní ligy jasně. Porazit soupeře z Kobylis, znovu nabýt sebevědomí a pobavit králodvorské fanoušky dobrým florbalem. To se nakonec povedlo, a to i přes téměř infarktový závěr zápasu.

Z počátku zápasu bylo znát na hráčích T.B.C., že stále mají v hlavách prohru s plzeňským týmem v poháru. Kobylisy se dostávali do příležitostí, avšak v zakončení buď zcela selhávali nebo je zastavil přesným zákrokem gólman Kohout. Hosté i přes to skórovali jako první, když překvapivou střelou od pravého mantinelu otevřel gólový účet duelu Patrik Pavézka. Králodvorští se více tlačili do útoku a dostávali se také k většímu množství šancí, tu svojí využil v poslední minutě prvního dějství junior Adam Lešuk, jenž přesnou střelou ze středu hřiště překonal brankáře Palečka, a zaznamenal tak svou první branku v králodvorském A-týmu.

Ve druhé třetině byli více na balónku hráči ve žlutomodrých dresech, postupně svírali svého soupeře a trenéři zkracovali intervaly střídání. Gól ale padla až v jednatřicáté minutě zápasu, když se Jakub Uhřík krásnou individuální akcí dostal z vlastní obrany až do ideální střelecké pozice na polovině soupeře a svou ranou poslal domácí do vedení. Pražené ale do dvaceti vteřin stihli srovnat stav zápasu a začínalo se opět od nuly. Skóre se znovu měnilo po akci kapitána Horkého, jenž před prázdnou bránou našel spoluhráče Nového a ten už neměl těžkou práci. Kobylisy ale v rozmezí čtyřiceti čtyř sekund dokázali vsítit dva góly a byl to opět domácí tým, který musel dotahovat. To se povedlo ještě ve druhé dvacetiminutovce, když přesilovou hru využil krásnou, a především přesnou, ranou Patrik Kovářík.

Ve třetí části byly k vidění šance na obou stranách hřiště. Tu králodvorskou využil po chytře sehrané standardní situaci znovu Kovářík a v králodvorské hale bylo znovu veselo. Pražští florbalisté se ve zbytku třetí periody snažili všemi silami vyrovnat duel, proti ale byla domácí obrana v čele s brankářem Kohoutem. Klid měl dát žlutomodré střídačce gól Karla Horkého čtyřicet sekund před koncem. Hned osm vteřin po čtvrté brance kapitána T.B.C. v této sezóně se ale znovu prosadili hosté a bylo opět zaděláno na drama. Hráči Kobylis ani přes hru v šesti další přesný zásah už ovšem nepřidali, a tak Lucern mohl slavit další tři body do tabulky Národní ligy za vítězství 6:5.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – Florbal TJ Kobylisy 6:5 (1:1, 3:3, 2:1)
branky T.B.C.: 20. Adam Lešuk (Konečný), 31. Jakub Uhřík (Vlček), 34. Michal Nový (Horký), 40. Patrik Kovářík (Sluka), 48. Patrik Kovářík (Duchek), 60. Karel Horký (Nový)
vyloučení: 2:1; využití: 1:0