MUŽI C: NA ÚVOD SOUTĚŽE VÝHRA A PROHRA!

Sezóna odstartovala i mužům C. „Céčkoví“ tým T.B.C. hrál v sobotu 22.9. proti celkům TJ JM Chodov C a FBC Zdice.

T.B.C. Králův Dvůr C – TJ JM Chodov C 4:2

V prvním utkání sezóny se celek můžů C z T.B.C. střetl s celkem TJ JM Chodov C, který skončil minulou sezónu na 5. místě v tabulce přeboru mužů, divize D.

První minuty zápasu byly rozpačité, oba týmy vyčkávaly, jak bude hrát soupeř. Přihrávky Chodova C byly nejisté a občas až zbrklé, přesto toho hráči Králova Dvora nedokázali využít a v 5. minutě soupeř skóroval. Při rozehrávce opět získal míček soupeř, ale dokázal ho podržet jen pár vteřin. Po špatné přihrávce se dostal k míčku kapitán Králova Dvora Jan Hrušovský a v čase 5:20 vstřelil skoro z půlky hřiště vyrovnávací gól. Do 9. minuty se hra přelévala z jedné strany na druhou, týmy se střídaly v držení míčku, ale v čase 9:55 dostal dvouminutový trest hráč T.B.C. Ivan Darebný za blokování soupeřovy hole před brankou domácích. Soupeř rozehrál standartní situaci a 2 vteřiny od vyloučení vstřelil gól na 1:2.

Druhá třetina zápasu už vypadala mírně jinak, hráči hráli klidněji a v 5. minutě našel Petr Kubuš volného Darebného, který svojí střelou od pravého mantinelu srovnal na 2:2. Poté se zase hra přelévala ze strany na stranu. Soupeř měl dost šancí skórovat, dokonce i jednou trefil břevno Machovy branky. T.B.C. mělo o něco méně šancí, za to ve 12. minutě vybojoval míček Lukáš Jirásek u levého mantinelu, oběhl soupeřovu branku a z otočky trefil branku hostí, 3:2.

Při třetí třetině už hráci T.B.C. zklidnili svojí hru, dokázali přenést hru na soupeřovu polovinu a vytěžili z toho v čase 2:26 4. gól, když po přihrávce od Tomáše Justa vystřelil obránce Václav Šnaidauf. Bohužel další branky už nepřibyly, ani když byl vyloučen v 7. minutě soupeřův hráč, jelikož 16 vteřin poté šel na trestnou lavici i Just za bránění ve hře. Konečný výsledek 4:2 a první 3 body pro T.B.C.

Branky T.B.C: Hrušovský, Darebný (Kubuš), Jirásek, Šnaidauf (Just).

FBC Zdice – T.B.C. Králův Dvůr C 5:4

Druhým soupeřem byl tým FBC Zdice, který skončil minulou sezońu v přeboru mužů 7. Jako i v první zápase, začátek byl rozpačitý, ani jeden z týmu nechtěl chybovat. V 6. minutě však za záda brankáře týmu FBC Zdice prostrčil míček po přihrávce od Darebného Dane Klika, který hrál svůj první zápas. Soupeř na to, ale po 2 minutách odpověděl gólem na 1:1. U míčku byl častěji tým FBC Zdice, hřáči si často přihrávali po mantinelech a poté zklepávali míčky před bránu. Ovšem přihrávku z rohu dobře vystihl Jirásek, který obešel bránícího hráče a sám zvýšil náskok T.B.C. na 1:2.

Ve druhé třetině hráči T.B.C. dobře kombinovali za branou, ale bohužel nic než střely do hráčů nebo vedle branky z toho nevytěžili. Zato soupeř využil šance a v 5. minutě srovnal na 2:2 a ani né minutu na to, dokonce zvýšil náskok na 3:2. Hráči T.B.C. se dostávali do mírného tlaku, přesto v 10. minutě přihrál Darebný míček ze středu k pravému mantinelu, odkud Kubuš střílel a vyrovnal na 3:3.

Třetí třetina přinesla velmi bojovný florbal. Ani jeden z týmů nechtěl o body přijít. Florbal se znovu začal hrát nahoru a dolů, hráči T.B.C. hráli spíše technický florbal a nedělalo jim problém kombinovat na útočné polovině, ovšem žádná větší šance z toho nebyla. „Nedáš, dostaneš“, vystižné pojmenování, když ve 4. minutě soupeř zvýšil na 4:3. Poté přišel dvouminutový trest pro hráče T.B.C. za špatné střídání a soupeř potrestal tuto chybu gólem na 5:3. V sedmé minutě se povedla znovu pohledná akce dvojci Just – Šnaidauf, kdy po Justově přihrávce vstřelil gól Šnaidauf na 5:4. Závěr třetiny byl nejvíce hektický, soupeř minutu před koncem hrál v oslabení, ale i po odvolání Macha a hře 6 na 4, nadokázali Králodvorští srovnat a zápas skončil 5:4.

Branky T.B.C.: Klika (Darebný), Jirásek, Kubuš (Darebný), Šnaidauf (Just)

Sestava: Mach – Šnaidauf, Hrušovský, Sýkora – Just, Jirásek, Darebný, Keresteš, Kubuš, Kodad, Klika (pouze 2. zápas)