MUŽI A: NA ZAČÁTEK POUZE BOD!

V neděli vstoupili do svého nového ročníku 2.ligy muži. Za soupeře měli Tornádo Barandov a F.C. Vorms Praha.

T.B.C. Králův Dvůr – Tornádo Barandov 5:7(3:2, 1:1, 1:4)

Branky a nahrávky: 2 Bachan(Rambousek, Merhout), Kovařík(Beščec), Černý(Rambousek), Kovařík(Rambousek)

Na první zápas sezóny zavítal náš A-tým do haly Střešovic, kde se utkal s týmem Tornáda Barrandov. Do zápasu byly nasazeny 3 útočné a 2 obranné formace s jasným cílem přehrát soupeře. Na obou stranách bylo vidět, že se jedná o první zápas týmů v sezóně z toho vyplívalo mnoho nepřesností a chyb. První třetina: probíhala lépe pro naše hochy kdy jim soupeř povolil svojí špatnou rozehrávkou vstřelit 3 góly. První gól vstřelil po krásné přihrávce středem hřiště od Rambouska navrátilec Bachan. Druhou branku vsítil rychlonohý Kovařík , kterého svou přihrávkou vybídnul ke skórování Beščec. Bohužel se našemu týmu nepodařilo ani jednou odskočit o dvě branky což by hráče určitě uklidnilo,a tak byl stav v průběhu první třetiny 2:2.Nakonec po zpětné přihrávce Merhouta z rohu hřiště vsítil branku Bachan a tím strhnul převahu (aspoň tu brankovou) na stranu T.B.C na 3:2. Druhá třetina: Probíhala ve stejném stylu jako ta první. Hra plná chyb, a nepřesností na obou stranách. Soupeř nejprve vyrovnal na 3:3 ale díky gólu Černého, kterému nabídnul šanci Rambousek byla třetina ukončena výsledkem 4:3 pro T.B.C . Třetí třetina: Rozhodnout o výsledku celého zápasu měla poslední patnáctiminutovka. Bohužel náš tým nakupil příliš mnoho chyb, které bych hodil na vrub nerozehranosti v začátku sezóny, velkým problémem po celý zápas byla rozehrávka a přechod z obrany do útoku a taky pomalé vracení útočníků zpět , což se vše projevilo tak jak to ve sportu bývá, soupeř vsítil 4 branky a zápas byl prakticky rozhodnut, ikdyž se bojovalo až do úplného konce. Skvělou přihrávkou ( už třetí v tomto zápase) nabídnul Rambousek gól pro Kovaříka, díky kterému byl zápas za stavu 5:5 stále velkou přetahovanou o to, komu se podaří odskočit právě o dvě branky. Ale jak už bylo psáno, inkasovali jsme 4 branky , což znamená že při stavu 5:5 po chybách a chaosu v okolí naší branky skončil zápas výsledkem 5:7. Nedá se říct to zda vyhrál lepší tým, spíš vyhrál tým, který udělal méně chyb a využil své šance.

T.B.C. Králův Dvůr – F.C. Vorms Praha 3:3(2:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: Sládeček, Bachan(Beščec), Matyáš(Malý)

Druhý zápas dle loňské sezóny určitě proti slapšímu soupeři pokračoval ve stylu zápasu prvního. Špatná rozehrávka, chyby jak v obraně tak v Útočné fázi a neproměňování šancí. Ikdyž už naše hra měla nějaký řád a určitě vypadala mnohem lépe než v prvním zápase , ani to na soupeře nestačilo. První třetina: Po rychlé brance soupeře už v prvních minutách zápasu jsme prohrávali 0:1 přičemž dál probíhal tuhý boj o každý cm plochy. Na 1:1 srovnal tvrdou střelou obránce Sládeček. Vedení v zápase po pohotové přihrávce Beščece stáhnul na naši stranu střelou z otočky Bachan. Stav po první třetině tedy příznivější pro nás 2:1. Druhá třetina: Opět se nepodařilo odskočit o dvě branky což znamenalo , že po tlaku soupeře bylo v polovině třetiny srovnáno 2:2. Musím upozornit na skvěle chytajícího golmana Nováka, který po celý zápas předváděl zákroky přivádějící soupeře k šílenství. Celkově i hra našeho se týmu se třetinu od třetiny zlepšovala a po brance důrazného Matyáše po souhře s Malým ukončil rozhodčí třetinu za stavu 3:2 pro naše borce. Třetí třetina: Bohužel skvělé výkony Nováka čarujícího v brance , nepodpořili hráči v poli další brankou a tak po brance soupeře byl stav v závěru zápasu nerozhodný 3:3. V posledních minutách to byla akce za akcí na obou stranách a vyhrát tak mohl kdokoliv. Největší šanci zahodil po krásné přihrávce Rambouska , který přes šířku hřiště předhodil milimetrový pas na hokejku Bachana, který bohužel netrefil volné místo, ale jen brankáře soupeře. Konečný a jistě spravedlivý stav zápasu po závěrečném hvizdu byl tedy 3:3. Závěrem: bohužel vstup do sezóny se nám nepovedl a přivezli jsme jen bod, ale určitě nám druhý zápas ukázal jakou cestou se vydat. Hráči ze sebe vydali všechny své síly a určitě Vám mohu slíbit , že v tom budou pokračovat což by mělo znamenat lepšící se výsledky a více bodů na našem kontě.