Králův Dvůr

Po nepřesvědčivém výkonu T.B.C. v poháru končí

Králodvorská hala čekala na další domácí utkání A-týmu T.B.C. od druhého čtvrtfinále loňského play-off. Domácí fanoušci se ho dočkali ještě před zápasem Národní ligy. Stalo se tak v rámci čtvrtého kola poháru, které měla hostit Florbalová škola Plzeň, ale po dohodě obou týmů se duel uskutečnil právě v Králově Dvoře. To, co se ale dělo na ploše, oko domácího fanouška těšit nemohlo.

Foto: Anita Lešuková

Nástup do první třetiny patřil jednoznačně hráčům v žlutomodrých dresech, hráli s balónkem na čepelích, dobře se pohybovali a celkově to vypadalo na jednoznačné utkání v podání Lucernu. Ve dvanácté minutě se prosadil střelou od levého mantinelu Marek Sluka a T.B.C. vedlo 1:0. Plzeňští ale ještě do konce první třetiny vyrovnali, když ze vzduchu trefil balónek přesně mezi tři tyče Hlinovský.

Foto: Anita Lešuková

Ve druhé části začala iniciativu utkání přebírat Plzeň, která se odrazila od závěru první periody a postupně zlepšovala svůj výkon až měla daleko více gólových šancí, které krotil brankář Kohout. Bohužel pro králodvorské florbalisty ale nic nezmohl s akcí soupeře v oslabení, která vyústila v druhý gól v jeho síti. Při přesilovce sice srovnal Duchek, nerozhodný stav ovšem vydržel pouze třicet sedm vteřin a Plzeň šla znovu do vedení. A když dvacet tři sekund před druhou sirénou zvýšil na 4:2 Beneš, bylo jasné že T.B.C. čeká nelehký úkol.

Foto: Anita Lešuková

Po necelých dvou minutách třetí části to ale s hráči Lucernu vypadalo ještě hůře, po dvou gólech Florbalové školy se plány Králova Dvora na postup začaly pomalu rozpadat jako domeček z karet. Přibližně jedenáct minut před koncem zkoušelo T.B.C. ještě hru bez brankáře, která nejprve vyústila v gól Daniela Škouly, který ale v brzké době následovaly dvě trefy Západočechů do prázdné klece. V závěru dostali prostor ještě mladí hráči T.B.C., kterého využili na sto procent. Martin Eliáš přesnou střelou nad levou nohu soupeřova gólmana vsítil svůj první gól v mužském Áčku.

Florbalová škola Plzeň – T.B.C. Králův Dvůr 8:4 (1:1,3:1,4:2)
branky T.B.C.:
12. Marek Sluka, 35. Petr Duchek (Kovářík), 50. Daniel Škoula (Kovářík), 59. Martin Eliáš (Lešuk)
střely na bránu: 27:18
vyloučení: 3:4; využití: 2:2
diváků: 85

Foto: Anita Lešuková

Pohár Českého florbalu je tak pro Králův Dvůr pro letošní sezónu minulostí, ale je potřeba se již připravit na neděli 22.9., kdy od 18:00 přivítáme znovu v domácí hale pražské Kobylisy v rámci Národní ligy.

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…