Králův Dvůr

MUŽI B: DERBY S HOŘOVICEMI VYROVNANÁ BITVA S VÍTĚZSTVÍM TBC!

Očekávané derby proti Hořovicím bylo velice kvalitním zápasem a správnou bitvou. T.B.C. chtělo vrátit Hořovicím podzimní porážku a navázat na sérii vítězných zápasů a jít za stanoveným cílem = postupem!

T.B.C. Králův Dvůr B – Red Dragons Hořovice   3 : 2 (0:0,1:0,2:2)

Dvanácté kolo Pražské a Středočeské ligy mužů přineslo v sobotu 6.2. další regionální derby mezi T.B.C. Králův Dvůr B a Red Dragons Hořovice. Toto utkání bylo soubojem o třetí místo v tabulce, které i přes porážku při prvním vzájemném duelu držel Králův Dvůr.

Do utkání vstoupil aktivněji Královák, v prvních pěti minutách si jeho hráči vytvořili mírnou převahu, ale žádný z náznaků šancí se jim nepovedlo dotáhnout do konce a tak se od poloviny prvního dějství hra vyrovnala. Od této chvíle až do konce se přelévaly útoky ze strany na stranu ve velice slušném tempu. V čase 10:41 vstoupili do utkání poprvé i rozhodčí, když byl vyloučen hráč Králova Dvora Adam Holý za hru vysokou holí. Oslabení rozdělené sirénou ukončující první část, však velké nebezpečí pro Tomáše Nováka v brance Králováku neznamenalo.

Na konci 4.minuty druhé třetiny následovalo druhé oslabení, tentokrát byl vyloučen Jan Vytiska za vrážení. V polovině tohoto oslabení však unikl po levém křídle Tomáš Pokorný a střelou na bližší tyč poslal Králův Dvůr do vedení. I po této brance dál pokračovala hra nahoru-dolů bez brankového úspěchu ať na jedné či druhé straně. Na konci 11.minuty byl vyloučen hráč Hořovic Vojtěch Plecitý za bránění ve hře, ale i tato přesilová hra rozdělená sirénou úspěch nepřinesla.

Do poslední části nastoupil poprvé v barvách Králova Dvora Jiří Bareš, třetí z „kladenských“ posil. Jeho vstup do utkání bohužel nebyl šťastný. Po řadě nepřesností ve středu hřiště se balónek odrazil ke kapitánovi Hořovic a Jiří Vašák ho uklidil za záda skvěle chytajícího Nováka. Odpověď hráčů Králova Dvora přišla v polovině třetiny a opět se prosadil Tomáš Pokorný samostatnou akcí na hranici brankoviště. Dvě minuty na to ale udělal chybu v obraně Marek Michálek a hořovičtí opět vyrovnali. Vojtěch Plecitý se parádně trefil do víka po výběhu zpoza branky. Štěstí se však v závěru přiklonilo na florbalky Králova Dvora, přesně řečeno opět na tu Pokorného, ke kterému se po několika odrazech dostal míček tři vteřiny před koncem a on tak dokončil svůj hattrick.

K vítězství Králova Dvora pomohla nemalá dávka štěstí, ale jak se říká, to přeje připraveným, a účast tří hráčů A-týmu Králováku, když obzvlášť výkony střelce Tomáše Pokorného a gólmana Tomáše Nováka snesly ty nejpřísnější kritéria. Celkově to bylo ale na tuto soutěž velice kvalitní utkání a význam tří bodů z tohoto zápase se muže ukázat důležitým v postupových bojích, které se naplno rozhoří v měsíci březnu.

Branky a asistence : 17., 31. a 36. Pokorný ( na 1. Michálek ) – 26. Vašák a 33. Plecitý ( Ryska )

Vyloučení : 2 – 1

Využití : 0 – 0

V oslabení : 1 – 0

Sestava Králova Dvora : Novák – Hrušovský, Michálek – Sládeček(C), Randa – Pokorný, Černý, Rambousek – Glaubauf, Vytiska ( Bareš ), Holý

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…