Neumíme odehrát klidný zápas. Hrajeme je pro fanoušky, říká Pavel Dvořák

V Turnově mohl Pavel Dvořák dokonat parádní obrat, ale v klíčovém okamžiku nastřelil gólmana a vzápětí se stal smolařem zápasu, poněvadž soupeř z následného protiútoku rozhodl zápas ve svůj prospěch. V domácím utkání proti Orce si ale 24letý útočník Králova Dvora vše vynahradil a čtyřmi góly se postaral největší měrou o vítězství 8:7 v prodloužení.

Pamatuješ si, kdy jsi naposled vstřelil čtyři góly v jednom zápase?
Naposledy někdy v dorostencích, ale přesně kdy, si už nepamatuji. Je to dávno. Dával jsem vyrovnávací gól a následně i vítězný v prodloužení. Stačily ale pouze ke dvěma bodům

Není to však ztráta, zejména v domácím prostředí?
Určitě je. Po tom průběhu, kdy jsme vedli 5:2, se čekalo, že zápas uhrajeme za tři body, nakonec jsou z toho pouze dva.

Co se stalo na začátku závěrečné části?
Zřejmě nekoncentrovanost. Už jsme se viděli, že zápas zvládneme, ale soupeř se nevzdal a vyrovnal.

Odehrajete v letošní sezóně jeden klidný zápas?
My ani neumíme hrát takovéhle utkání. Hrajeme je přeci fanoušky (směje se).

Co vám ukázal zápas s Orkou do druhé poloviny sezóny?
Že jsme ho dokázali otočit. Prohrávali jsme, ale dokázali jsme se vrátit a máme víc bodů než soupeř. Můžeme z toho těžit do dalších zápasů včetně play-off.

Od konce října držíte povedenou sérii zápasů. V čem je její prodloužení pro vás důležité?
Kvůli náladě v týmu, která je poslední týdny opravdu dobrá. I tréninky se zlepšují a na každém hráči je vidět, že ho baví.

Vítězstvím nad Orkou se vám nevzdálilo ani čelo tabulky. Koukáte se nahoru na vedoucí příčky nebo naopak pod sebe?

Rozhodně nahoru. Máme od trenéra daný, abychom skončili do čtvrtého místa a začali play-off doma.