Králův Dvůr

Martin Eliáš: „Měl jsem z toho takový divný pocit, jako by to nebyla ani pravda.“

Martin Eliáš, odchovanec T.B.C., který se řadí do kategorie dorostu, ale nastupuje už i za tým juniorů, vsítil minulou sobotu do branky Alien Nation devět branek a navrch ještě na další dva góly nahrál svým spoluhráčům. Jaký má pocit z tohoto jistě parádního kousku a jaké má se svým týmem ambice do sezóny, to sdělil v našem rozhovoru.

Ahoj Elty. První zápas sezóny jste odehráli proti Černošicím, tobě se v utkání podařilo pro mnohé něco neskutečného, vstřelit devět branek a k nim přidat ještě dvě asistence, jak bys zhodnotil celý tento zápas?

Tak zápas to z naší strany nebyl vůbec povedený i přesto, že jsme vyhráli 18:3. Dělali jsme spoustu chyb, nedokázali jsme si pořádně nahrát, nehráli jsme vůbec to, co po nás trenéři vyžadují. Stát proti nám tým větších kvalit a schopností, výsledek by byl úplně jiný.

A jak si se cítil ty sám? Přeci jen vstřelit devět branek, je parádní kousek.

Je to krásný kousek, který se mi už asi v životě nikdy nepodaří. Měl jsem z toho takový divný pocit, jako by to nebyla ani pravda. Ale na druhou stranu, nebýt kluků, kteří semnou hráli v lajně, asi bych tolik gólů ani nevstřelil, přece jenom na těch gólech měli větší podíl spoluhráči, já už jenom dokonal tu třešničku.

Teď se trochu vrátíme do minulosti. Povedl se vám neskutečný úspěch na Slovensku, a to stříbrné medaile, myslíš, že tenhle tým má sílu na to, usilovat o horní příčky tabulky vaší ligy?

Tak určitě, tým na to máme, ale je to jenom o nás, je to o tom chodit na tréninky a sehrávat se, jenže to se nám od začátku sezóny moc nedaří, ale pevně věřím, že už to bude jen a jen lepší. Protože kvalitní hráče na to, abychom hráli hořejší část tabulky tady máme.

Úspěch na Slovensku. Na fotce zleva: Martin Eliáš, Adam Lešuk, Michal Mašek.

Nejspíše budeš letos nastupovat i za kádr juniorů, jaké máš tam cíle?

Tak za juniory mám stejné cíle jako za dorost, hrát co nejlépe a vyhrát jak s dorostem, tak i s juniory ligu.

To je vysoký cíl. Všichni držíme palce, aby se vám to povedlo. Jsi odchovancem T.B.C., co pro tebe znamená nosit žlutomodré barvy a jak bys zhodnotil partu tohoto florbalového klubu?

Tak je to pro mě čest nosit tyto barvy a možnost reprezentovat tento klub a co se týká party, ta je tu úžasná.

Díky za rozhovor a přeju hodně štěstí do dalších zápasů.

Taky díky.

Autor: Dominik Kameš

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…