LUCERN Králův Dvůr

Lukáš Jirásek: „Nejdůležitější je, aby si každý hru užil, ale zároveň, aby ze sebe vydal maximum.“

Lukáš Jirásek, hráč a vedoucí C-týmu je letos druhým nejproduktivnějším hráčem týmu a v našem rozhovoru mluvil například o tom, co stojí za momentální třetí pozicí Céčka v tabulce a nebo o plánovaném výjezdu s fanoušky, který se uskuteční v sobotu 17. února.

Jirásek, Neubauer a Balej se radují ze vstřelené branky

Lukáši, jak dlouho jsi vlastně vedoucím céčka a jak jsi se k této pozici dostal?

U kormidla Céčka jsem třetí sezónu. Nejsem však nic víc než ostatní hráči Céčka. Papírově sice jsem vedoucí, starám se o chod Céčka, snažím se pro kluky zajistit maximální servis, zároveň ale každého céčkaře beru jako sobě rovného, protože jsme jeden tým.

Králův Dvůr C je momentálně na třetím místě svě soutěže. Jak by jsi hodnotil dosavadní průběh sezóny?

Sezóna ještě není u konce, přesto už teď hodnotím poslední půlrok více než kladně. Na začátku sezóny jsme si řekli, co chceme hrát, nastavili jsme si pravidla a kluci podle toho fungují. Výsledkem je jedna z nejlepších klubových docházek, panuje uvolněná a kamarádská atmosféra, kluci se snaží a na výsledcich je to znát. Klukům se snažím zajistit co nejlepší servis, ať už přes administratvní věci nebo předzápasové rozbory. Měli jsme premiérově video-rozbor zápasu, uspořádali jsme dvě teambuldingove akce a další věci jsou v řešení.
Hodně nám taky pomohlo, že máme letos tréninky s B-týmem a juniory. Do loňského roku jsme trénovali s ženami.

V Céčku se letos začali obejvovat někteří hráči, kteří tu dřív nehráli. Dále také úplný nováček v Králováku Karel Němec. Jak tyhle kluci zapadli do týmu?

Ano, proběhli i hráčské změny. Ze služebně nejmladších můžu jmenovat obránce Láďu Grigu, který udělal od svého příchodu velký pokrok, dále Jardu Nedbala, který se letos osvědčil jako skvělý centr, kterých je v céčku málo a pak i Karel Němec, který se zabydlel na levém křídle a na Slávistu nehraje špatně (smích, lukáš fandí vršovickým Bohemians – pozn. red.). Všichni se ale v céčku rychle zabydleli, zapadli do kolektivu a za to jsem rád.

Tým je také často doplňován o hráče z juniorů, Béčka nebo i Áčka. Jak oni plní svou roli?

Sestavu Céčka doplňuji podle potřeby. Se všemi hráči se předem domlouvám, jaká bude jejich role v utkání a „pomocníci“ svoje úlohy plní na jedničku.
Nejdůležitější pro mě však je, že ať už s námi hraje kdokoliv z jiné soupisky, tak musí zapadnout do kolektivu. Víc než výsledek je pro mě důležitější, aby každý hráč odcházel z hřistě s pocitem, že udělal maximum a že si zápas užil.

Céčko pořádá svůj první výjezd, jak tato myšlenka vznikla a co od této akce očekáváš?

Teď se trochu rozpovídám. Celé to vzniklo náhodou. Za 14 let v klubu jsem nezažil sezonu jako je tahle. Super parta, dobré výsledky, hecování, srandičky. Hrozně moc si vážim každýho a jak jsem psal, chci pro kluky maximum. Chtěl bych udělat výjezd, kdy s námi pojedou fanoušci, kteří poznají i něco jiného, než A-tým. Sice nejsme hráčsky tak kvalitní jako A-tým, ale naší partu a týmoveho ducha by nám mohl závidět kdejaký extraligový mančaft (smích).
A já jedině doufám, že s námi ti fanoušci pojedou, užijou si to s námi a vytvoří nám stejný hnací motor, v podobě atmosféry, jako na zápasech Áčka.

Tobě osobně se letos bodově celkem daří, díky čemu to je, že jsi velkým tahounem týmu? Je to například nově utvořená spolupráce s Tomášem Balejem ?

Tak určitě (smích). Hra s „Beem“ mě baví, Tomáš je rychlej a dravej. Nicméně, je to práce celého týmu, tím, že se týmu daří a jsme v pohodě, nejsem ani já v křeči a pak už to jde samo. Děláme, co nás baví, baví nás, co děláme a očividně to dělame dobře.

Už si letos startoval i za B-tým. Jak moc je rozdílná tahle liga od té co hraje C-tým?

Je to hrozný skok. O jednu ligu víš je to ještě vyrovnané, ale rozdíl o tři soutěže výše je více než znatelný. Hra je rychlejší, tvrdší, fyzicky náročnější a individuální chyby se více trestají.

Ještě jedna otázka. Co je pro tebe na hřišti nejdůležitější?

Nejdůležitější je, aby si každý hru užil, ale zároveň, aby ze sebe vydal maximum. A pro mě? Pro mě je nejdůležitější, když mě na hřišti sleduje táta, který mi po zápase vždycky řekne, v čem jsou týmové nedostatky. Tímto bych mu chtěl poděkovat za veškerou podporu.

Jirásek ve svém tradičním pozápasovém rozhovoru se svým otcem

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí do dalších utkání.

Děkuji.

Podobné články

13.04.2022

Tréninky během Velikonoc

Ve čtvrtek 14.4. trénink elévů zrušen Pátek 15.4. Budou všechny tréninky zrušeny Pondělí 18.4. Budou tréninky všech kategorií zrušeny