Králův Dvůr

Ohlédnutí za turnajem starších žáků na Jižním městě v Praze

V neděli se vydali starší žáci do Prahy k dalším třem utkáním v sezóně a nevedli si vůbec špatně. Postupně dokázali přehrát všechny své soupeře, a to s celkovým skóre 17:6.

První zápas se nám postavil domácí celek FAT PIPE Florbal Chodov Blue, výhra 5:2

Začátek zápasu byl z naší strany hodně ospalý. Dělali jsme mnoho zbytečných chyb v přechodu do útoku. První poločas to bylo jedno velké trápení, vůbec se nám nedařila kombinace z důvodu nepřesných nahrávek. V úvodu nám scházela větší aktivita a pohyb po hřišti, ale také velká nepřesnost na naší straně, jak v koncovce, tak v rozehrávce. Často jsme odevzdávali lacino balónky soupeři. Od druhé poloviny, už to bylo přeci jenom lepší. Začali jsme lépe kombinovat, hrát agresivněji, a to soupeři moc nevonělo. Rázem jsme si připravovali gólové šance, které jsme začali proměňovat. Jsem rád, že i když se nám utkání moc nepovedlo herně, že jsme ho zvládli a vyhráli 5:2 což byla důležitá výhra pro nás, do další fáze turnaje.

Druhý zápas nás čekal nepříjemný soupeř, a to Panthers Praha, výhra 6:3

Druhý zápas už se nedá srovnat s prvním, do tohoto utkání jsme vstoupili velice sebevědomí.
Po prvním zápase jsme udělali kosmetické změny v sestavě kde nás tlačila bota a evidentně to pomohlo jak herně, tak v naší síle v obranné fázi. Daleko lepší výkon než ten, co jsme předvedli v předchozím zápase. Rozehrávka byla přesnější, rychlejší ale daleko účinnější, což se promítlo v naší hře dopředu. Sice bych si představoval mnohem lepší výkon od mužstva, ale zaplať pán bůh, že výkon byl mnohem lepší než proti Chodovu. Naše hra šla postupem času vzestupně nahoru a proti Panthers už jsme v druhém poločasu hráli, tak jak by to mělo vypadat. Samozřejmě do spokojenosti tam něco pořád chybělo, ale už to byl výkon, který snesl měřítko. Takže výhra 6:3 byla zasloužená. Byli jsme aktivnější, přesnější a rychlejší, ale také jsme více chtěli vyhrát, což rozhodlo o konečném výsledku.

Třetí finálový zápas a náš soupeř Viking Tj Kobylisy, výhra 6:1

Byl to jednoznačně nejpovedenější zápas, ve kterém jsme soupeře téměř k ničemu nepustili. Do zápasu jsme vstoupili s velkým nasazením a naše hra odpovídala dění na hrací ploše. Soupeř si moc s námi nevěděl rady, jak by nás přehrál. Všude jsme byli o krok dříve, hráli jsme ve velkém nasazení a s velkou chutí. Soupeře jsme přehrávali a připravovali jsme si velké množství šancí, které jsme také dokázali přetavit v branky.Musím pochválit hráče, jak přistoupili zodpovědně k poslednímu zápasu ve finále a soupeři nedali téměř žádnou šanci. Přesně takto se chceme prezentovat ve všech zápasech a navázat na dobrou obranou činnost, přechod do útoku a proměňování šancí. Velice dobře zvládnuté utkání a zasloužená výhra 6:1

Autor: Jaroslav Pokorný

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…