Králův Dvůr

MUŽI A: VYDŘENÝ BOD PROTI REZERVĚ BOHEMIANS!

V neděli 7.2. pokračovala odloženým turnajem 2. liga mužů. Soupeřem T.B.C. Králův Dvůr byla v hale Francouzského lycea rezerva prvoligových Bohemians a extraligových Střešovic.

T.B.C. Králův Dvůr – FBŠ Bohemians B 5:5 (0:1,2:3,3:1)

Do sestavy Králova Dvora se pro tento turnaj vrátili po zranění respektive nemoci oba klasičtí centři. Naopak premiéru si v barvách áčka připsal Adam Holý, který předvedl velice

povedený výkon. Opatrný začátek zápasu z obou stran prolomila až akce Bohemians, jejichž hráč se ocitl za obranou a nemýlil se v zakončení.

Na začátku druhého dějství bylo ještě hůř a Královák už prohrával o dvě branky. Tento gól však nastartoval útočnou snahu hráčů T.B.C. a obě následující střídaní první řady znamenala srovnání skóre. Jako první se prosadil Matyáš a po něm zpoza branky Pokorný. U obou gólů si připsal asistenci právě premiant Holý. Velice zajímavá pasáž utkání však pokračovala na druhé straně. Ihned po vhazování se dral do úniku útočník FBŠ a po nedovoleném zákroku Beščece následovalo trestné střílení, které ovšem Novák zneškodnil. Od následující přesilovky však opět otěže utkání převzala Bohemka a do konce třetiny se opět ujala vedení.

Do posledního dějství se povedl vstup opět Královu Dvoru, dlouhé nahození Holého hned v první minutě opět zužitkoval Pokorný, ale i tentokrát přišlo vyloučení Voborského a gól, který vrátil klid Bohemce. Následná útočná snaha Králováku vycházela velice dlouho dobu v niveč, až v poslední minutě se při power play prosadil rovněž podruhé Matyáš a po následném faulu a vyloučení na straně Bohemians využil přesilovku šesti proti čtyřem po domluveném signálu z volného úderu Merhout.

Branky a asistence :  22. a 45. Matyáš (Holý, Pokorný), 24. a 31. Pokorný (2x Holý) a 45. Merhout (Pokorný)

vyloučení: 24. Beščec a 35. Voborský

střely :  18 : 24 (4:7,6:8,8:9)

T.B.C. Králův Dvůr – Tatran Střešovice B  1:4 (0:0,0:2,1:2)

Tým Střešovic nastoupil k tomuto utkání ve velice kvalitní sestavě. Krom hráčů spadajících na béčkovou soupisku jako jsou vicemistr světa Miroslav Hanzlík nebo mnohonásobný mistr Juraj Šádek se v tomto duelu představili čtyři hráči, kteří spadají do součastného áčka Tatranu, a to Pahlen, Brus, Tušek a Buchta. Do branky T.B.C. se po dlouhé době proti svým bývalým spoluhráčům postavil Milan Karšňák.

První třetina a vlastně i celý zápas se nesl v duchu tlaku Tatranu a brejků Králova Dvoru. Po celé první dějství fungovala obrana Králováku velice dobře a vše co přes ní prošlo, pochytal Karšňák. Na druhé straně se ale neujal ani žádný z brejku a tak skončila první část bez branek.

Tempo hry ve druhé třetině nabralo na obrátkách a začaly padat i góly oba bohužel do sítě jinak spolehlivě chytajícího Karšňáka. I Králův Dvůr si vytvořil několik slibných příležitostí, v té největší bohužel neuspěl Pokorný, kterého vychytal vynikajícím zákrokem rovněž jistý brankář hostí Bobisud.

Jiskřičku naděje vykřesal pro T.B.C. přesnou a pohotovou střelou z levého křídla Merhout, po té co Tatran vstoupil do poslední části trošku volněji. Další příležitosti však skončily na brankáři Tatranu a jelikož se jeho hráči do závěrečné sirény opět prosadili dvakrát, svítil na časomíře konečný stav 1:4.

Branka a asistence: 35. Merhout (Bachan)

Vyloučení : bez vyloučení

Střely : 15:22 (4:5,6:11,5:6)

Sestava : Novák(1.zápas), Karšňák(2.zápas) – Malý(1.zápas), Prošek(2.zápas), Michálek – Beščec, Voborský – Pokorný, Matyáš, Holý – Merhout, Bachan, Kovařík

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…