LUCERN Králův Dvůr

Muži C poprvé v sezoně brali 6 bodů

Své poslední dvě soutěžní utkání v roce 2019 měla na programu naše mužská záloha C v sobotu 7. prosince a to opět v domácí hale. Poslední zápasy tamtéž se moc nepovedly, takže bylo co napravovat.

V prvním zápase nás čekalo místní derby proti berounskému Edenu. Eden má šikovné borce (však také několik z nich oblékalo i žlutomodrý dres T.B.C.) a nejednoho florbalového znalce až zaráží jejich nelichotivé umístění v tabulce. Nástup měli kluci z ráje rozhodně lepší – už v první minutě se jim podařilo skórovat a ujmout se vedení. Pak se hra v první třetině vyrovnala a krom jedné přesilovky pro T.B.C. již nic zajímavého nepřinesla. Druhá třetina patřila jasně Královu Dvoru, kterému se podařilo vstřelit tři góly a převzít otěže zápasu do svých rukou. Eden ale nic nezabalil a využitou přesilovkou opět na začátku poslední hrací části snížil na rozdíl jedné branky. Tato třetina ale patřila našim juniorům, kteří se pravidelně otrkávají i mezi dospělými. Na 4:2 zvyšoval Pavel Paulát, poté se opět Eden chtěl přetahovat a vracet do zápasu – 4:3. Naštěstí naše opora Carolina Casado v brance další gól nepřipustila a tak si poslední slovo vzal Martin Eliáš a svojí střelou určil finální podobu skóre na 5:3 pro žlutomodré barvy.

Sport Eden Beroun – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr C 3:5 (1:0, 0:3, 2:2)
branky T.B.C.:
13. Lukáš Jirásek (Němec), 15. Filip Kračmer (Dolejš), 17. Lukáš Jirásek (Kračmer), 27. Pavel Paulát (Eliáš), 31. Martin Eliáš (Paulát)
vyloučení: 3:1; využití: 1:0

Po jednozápasové pauze se nám postavili hráči IBK Tajula. Těžko hádat co znamená tento název, každopádně v tabulce měla před námi Tajula slušný náskok, takže nás nečekalo nic lehkého. Bohužel pro Tajulu hrát tuto soutěž pouze v sedmi lidech lze jen s malou vidinou na úspěch. Byť byli černočervení Tajuláci šikovní, tak na nich byla znatelně vidět únava z prvního zápasu proti mukařovské Traverze. Pomineme-li malý výpadek v prostřední části, kdy se Tajule podařilo snížit jasné vedení T.B.C. na 3:2, tak se celý zápas odehrával pod taktovkou T.B.C. a to v poklidném tempu, které částečně vyhovovalo oběma týmům, protože se nikomu až tak moc běhat nechtělo. Naštěstí se nám podařilo před druhou přestávkou zvýšit na 4:2 a trochu zklidnit zbytečně nervózní hru. V závěrečné třetině jsme dokázali plnou měrou potrestat dvojité vyloučení Tajuly, a tak když v naší brance předvedla pěkný výkon i druhá z našich golmanek Andrea Hrubá, nemohl zápas skončit jinak než vítězstvím 6:2.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr C – IBK Tajula 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
8. Pavel Paulát, 8. Filip Kračmer, 15. Lukáš Jirásek (Malý), 23. Tomáš Vlček (Kasal), 34. Martin Eliáš (Vavruška), 35. David Malý (Kasal)
vyloučení: 0:3; využití: 2:0

Mužské Céčko si tak poprvé v sezoně odváží plný počet bodů a přezimovat bude ve své soutěži v klidnějších nesestupových vodách. Opřít se mohlo zejména o solidní týmový výkon, o ženy v golmanských maskách a o podporu domácích fanoušků.

Závěrem si dovolím za C tým popřát klidné a spokojené prožití vánočních svátků.

Autor: Petr Kasal