MUŽI C: DRUHÝ TURNAJ BEZ PORÁŽKY!

Ke svému druhému turnaji nastoupili hráči T.B.C. Králův Dvůr C na své domácí palubovce. Kádr stabilního „céčka“ posílili dva hráči B-týmu a jeden hráč a gólman z „áčka“. Z prvních dvou zápasů na předchozím turnaji si „céčko“ připsalo dvě výhry a v nastoleném trendu chtělo pokračovat i tentokrát.

FBC Merkur Praha B – T.B.C. Králův Dvůr C     1:3   (0:0,0:3,1:0)

T.B.C. vstoupilo do utkání na tři útočné trojice a dvě obrané dvojice, jištěné Novákem v brance. Již od první minuty jeho hráči udávali tempo a dvě, ani ne kompletní, formace Merkuru se jen stěží bránili jejich útokům. Přesto se jim to v prvním dějstvím podařilo, do útoku však Merkur nevymyslel naprosto nic a proto gól nepadl.

Druhá třetina rozhodla o vývoji utkání. T.B.C. zpřesnilo hru a začalo se mnohem více tlačit do koncovky. Jako první se hned v úvodní minutě této části prosadil Votava povedenou střelou pod horní tyčku po nahrávce Tauše. Po něm se trefil z velmi ostrého úhlu střelou o tyčku Havlík, který získal míček při napadání na mantinelu za brankou. Jako třetí se prosadil Horký po pohledné kombinaci celého útoku. Havlík našel dlouhou nahrávkou zpoza vlastní branky Michálka na útočné polovině, ten sklepl do běhu Horkému, který oběhl branku a zasunul míček okolo tyče za brankovou čáru.

Vstup do třetí části vyšel lépe Merkuru, jehož hráč z ojedinělé akce překonal Nováka. Zbytek třetiny si však už hráči T.B.C. pohlídali a nepřipustili žádné další zdramatizování a připsali si třetí výhru v sezóně.

branky a asistence: 13. Votava(Tauš), 18. Havlík a 23. Horký(Michálek)

bez vyloučení

T.B.C. Králův Dvůr – FBC Falcons Žižkov     2:2   (2:0,0:1,0:1)

Do druhého utkání nahradil Horkého ve třetí řadě junior Krob a hned první střídání této řady bylo gólové. Hrušovského zablokovanou střelu dorazil nadvakrát z hranice velkého brankoviště Michálek. Druhé střídání třetí lajny a opět gól. K rozehrávce z rohu se postavili Krob a Havlík a předvedli jednoduchou, ale účinnou kombinaci, po které druhý jmenovaný zvýšil na 2:0. To bylo však z gólové produkce T.B.C. vše.

Zbytek první třetiny a větší část druhé se neslo ve znamení marného dobývání branky Žižkova. Hráči Králováku se dostávali do vyložených šancí, často po skvělém napadání soupeřovi rozehrávky, ale jednu za druhou je po hříchu pálili. Havlík, Michálek, Just, Hrabě to je výčet těch jejich šance doslova volaly po vstřelení branky, ale prosazovat se postupně začal soupeř. Nejprve na začátku prostřední části snížili, což ještě tlak T.B.C. neoslabilo, ale ty nevyužité již šance ano. Navíc hráči Králova Dvora začali být nervózní, častěji se uchylovali k nedovoleným zákrokům a vypadli z tempa střídání na tři formace.

Přestože oslabení v poslední části T.B.C. přežilo, „odměna“ za neproměněné šance přišla. Dvě minuty před koncem nahodil hráč Žižkova míček do brankoviště ze strany tak prudce a tak nešikovně pro Králův Dvůr, že se odrazil od čepele hokejky Hraběho přímo za záda bezmocného Nováka, který jinak s přehledem kryl všechny pokusy soupeře, ale na tuhle nešťastnou teč neměl nárok. Dojem z nepovedeného utkání podtrh pár vteřin před koncem ještě Tauš, který po zbytečném zákroku vyfasoval pětiminutový trest. „Céčko“ tedy ztratilo své letošní první body, přesto je vstup tohoto družstva oproti loňské sezóně naprosto snovým.

branky a asistence: 3. Michálek(Hrušovský) a 5. Havlík(Krob)

vyloučení: 29. Havlík 2min(bránění ve hře) a 36. Tauš 5min(hrubost)

počet přesilovek: T.B.C. 1 – Žižkov 2 , bez využití

sestava: Novák – Hrušovský, Sýkora, Hrabě, Haber – Votava, Tauš, Kodad, Just, Keresteš, Kubuš, Horký(1.zápas), Havlík, Michálek, Krob(2.zápas)