Neproduktivní vstup do ligy

V sobotu večer představila berounská punkrocková skupina Moped 56 v rámci králodvorských Highland Games pecku „Pod vlajkou slávy“ – hymnu speciálně složenou pro florbalisty T.B.C LUCERN Králův Dvůr. V neděli se ale v prvním kole národní ligy žádná sláva nekonala

Domácí vstoupili do utkání vlažně a už na začátku třetí minuty inkasovali jako první. Zatím nic nenaznačovalo pohromu, ještě v téže minutě srovnal Petrmichl. Ani nešťastný Syrovátkův “námaz” Rybnikárovi, který poslal hosty zase do vedení, nemusel být fatální. T.B.C. totiž vzápětí předvedl téměř desetiminutovou pohlednou pasáž plnou kombinační hry. Bohužel se ale ve florbale nedávají známky za umělecký dojem, rozhodují góly. Plzeň přidala dvě slepené trefy z brejků na přelomu 14. a 15. minuty. Získala tak tříbrankový náskok, který udržela až do konce utkání. Kladem ze strany domácích byla dvě ubráněná oslabení.

To se ale povedlo ve druhé části i hostům, přesilovky nebyly silnou stránkou ani jednoho mužstva. Gólovou ztrátu snížil Fait. Pak mohl ještě korigovat Sluka, střelu ale zastavilo břevno. Nedáš – dostaneš, vzápětí skóroval plzeňský Němeček. Přes dvojnásobnou střeleckou převahu T.B.C. se rozdíl ve skóre nezměnil. Podobný obraz – po jedné trefě od každého týmu a oboustranně nevyužité přesilovky – nabídlo i třetí dějství. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Marek Sluka za T.B.C. a Karel Eichler za Plzeň.

Už v úterý nastoupí T.B.C. LUCERN do 3. kola poháru v Praze proti tamnímu diviznímu týmu Bučis.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – FbC Plzeň 3:6 (1:4, 1:1, 1:1)
branky (asistence) T.B.C.: 02:50 Jan Petrmichl (Marek Sluka), 36:08 Tomáš Fait (Jan Olšiak), 53:26 Jáchym Syrovátko (Karel Horký)
střely na branku: 28:19 (7:10, 14:7, 7:2)
vyloučení: 3:4, bez využití

Autor: Petr Šikola