MUŽI A: VYSOKÁ PORÁŽKA A DŮLEŽITÁ VÝHRA NAD CHODOVEM B!

Jen v devíti lidech do pole (3 obránci, 6 útočníků) jsme dorazili ke dvěma zápasům do haly Tatranu. Vinou zranění a chřipky nám chybělo několik opor. Nejdříve jsme nestačili na Hlásnou Ttřebáň 3:9. Do druhé zápasu jsme vstoupili daleko lépe a po přestřelce, kdy se vedení střídalo, jsme vydřeli důležité 3 body za výhru 10:7. Za zmínku stojí, že po roční pauze zaviněné zraněním zad odehrál celé utkání třetí letošní kladenská posila Jiří Bareš zvaný „HRANA“ a nevedl jsi špatně(2 branky)!

Kluci díky za bojovnost!!

Bližší informace k zápasům přinese reportér Michálek zítra…:-)

C.S.K.A. Hlásná Třebáň – T.B.C. Králův Dvůr   9 : 3 (1:0,4:0,4:3)

Už od prvních minut tohoto střetnutí bylo jasné, v jakém duchu se bude hra odehrávat. Hráči Hlásné hráli většinu času na balónku a defensiva Králova Dvora se musela pořádně ohánět. V první třetina jí to ještě celkem vycházelo a i díky perfektně chytajícímu Novákovi inkasovala pouze jednou z hole Petrželi.

V druhé části už se trošku osmělila i ofensiva T.B.C., ale žádný výsledek v podobě míčku v brance Třebáně to nepřineslo, jelikož většina střel měla spíše propagační charakter. Naopak přetížená obrana začala výrazně chybovat a hráči C.S.K.A. se dokázali prosadit dokonce čtyřikrát. K jedné z branek pomohlo i vyloučení Pokorného za sekání. Právě tuto přesilovku využil opět Petržela, který tím završil svůj hattrick.

Se snahou alespoň zkorigovat nepříznivé skóre vstoupili hráči T.B.C. do posledního dějství se zvýšenou aktivitou, kterou již ve druhé minutě přetavil v gól tečovanou střelou David Malý, v tomto zápase nezvykle na postu centra. Odpověď Hlásné však přišla okamžitě a byla hned dvojnásobná. Nejdříve se prosadil Tichý a hned po něm již podruhé v tomto zápase Walter. V páté minutě se ale opět a to tentokrát dvakrát prosadilo T.B.C. na branku Pokorného navázal i hned po vhazování Bachan po dlouhé nahrávce od Beščece středem hřiště. Od této chvíle však už hořela opět jen defensiva Krakováku, která nezvládala hasit pohledné kombinace Třebáně a jen díky občas až zázračným zákrokům Nováka nesvítila na konci zápasu na světelné tabuli desítka, ale pouze stav 9:3.

Branky a asistence : 9., 18., 27. a 36. Petržela (Gregor, Walter, Stehno, Tichý), 20. a 33. Walter (Šatoplet, Tichý), 29. Uchytil (Sejk), 32. Tichý (Petržela) a 38. Šatoplet (Pikhart) – 32. Malý, 35. Pokorný (Merhout) a 35. Bachan (Beščec)

Střely : 29 : 18  (6:2,11:7,12:9)

Vyloučení :  0 – 2

10. Kovařík (2min sekání), 26. Pokorný (2min sekání)

Využití : 1 – 0

TJ JM Chodov B – T.B.C. Králův Dvůr   7 : 10 (0:1,5:4,2:5)

Do druhého utkání nahradil v útoku Bareš Glaubaufa a nutno podotknout, že premiéra za A tým mu vyšla oproti premiéře za béčko takřka snově. Do utkání vstoupilo lépe T.B.C. a hned první vážnější akce znamenala jejich vedení. Spolupráci na pravé straně hřiště mezi Pokorným a Michálkem zužitkoval sám před brankářem Bachan již ve třetí minutě. Pro zbytek této třetiny však už obrany obou týmu zůstaly neprostupné a opravdu nic nenasvědčovalo divoké přestřelce, která se rozpoutala od poloviny utkání.

Vstup do druhé části naopak vyšel Chodovu velice agilní Šimek se prosmýkl po křídle okolo Michálka a kapitán Chodova Jonáš srovnal. Odpověď Králova Dvora však přišla ihned po polovině zápasu a byla hned trojnásobná. Nejprve si jako přes kopírák zopakovala spolupráci trojice podílející se na první brance T.B.C. a Bachan se opět nemýlil. V následující minutě se z volného úderu prosadil Merhout a za další půlminutu přidal po samostatné akci branku Pokorný. Bohužel jako již tradičně přišlo polevení v koncentraci hráčů T.B.C. a přesilovou hru při vyloučení Michálka využil Paskal. Ve 13.minutě přišel kontaktní gól Chodovských z hole Jeništy, na který ale dokázala za 14 vteřin odpovědět dvojice přihrávající Merhout a zakončující Pokorný. Do konce druhé třetiny však bylo vyrovnáno.

Ještě hůře pro T.B.C. bylo již po půl minutě posledního dějství, kdy se prosadil Svoboda a Chodov poprvé vedl, ale pouze dalších půl minuty. V tuto chvíli se poprvé do statistik po svém přestupu z Kladna zapsal Bareš, když z brankoviště dotlačil za brankáře nahrávku zpoza branky. Ke klasickému scénáři tohoto zápasu Králův Dvůr vede, Chodov vyrovnává se utkání vrátilo v šesté respektive sedmé minutě. Na Pokorného hattrickovou trefu zareagoval Šimek, naštěstí pro hráče T.B.C. to byl poslední gól v jejich síti. Na konci desáté minuty pak skóroval Pokorný počtvrté a při přesilové hře si připsal, jak se posléze ukázalo vítězný gól zápasu. Klid barvám Králova Dvora pak přidal svou druhou a to výstavní trefou Bareš. Balónek si za brankou v rychlosti vzal na čepel a vzduchem zasunul za tyčku bezmocného Rídla v brance Chodova. Definitivní klid pro závěr utkání získalo T.B.C. po vyloučení Šimka v předposlední minutě a po dobře takticky zvládnutém závěru utkání přidal Voborský i desátou trefu. Díky vynikající produktivitě v útoku a Tomášovi Novákovi v brance, který i přes velký počet obdržených branek zachytal velice dobře, si Králův Dvůr připsal další cenné tři body do tabulky, které by měly pomoci k jistotě pro poslední kola soutěže.

Branky a asistence : 18. a 29. Jonáš (Šimek, Brodík), 26. Paskal (Brodík), 28. Jeništa (Brodík), 30. Brodík (Jonáš), 31. Svoboda (Paskal) a 37. Šimek (Mikulíček) – 3. a 23. Bachan (obě Michálek), 24. Merhout (Bachan), 25., 28., 36. a 40. Pokorný (Merhout, Michálek, Bachan), 32. a 42. Bareš (Malý, Voborský) a 45. Voborský (Merhout)

Střely : 23 : 25 (5:8,11:7,7:10)

Vyloučení : 2 -1

38. Košek (2min blokování hole) a 44. Šimek (2min nedovolené vrážení) – 25. Michálek (2min bránění ve hře)

Využití : 1 – 2

Sestava : Novák – Beščec, Michálek, Voborský – Merhout, Bachan, Pokorný – Kovařík, Malý, Glaubauf (1.zápas), Bareš (2.zápas)