Králův Dvůr

MUŽI B: V PROVIZORNÍ SESTAVĚ!

První turnaj odehrál rezervní tým T.B.C. Králův Dvůr v sobotu 28.9. v hale v Kunraticích. Ze soupisky tohoto družstva odjeli na zápasy však jen 4 hráči, doplněni o jednoho hráče „áčka“, dva „céčkaře“ a trojici juniorů. Pro dva z nich to byly úplně první zápasy za mužskou kategorii. Na soupisce „béčka“ je značný přetlak obránců, takže již na tomto turnaji musel alespoň jeden z nich do útoku, pokud se „béčko sejde kompletní, čeká pozice útočníka vždy dva z nich.  Paradoxně se tento „útočník“ stal nejproduktivnějším hráčem T.B.C. na tomto turnaji. Novinkou pro zápasy rezervního týmu je délka hrací doby, která se letos zvedla na 3 krát 15minut čistého času.

FBK Olymp Praha – T.B.C. Králův Dvůr B     5:3   (1:0,2:0,2:3)

Pražský tým loni sestoupil z vyšší soutěže a hned od začátku ukazoval své kvality a přehrával tým z Králova Dvora. Hned ve druhé minutě svoji převahu přetavil i ve vedoucí gól. Tento tlak trvající skoro celé první dějství přerušil až hokejový bodyček na po mantinelu pronikajícího Michálka, za který si hráč Olympu vykoledoval pětiminutový trest. Hra se díky tomu do konce třetiny zklidnila a pokusy Králováku o prosazení v této přesilovce měly dost daleko k úspěchu.

Druhá třetina, stejný obrázek. Hráči Olympu lépe kombinují a kontrolují míček, což jim přineslo pojistku jejich vedení, ale také faulují. Bohužel v další přesilové hře zaváhal Šnaidauf stojící na vrcholu přesilovkového rozestavení a hráč soupeře se v úniku nemýlil. Na konci prostřední části dostali hráči T.B.C. dokonce šanci na dvojnásobnou přesilovku, ale výsledek, stále stejný, pokud už došlo k ohrožení brány soupeře, bylo to z nepřipravené, nebo nevýhodné pozice.

Poslední třetinu načal konečně gólově i Králův Dvůr Jakub Votava se prosadil po individuální akci. Bohužel hned v následném střídání ztratil Michálek míček na půlce a hráči Olympu trestali ze vzniklého přečíslení. I přesto se hra T.B.C. pomalu zlepšovala a po juniorské spolupráci Dubský – Krob druhý jmenovaný snižoval. Následně však při odloženém vyloučení Dubského fauloval i Šnaidauf a Olymp dostal dvouminutovou výhodu dvou hráčů v poli, kterou nepohrdl. Po skvělé obrané práci dua Votava Tauš tato dvojice ztratila míček na půlce a přečíslení tři na jedna dopadlo přesilovkovou trefou. Tři minuty před koncem už jen korigoval Michálek, který po nahrávce od Dubského se nadvakrát prosadil ve velkém brankovišti. Konec zápasu se ještě poněkud protáhl, díky nepříjemnému zranění hráče soupeře, který se skácel v rohu po nezaviněném střetu s Dubským půl minuty před koncem. Přes dvacet minut se čekalo na „rychlou“ záchrannou službu. Několik vteřin před koncem hrací doby ještě trefil ze standartní situace Malý břevno, ale to už nic nemohlo změnit na prohře T.B.C. v poměru 3:5.

Branky a asistence:  31. Votava, 36. Krob(Dubský) a 43. Michálek(Dubský)

Vyloučení : 37. Dubský 2min(sekání) a 37. Šnaidauf 2min(bránění ve hře)

Počet přesilovek: Olymp 2 – T.B.C. 4, využití: 1:0, v oslabení: 1:0

Počet střel: Olymp 23 – T.B.C. 17

T.B.C. Králův Dvůr B – FBC Hamsters Vysočany     4:4   (2:2,1:1,1:1)

Na druhý zápas posílil Králův Dvůr další junior a v útoku se síly rozložili na více hráčů, jelikož několik z nich odjelo na turnaj i s virózou a to jinou než mívá pan prezident. Vstup do utkání byl však v provedení opět tragický. Soupeř, který loni postupoval z nižší soutěže, vedl již v půlce první třetiny 2:0, když hlavně druhý gól mezi nohy brankáře Kulihy byl z kategorie těch laciných. Hráče Králova Dvora to však přinutilo ke zvýšené aktivitě a ani ne minutu po druhém obdrženém gólu se prosadil povedenou střelou z otočky od pravého mantinelu Šnaidauf, který tahem prostřelil vše, co mu stálo v cestě. „Do kabin“ se šlo za již vyrovnaného stavu, když Jiráskův průnik po pravé straně zakončený nahozením před branku, uklidil za záda brankáře Michálek bekhendem ze vzduchu.

Po přestávce dostali hráči Vysočan šanci na přesilovou hru po té, co Krob zahrál rukou. Na neštěstí pro T.B.C. se jim podařilo ji využít po krosové nahrávce přes celé pásmo a povedené střele z první. T.B.C. jak jinak svoji přesilovou hru nevyužilo, přesto se jeho hráčům podařilo ještě v této třetině vyrovnat. Michálek si vyběhl od mantinelu do středu hřiště, příklepem trefil jen prvního hráče, míček se k němu naštěstí odrazil zpět a druhá střela tahem do proti pohybu gólmana zapadla k levé tyči.

Do poslední části vstoupilo lépe T.B.C., Malý našel Votavu, který ze středu střelou po zemi překonal brankáře hostí. Pak měli hráči Králova Dvora několik šancí své vedení navýšit, ale vyhořeli v koncovce, a jak to bývá, přišel za to trest. Dvě a půl minuty před koncem neodhadl Michálek dobře protihráče na mantinelu, ten mu utekl a povedenou střelou vymetl šibenici na přední tyči Kulihovy branky. Ten si již předtím užil zvonkohru svých tyčí, když mu střela soupeře orazítkovala obě dvě a chvíli před koncem trefil nahozený balónek Malého v brankovišti do kolena tak nešťastně, že měl brankář T.B.C. opravdu pernou chvilku a jen díky reflexivnímu zákroku ho vytěsnil na břevno. Nakonec byla dělba bodů asi zaslouženým výsledkem tohoto utkání.

Branky a asistence: 9. Šnaidauf(Vyštejn ), 14. a 29. Michálek(Jirásek) a 35. Votava(Malý)

Vyloučení: 19. Krob 2min(hra rukou)

Počet přesilovek: T.B.C. 1 – Vysočany 1, Využití: 0:1

Střely: T.B.C. 23 – Vysočany 18

Sestava: Kuliha – Malý, Sládeček, Šnaidauf, Vyštejn – Votava, Tauš, Jirásek, Dubský, Krob, Michálek, Klika(2.zápas)

Autor: Marek Michálek

30.01.2024

Ze světa T.B.C.

A-tým v novém roce zatím stále čeká na první výhru. První lednovou neděli se náš tým představil v domácím prostředí s druhým týmem.. číst dále