MUŽI B: NA ZAČÁTEK PROHRA A VÝHRA!

V sobotu 15.9. vstoupilo do nové sezóny rovněž „Béčko“ T.B.C. Králův Dvůr. Nově se rodící rezervu florbalistů z Králova Dvora čekaly v hale Berounského Edenu dva rozdílní soupeři, sestupivší z loňské vyšší soutěže Kings Praha a naopak nováček postupivší FBC Žraloci Příbram.

T.B.C. Králův Dvůr – Kings Praha     3:2   (0:0, 2:0, 1:2)

První třetina utkání přesně vystihla, že se jedná o začátek sezóny. Opatrná hra s řadou nepřesností v rozehrávce a hráči se na hřišti spíše rozkoukávali. U T.B.C. se není ani čemu divit, jelikož kádr „béčka“ se oproti loňské sezóně radikálně změnil, přišlo několik nových posil z Hořovic a z Příbrami, což by ale mělo vést k ustálení kádru tohoto týmu.
Druhé dějství už přineslo i branky a obě v sítí Pražského celku. Nejprve se střelou ze střední vzdálenosti prosadil Malý a druhou a svoji premiérovou v dresu T.B.C. přidal Král, po kombinaci s Holým do prázdné branky.
Do třetí třetiny vstoupili lépe Kings, jejich nepokrytý hráč překonal juniora Sunkovského v brance T.B.C a využil tak přesilovku. Ani ne za minutu na to se ale rozdíl vrátil na dvougólový. To Skazko ideálně z první trefil křižnou nahrávku Malého. Kings však velice rychle odpověděli a hráč na středu, měl dostatek času aby namířil, natáhnul a o tyč nedal Sunkovskému šanci. Zbytek utkání už ale hráči Králova Dvora ubránili a tak se mohli radovat z výhry v poměru 3:2

Branky a asistence: 15. Malý (Horký), 22. Král (Holý) a 27. Skazko (Malý)

Vyloučení : 27. Horký (2 minuty – sekání)

T.B.C. Králův Dvůr – FBC Žraloci Příbram     2:3   (0:2, 1:1, 1:0)

Příbramští vlétli na T.B.C. jako opravdoví žraloci na svou kořist. Představili se velmi fyzickým, agresivním, ale také riskantním pojetím hry, který chybujícím hráčům Králováku dělal značné problémy. T.B.C. hrálo v první třetině třikrát přesilovou hru, ale naprosto nic z nich nevytěžilo, ba naopak při té první darovalo soupeři chybou v rozehrávce první gól. Ten druhý přišel po nedůrazu v prostoru za a před brankou T.B.C. a tak po první třetině Králův Dvůr prohrával o dvě branky.
Hra v druhé části se trochu zklidnila, ale stále měli Žraloci mírnou rychlostní převahu, jelikož hráči T.B.C. zbrzďovali akce a místo toho aby šli do jednoduchých kombinací hráli hlavně individualisticky. Prví trefu Králova Dvora zaznamenal Král, který měl v tomto zápase o motivaci postaráno, hrál proti svému bývalému celku a nutno podotknout, že tato posila se jeví zatím velice dobře. Bohužel hned po buly bylo T.B.C. opět laxní v obraném pásmu a zase to bylo o dva.
Ani ve třetím dějství hráči Králova Dvora nedokázali urychlovat hru po mantinelech a stále se trápili s agresivní a důraznou obranou Příbrami. Až v posledních dvou minutách, po té co trenér odvolal brankáře a zkusil risk se šesti hráči v poli, rozpoutal Královák útočnou smršť, která přinesla snížení z hole Skazka po ideální Králově příhře. To zbývalo do konce však už jen 25 vteřin. Přesto si T.B.C. stihlo vytvořit ještě jednu stoprocentní gólovku, která však po hříchu zůstala nevyužita a tak se z vítězství radovali hráči Příbrami.

Branky a asistence: 17. Král (Holý), 36. Skazko (Král)

VyloUčení: 28. Horký (2minuty – blokování hole)