LUCERN Králův Dvůr

Po nepřesvědčivém výkonu T.B.C. v poháru končí

Králodvorská hala čekala na další domácí utkání A-týmu T.B.C. od druhého čtvrtfinále loňského play-off. Domácí fanoušci se ho dočkali ještě před zápasem Národní ligy. Stalo se tak v rámci čtvrtého kola poháru, které měla hostit Florbalová škola Plzeň, ale po dohodě obou týmů se duel uskutečnil právě v Králově Dvoře. To, co se ale dělo na ploše, oko domácího fanouška těšit nemohlo.

Nástup do první třetiny patřil jednoznačně hráčům v žlutomodrých dresech, hráli s balónkem na čepelích, dobře se pohybovali a celkově to vypadalo na jednoznačné utkání v podání Lucernu. Ve dvanácté minutě se prosadil střelou od levého mantinelu Marek Sluka a T.B.C. vedlo 1:0. Plzeňští ale ještě do konce první třetiny vyrovnali, když ze vzduchu trefil balónek přesně mezi tři tyče Hlinovský.

Ve druhé části začala iniciativu utkání přebírat Plzeň, která se odrazila od závěru první periody a postupně zlepšovala svůj výkon až měla daleko více gólových šancí, které krotil brankář Kohout. Bohužel pro králodvorské florbalisty ale nic nezmohl s akcí soupeře v oslabení, která vyústila v druhý gól v jeho síti. Při přesilovce sice srovnal Duchek, nerozhodný stav ovšem vydržel pouze třicet sedm vteřin a Plzeň šla znovu do vedení. A když dvacet tři sekund před druhou sirénou zvýšil na 4:2 Beneš, bylo jasné že T.B.C. čeká nelehký úkol.

Po necelých dvou minutách třetí části to ale s hráči Lucernu vypadalo ještě hůře, po dvou gólech Florbalové školy se plány Králova Dvora na postup začaly pomalu rozpadat jako domeček z karet. Přibližně jedenáct minut před koncem zkoušelo T.B.C. ještě hru bez brankáře, která nejprve vyústila v gól Daniela Škouly, který ale v brzké době následovaly dvě trefy Západočechů do prázdné klece. V závěru dostali prostor ještě mladí hráči T.B.C., kterého využili na sto procent. Martin Eliáš přesnou střelou nad levou nohu soupeřova gólmana vsítil svůj první gól v mužském Áčku.

Florbalová škola Plzeň – T.B.C. Králův Dvůr 8:4 (1:1,3:1,4:2)
branky T.B.C.:
12. Marek Sluka, 35. Petr Duchek (Kovářík), 50. Daniel Škoula (Kovářík), 59. Martin Eliáš (Lešuk)
střely na bránu: 27:18
vyloučení: 3:4; využití: 2:2
diváků: 85

Pohár Českého florbalu je tak pro Králův Dvůr pro letošní sezónu minulostí, ale je potřeba se již připravit na neděli 22.9., kdy od 18:00 přivítáme znovu v domácí hale pražské Kobylisy v rámci Národní ligy.