Králův Dvůr

PLZNI JSME PORÁŽKU VRÁTILI

T.B.C. Králův Dvůr – FBC Plzeň 6:4 (1:2, 3:0, 2:2)
branky (asistence) T.B.C.: 14:09 Nathan Kračunov (Radek Križko), 21:23 Radek Križko (Nathan Kračunov), 22:28 Karel Horký (Jan Petrmichl), 26:25 Tomáš Pokorný (Marek Sluka), 40:16 Jan Petrmichl (Patrik Kovářík), 48:51 Marek Sluka (Martin Halberštát)
střely: 26:19 (8:5, 7:3, 11:11)
vyloučení: 1:1 + Karel Eichler 5
využití: 0:0
Plzni jsme vrátili řijnovou porážku a vzali si body zpět. Bylo to úplně jiné utkání než minule v Kadani. Herní lehkost vystřídal tvrdý boj a Fibiger v brance se nenudil. O to cennější je vítězství, jímž jsme se na třetí Plzeň bodově dotáhli.
První třetina byla vyrovnaná. První skóroval v šesté minutě plzeňský Nicklas, když využil menší koncentrace domácí obrany. Vyrovnání přišlo po osmi minutách. Důsledný Kračunov dorazil střelu Križka, kterou gólman Ščurko vyrazil jen před sebe. Do šatny šli přesto veselejší hosté po trefě Zíky.
Zápas se zlomil ve druhém dějství. Križko vyrovnal už ve druhé minutě, vzápětí poslal svůj tým do vedení kapitán Horký a náskok zvýšil T. Pokorný. Vyloučení našeho Dvořáka i plzeňského Zíky zůstalo bez následků.
Třetí část přinesla ještě rychlejší změnu skóre – Petrmichl rozvlnil síťku za Ščurkem už po 16 vteřinách. Psychicky to neunesl jinak velmi platný Eichler a oslabil svůj tým na 5 minut poté, co srazil Kračunova za mantinel. Dlouhou přesilovku ale Králodvorští nevyužili. Až v polovině třetiny se ze standardky přesně trefil Sluka. Ještě ale nebyl konec. Rychle reagoval góĺem Nicklas a na rozdíl dvou branek snížil pět minut před koncem Linc. Víc už se Plzni nepovedlo i přes závěrečnou dvouminutovou power-play.

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…