Králův Dvůr

NA CZECH OPEN O KROK DÁLE

Soupisku sice poznamenaly pracovní povinnosti či naopak dovolené, dvě kompletní formace se ale podařilo poskládat. Nečekanou „díru v brance“ po odřeknutí Sunkovského zacelil host z Edenu Beroun Dominik Kameš, který kryl záda Novákovi. V sestavě se rozhodně neztratil ani dorostenec Pavel Sládeček. Obě posily Nathan Kračunov z Athletics Praha a Martin Chaloupka ze Sparty potvrdily, že klubový management měl při jejich výběru šťastnou ruku.

Vstup do turnaje se povedl, lotyšský Jaeger Team T.B.C. zdolal 7:2. I druhé utkání ve skupině proti starým známým z Národní ligy Athletics skončilo vítězstvím žlutomodrých barev 5:2. Až v zápase proti týmu moravskoslezské regionální ligy 1. Letka Ostrava to zaskřípalo 2:3.

Souhrou ostatních výsledků přesto T.B.C. svou skupinu vyhrál a byl přímo nasazen do 3. kola play-off, které předchozích dvou ročnících znamenalo konečnou. Do cesty se postavilo bundesligové Lipsko. V utkání vynikl Petr Duchek, který poslal T.B.C. do vedení, pak vyrovnal na 2:2 a nakonec se prosadil i v nájezdech.

Soupeř z Německa si naopak vylámal zuby na spolehlivém Novákovi. Podařilo se tak postoupit mezi nejlepších 32 (letos z celkem 129) týmů kategorie Open. Je to historicky nejlepší výsledek, dosažený potřetí předtím v letech 2004 a 2008.

Souboj o postup do osmifinále proti prvoligovým FBC Start98 rozhodla úvodní část, v níž Králodvorští inkasovali čtyři branky bez odezvy. Až pak se podařilo zachránit florbalovou čest a dotáhnout na nejtěsnější rozdíl. Gól si v nelehkém utkání připsal i dorostenec Sládeček, nasazený na pravé křídlo.

Přes dobré umístění by euforie nebyla na místě. Trenéři budou promýšlet optimální složení útočných formací, k ideálu měla daleko obraná činnost. Ještě je ale čas to doladit.

Kategorii Open vyhrála rezerva mistrovského Tatranu Střešovice. Jeho branku hájil mladý Tomáš Fibiger, vyhlášený nejlepším gólmanem této kategorie. Dobrá zpráva je, že přichází do T.B.C. na hostování.

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…