MUŽI B : PO ÚVODNÍM TURNAJI STOPROCENTNÍ

O uplynulém víkendu vstoupil do nové sezony i náš druhý mužský celek a nutno konstatovat, že si nevedl vůbec špatně. Dějištěm obou zápasů byla „zrekonstruovaná“ stodola Tatranu ve Střešovicích.

T.B.C. „B“ – FBC Hamsters Vysočany 4:1 ( 0:0 ; 1:0 ; 3:1 )

První zápas byl ze začátku dosti opatrný, s několika šancemi na obou stranách, které však zůstaly neproměněny. První třetína skončila stavem 0:0 a zdálo se, že tým který vstřelí první branku asi i celé utkání vyhraje. Na hole T.B.C. se postupem času začala stále víc usazovat přesnost a klid, což do skóre zápasu promítl jako první David Konečný, který již v 18 vteřině druhé dvanácti-minutovky rozvlnil pěknou střelou síťku za brankářem hostí. Šance T.B.C. se množily, ale nikdo další z našich borců se již ve druhé třetině prosadit nedokázal. Co se ovšem nedařilo celou třetinu druhou napravil po 8mi vteřinách třetí části Adam Holý, který hned po úvodním vhazování vzal míček a utekl ( jak je jeho dobrým zvykem :)) všem a všemu a nedal brankáři soupeře ani nejmenší šanci – 2:0. Tento rychlý gól hráče ještě víc nakopl a od této chvíle bylo na hřišti prakticky už jen jedno mužstvo. Vysočany hrozily pouze z brejků, se kterými však obrana T.B.C. neměla větších problémů. V šesté minutě posledního dějství přidal svůj první gól také Tesárek a o minutu déle skóroval ještě jednou Konečný! Utkání se potom už dohrávalo poměrně v klidu za rozhodnutého výsledku. Soupeři se pouze podařilo 3 minuty před koncem zápasu ( jak jinak, než z brejku ) snížit na 4:1. A to znamelo první 3body v letošní sezoně pro T.B.C. !

T.B.C. „B“ – SK Praha 4 IB Vodolka 3:1 ( 0:0 ; 2:1 ; 1:0 )

V druhém utkání měl největší motivaci zcela jistě náš nový spoluhráč Pavel Skazko, který k nám těsně před sezonou přestoupil právě z týmu „Vodolky“. První třetina byla opět opatrná a stejně jako v prvním zápase skončila bezbrankově 0:0. Začátek druhého dějství se opět zadařil borcům z T.B.C. když v rozpětí 21vteřin skórovali hned 2x! První branku vstřelil po spolupráci s Glaubaufem Tesárek, druhou ( nakonec vítěznou!! ;)) již zmiňovaný Pavel Skazko! Vodolka však nesložila zbraně a ještě do konce druhé třetiny, resp. 20vteřin před jejím koncem se jí podařilo zásluhou Skály snížit na 2:1. Jenže hráčům T.B.C. se opět zadařil vstup do třetiny a hned po 21vteřinách byl rozdíl ve skóre dvoubrankový, kdy si nahození od Davida Malého srazil do vlastní sítě hráč Vodolky, jeho jmenovec – Luboš Malý. Tento stav již vydržel i navzdory šancím obou týmů až do závěrečné sirény a to znamenalo jediné – další 3body pro T.B.C.!!

Co říct závěrem? Velmi povedený první turnaj a moc důležitých 6bodů, které by snad mohli dát základ pro úspěšné tažení béčka letošní sezonou!!