Králův Dvůr

Muži C si k Vánocům nadělili první místo v tabulce!

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr C – FBC DYNAMIS B 5:2

V prvním zápase čekal naše mužské „céčko“ soupeř, s kterýmse C-team již utkal na začátku sezóny a se kterým bohužel v prvním střetnutí prohrál 3:1. Zápas bohužel moc šťastně nezačal, jelikož už po první minutě „céčko“ prohrávalo 0:1. Navíc o minutu a půl neproměnil Lukáš Jirásek trestné střílení. Přesto se ještě do konce první třetiny podařilo vyrovnat skóre, když po dlouhém pasu Martin Kameše usměrnil míček do brány právě Jirásek. Druhé dějství přineslo první vedení„céčka“ v zápase, když se podruhé prosadil Jirásek. Vedení ale vydrželo pouze necelých pět minut, než soupeř opět udeřil. Nicméně stačilo pouze deset vteřin a opět bylo „céčko“ ve vedení, když se výběhem z rohu prosadil Petr Kubuš. Do konce druhého dějství se již nic nezměnilo a tak se do toho třetího šlo s jednobrankovým vedením na straně T.B.C. Ve třetí třetině se podařilo neproměnit i druhé trestné střílení, tentokrát v podání Martina Kameše. Minutu na to přišla divoká pasáž na obou stranách. Nejprve byl vyloučen na 2 minuty Martin Kameš za vrážení zády, bohužel nedisciplinovanost a komentáře na adresu rozhodčího zestřídačky T.B.C. znamenali další dvě minuty pro Lukáše Provázka. Do toho přišel ještě osobní trest pro Martina Kameše, který měl být údajně ale připsán Provázkovi. Tak či onak, T.B.C. šlo do oslabení 3 na 5. Takto výrazné oslabení naštěstí vydrželo jen 21 vteřin, jelikož přišlo vyloučení i nastraně Dynamis. A minutu a půl na to další. To, že T.B.C. přečkalo tuhle horkou pasáž, nakoplo tým k většímu nasazení. Nejprve si po dlouhé přihrávce od Patrika Vavrušky poradil se soupeřovým gólmanem Tomáš Balej a na závěr, když to soupeř zkoušel ještě v šesti hráčích, tak se do prázdné branky, po přihrávce od Kubuše, trefil Lukáš Provázek a uzavřel tím zápas na konečných 5:2 pro Králův Dvůr.

FBC JELENI UNHOŠŤ – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr C 4:5

První zápas stál T.B.C. dost sil, přesto se v týmu udržela dobrá nálada, kterou podpořil i nový fanoušek týmu, fotbalová legenda Ladislav Vízek (viz. foto), který si byl náhodou v Radlickém sportovním areálu zahrát tenis a i florbalu věnoval trochu svého času. Soupeř byl papírově silnější a tak se dal očekávat tuhý boj. Nicméně se vstup do zápasu podařil, už ve třetí minutě skóroval Karel Němec, kterému přihrával Martin Kameš, který sám o necelé dvě minuty zvyšoval na 0:2 po nahrávce od Lukáše Jiráska. Dvoubrankové vedení vydrželo ale pouze 20 vteřin, kdy se poprvé prosadil i soupeř, který za další půlminutu dorovnal skóre na 2:2. Do konce první třetiny se ale ještě stihl trefit do odkryté brány Lukáš Jirásek, kterému přihrával Karel Němec. Ve druhé třetině to byla opět dvojce Němec – Jirásek, která zvýšila náskok na 2:4, kdy po Němcově střele dorážel Jirásek. Náskok se ale opět nepodařilo udržet a do konce třetiny se soupeři opět podařilo dvakrát skórovat. Do poslední třetiny se šlo za stavu 4:4 a na hráčích už byla znatelná únava, přesto se tým navzájem podporoval a možná i díky tomu, o několika tyčích nemluvě, přežil vyloučení Petra Kubuše, který dostal 2 minuty za sekání. Čtyři minuty před koncem utkání se navíc podařilo jít do vedení díky vlastní soupeřově brance. Soupeř se rozhodl odvolat brankáře a zkusit hru v šesti, ale naštěstí pro T.B.C. přišlo minutu před koncem vyloučení soupeřova hráče za nedovolené vrážení a tím bylo víceméně rozhodnuto.  V závěru už se dařilo kombinovat a udržet míček na holích T.B.C. a dojít si tak i pro druhé vítězství.