Králův Dvůr nasázel Litvínovu jedenáct gólů a po zásluze zvítězil

Hráči Bivoje přijeli do Králova Dvora jakožto poslední tým Národní ligy a T.B.C. mělo potvrdit roli favorita. Domácí postupně přidávali jeden gól za druhým a neškodný Litvínov porazili 11:2. Poprvé se před domácími fanoušky představil Ondrej Kusenda, jenž zaznamenal hattrick.

Již od úvodu byli více na míčku domácí hráči, kteří se dostávali do šancí, avšak trápila je veliká nepřesnost v zakončení. Mnoho střel létalo mimo Vybíralovu bránu, a tak se na první gól čekalo do šestnácté minuty. Matěj Kurell vystřelil z poloviny hřiště a Michal Nový tečoval balónek mimo dosah gólmana a zároveň mezi tři tyče. Po standardní situaci z rohu zvýšil před první sirénou na 2:0 Matěj Kodl.

V úvodu druhé periody se musel několika pěknými zákroky předvést i gólman domácích Martin Kohout, který si poradil s šancemi Litvínova, a tak mohli jeho spoluhráči přidávat další góly. Nejprve z typické akce skóroval Karel Horký, když vypálil od levého mantinelu. Poté ho následoval Adam Lešuk, jenž proběhl po pravé straně hřiště a přehodil padajícího gólmana. Tři minuty před koncem druhé dvacetiminutovky vsítil první gól v králodvorském dresu Ondrej Kusenda, který prokličkoval obranu soupeře, pohrál si i s brankářem Bivoje a zvýšil již na 5:0.

Ve čtyřicáté třetí minutě našel Sluku Matěj Kodl a první jmenovaný z otočky přidal šestý gól Lucernu. Ve vzduchu visela nula pro brankáře Kohouta, avšak ve vlastní přesilovce Lucernu utekl Vodička a vsítil první gól Bivoje v utkání. Hosté zkusili již necelých sedm minut před koncem základní hrací doby hru v šesti, tu potrestal Ondrej Kusenda, jenž vystihl rozehrávku soupeře a zacílil přesně do prázdné brány. Ihned po vstřeleném gólu ovšem přišla chyba v domácí rozehrávce a Jireček zaznamenal druhou trefu Litvínova. Závěr utkání už patřil ale jen domácím hráčům, kteří vsítili další čtyři branky a potěšili tak své fanoušky i pokořenou desítkou v brance soupeře. Kromě hattricku Kusendy stojí určitě za zmínku pět bodů Marka Sluky za dva góly a tři asistence.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – SK BIVOJ LITVÍNOV 11:2 (2:0, 3:0, 6:2)
branky T.B.C.:
16. Michal Nový (Kurell), 19. Matěj Kodl (Sluka), 27. Karel Horký (Balej), 31. Adam Lešuk, 37. Ondrej Kusenda (Sluka), 43. Marek Sluka (Kodl), 54. Ondrej Kusenda, 57. Marek Sluka (Svoboda), 57. Ondrej Kusenda (Dvořák), 58. Michal Nový (Riley), 60. Karel Horký (Sluka)
střely na bránu: 43:25
vyloučení: 1:2; využití: 1:0
hráč utkání domácí: Ondrej Kusenda
hráč utkání hostů: Matěj Vodička
diváků: 95

Poslední domácí utkání v roce 2019 odehraje Králův Dvůr 21. prosince od 15:00 v rámci Vánoční florbalové bitvy, pro diváky bude připraven vánoční doprovodný program včetně cukroví a svařáku zdarma. Tak neváhejte dorazit!