Králův Dvůr

Ohlédnutí za uplynulým měsícem

Jak se vedlo týmům T.B.C. za poslední měsíc?

Již tradičně začneme u A-týmu. Ten po úvodních dvou výhrách zažívá černou sérii výsledků, kdy v pěti po sobě jdoucích zápasech nedokázal porazit soupeře. Nejprve nás ve třetím kole čekal tým z Náchoda. Otěže zápasu od první třetiny držel pevně ve svých rukách soupeř, když úvodní dějství ovládl pětibrankovým náskokem. Ve zbylých dvou třetinách soupeř kontroloval výsledek a zastavil se na jedenácti brankách.

Následující zápas odehráli naši hráči až v dalekém Brně. S týmem, který loni hrál první ligu a ze které následně sestoupil do naší soutěže, hráči odehráli vyrovnanou partii na obou stranách padlo přes deset vstřelených branek. Náš tým mohutně dotahoval náskok soupeře, ale o jednu branku se to nakonec nepodařilo.

Další zápas odehráli naši hráči v domácím prostředí, zde jim v cestě stál druhý tým z okolí Brna. Jako první se dostal do vedení soupeř. Na to naši hráči v polovině první třetiny dokázali reagovat. Následně oba týmy do třetiny přidaly ještě shodně po jedné brance. V druhém dějství se náš tým dostal do jednobrankového vedení, který držel až do závěrečných minut třetí třetiny. Soupeř čtyři minuty před koncem dokázal zápas srovnat a nakonec i otočit ještě v základní hrací době.

V šestém kole Národní Ligy čekal náš tým zápas v Plzni. Soupeř si hned od začátku vzal vedení na svoji stranu. Po první třetině se šlo do kabin za stavu 4:0 pro soupeře. Následovala hororová druhá třetina, kdy soupeř dokázal vstřelit devět branek. Poslední třetinu dokázal náš tým alespoň částečně upravit hrozivé skóre.

V sedmém kole se náš tým představil v domácím prostředí proti týmu Kobylis. Zde našemu celku nevyšla první třetina. Ta se nakonec ukázala jako osudová. Neboť zbylé dvě třetiny dokázal vyhrát náš tým. To bohužel ale k bodům nestačilo.

Výsledky: TBC – Florbal Náchod 3:11; TBC – TROOPERS 10:11; TBC – Atlas Blansko 4:5; TBC – Slavia Plzeň 6:16; TBC – Florbal Kobylisy 6:8

Jak se vedlo ostatním družstvům?

B-tým stihl za poslední měsíc odehrát 4 zápasy a z nich dokázal vybojovat 7 bodů. Za dvě výhry na nájezdy a jednu v základní hrací době. Osmého října odehráli naši hráči regionální derby s A-týmem Hořovic, za které nastupuje náš bývalý kapitán A-týmu Karel Horký a tak bylo o motivaci postaráno. Ne, jen zvítězit v derby ale i porazit „Karlose“. Zápas dospěl až do nájezdů, ve kterých byl úspěšnější náš tým. Ve druhém zápase dlouho naši hráči drželi vedení na svých holích, ale necelé čtyři minuty před koncem dokázal soupeř srovnat a tak se šlo tento den podruhé do nájezdů. Naši hráči dokázali využít své zkušenosti a i tento zápas vyhráli. Na konci října se hráči střetli s rezervou superligového týmu Florbal Chodov. Tento zápas byl velmi vyrovnaný a rozhodla druhá třetina, ve které padly všechny branky. V posledním zápase už se našim hráčům tolik nedařilo a zápas nakonec prohráli.

Výsledky: TBC – Red Dragons Hořovice 4:3pn; TBC – FBC Lions Mladá Boleslav 4:3pn; TBC – Florbal Chodov B 2:1; TBC – Buldoci Radotín 1:3

C-tým – Riders stále čekají na první body. V měsíci říjnu odehráli tři utkání a bohužel všechny vyšly bodově naprázdno. Po fúzi kterou si tento tým prošel, se hráči stále sehrávají a věří že v brzké době dokáží zlomit sérii proher a poprvé v této sezóně bodovat.

Výsledky: TBC – Red Dragons Hořovice B 2:8; TBC – TJ Sokol Dobříš C 5:6; TBC – FKMP Praha 0:6

Mládežnické týmy zažívají povedené období

Junioři ve své lize dominují. V uplynulých čtyřech zápasech dokázali nastřílet jedenačtyřicet branek a sedm inkasovat. I juniory čekalo v tomto období regionální derby s Hořovicemi. To dokázali ovládnout rozdílem deseti branek. Následovalo vysoké vítězství nad Kladnem. V dalším utkání se junioři střetli s týmem Panthers Praha B se kterým mají zkušenosti i z loňské sezóny. Hráčům Panthers dokázali nastřílet sedm branek a i toto utkání ovládnout. V posledním odehraném zápase se střetli s týmem Stochova, kde dokázali opět vstřelit víc jak deset branek v utkání. Junioři tak zatím dominují třetí lize.

Výsledky: TBC – Red Dragons Hořovice 12:2; TBC – Kanonýři Kladno černí 11:3; TBC – Panthers Praha B 7:1; TBC – Blue Horses Stochov 11:1

Dorost stihl zatím odehrát jediný turnaj. Tým dorostu, za který hrají především naši starší žáci, si v prvních dvou zápasech připsali celkem pět bodů za výhru na nájezdy s týmem FAT PIPE Traverza a za vysokou výhru v základní části nad týmem Vosy Praha.

Výsledky: TBC – FAT PIPE Traverza 6:5pn; TBC – Vosy Praha 11:3

Starší žáci mají skvělou sérii šesti vítězství v řadě. Dokázali se během dvou turnajů probojovat do třetího výkonnostního koše. V prvním turnaji který odehráli za poslední měsíc, dokázali hráči ve třech zápasech vstřelit osmnáct branek a jen jednu inkasovat. Na druhém turnaji o koš výše dokázali za stejný počet zápasů vstřelit devatenáct branek a jen čtyři inkasovat. K tomu ve všech šesti zápasech silně dominovali nad soupeři v předvedené hře.

Výsledky: TBC – Floorball FALCON black 3:0; TBC – FAT PIPE Traverza 7:1; TBC OLYMP florbal Achilles 8:0; TBC – Kanonýři Kladno bílí 7:1; TBC – Prague Tigers 6:2; TBC – FBC Kutná Hora-černí 6:1

Starší žáci Blue mají za uplynulý měsíc rovněž šest odehraných zápasů. V nich zaznamenali čtyři vítězství a jednu porážku v normální hrací době a jednu porážku v nájezdech. Začátkem října se představili hráči v domácím prostředí. Na tomto turnaji si nejprve připsali těsnou výhru nad týmem Stochova, následně i přes velkou dominanci v zápase těsně padli v derby s týmem Florbal Pro Beroun a ve třetím zápase pak smetli Slaný. Na druhém turnaji, který se konal v Berouně, si nejdříve hráči poradili s týmem Žraloků Příbram, v derby pak oplatili porážku týmu Florbal Pro Beroun. Ve finálovém zápase branku přinesly až samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější soupeř.

Výsledky: TBC – Blue Horses Stochov 3:2; TBC – Florbal Pro Beroun 2:3; TBC – Barracudas Slaný 10:1; TBC – FBC Žraloci Příbram 6:2; TBC – Florbal Pro Beroun 10:1; TBC – Panthers Praha RED 0:1pn

Mladší žáci stihli odehrát již tři turnaje. Na prvním turnaji sezóny si hráči připsali dvě výhry a dvě remízy. Na druhém turnaji zůstal tým mladších žáků stále neporažen, když si připsal tři výhry a jednu remízu. Na posledním turnaji se mladší žáci představili v domácím prostředí. Zde si připsali rovněž tři výhry, ale tentokrát i svou první porážku.

Výsledky: TBC – Prague Tigers white 4:1; TBC – FBC Draci bílí 1:1; TBC – ACEMA Sparta Praha blue 4:1; TBC – Wizards DDM SO Praha 10 2:2; TBC – FBC Draci bílí 4:2; TBC – Panthers Praha black 2:2; TBC – Wizards DDM SO Praha 10 5:1; TBC – Floorbal FALCON 2:1; TBC – Floorbal FALCON 1:5; TBC – Wizards DDM SO Praha 10 1:0; TBC – Florbal Benešov 2:0; TBC – ACEMA Sparta Praha blue 2:1

Elévové mají za sebou dva turnaje a v nich zaznamenali pět vítězství. V úvodním zápase sezóny vyhráli drtivým výsledkem nad týmem FBC Rakovník. Následně ve druhém utkání na prvním turnaji, těsně nestačili na tým Olymp Florbal. Ve třetím zápase pak dokázali opět zvítězit a ve čtvrtém zápase nestačili na pořádající celek Kanonýři Kladno. Na druhém turnaji dokázali vyhrát tři ze čtyř zápasů. Na tomto turnaji se přidali k několika dalším našim týmům, které v tomto období odehrály regionální derby s týmy Hořovic. Tento zápas naši elévové ovládli a přidali se k našim úspěšným týmům v tomto směru.

Výsledky: TBC – FBC Rakovník B 15:0; TBC – OLYMP FLORBAL Achilles 3:5; TBC – Wizards DDM SO Praha 10 white 8:6; TBC – Kanonýři Kladno Sharks 3:5; TBC – Wizards DDM SO Praha 10 white 4:3; TBC – Jeleni Unhošť 10:2; TBC – OLYMP FLORBAL Achilles 3:5; TBC – Red Dragons Hořovice Arrax 9:6

T.B.C. rozšiřuje svoji působnost na školách

Oddíl T.B.C. začal působit i na druhé základní škole v Počaplech. Zde se děti pod našim vedením připravovali na turnaj škol pro čtvrtou a pátou třídou.

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…