V Plzni T.B.C. prohrálo utkání ve třetí třetině

T.B.C. se před utkáním v Plzni dělilo s dalšími dvěma týmy o první pozici v tabulce a na Západu Čech, tak chtělo svou pozici potvrdit. Dvě třetiny se to Královu Dvoru dařilo, avšak ve třetí části FbC zavelelo k obratu a domácí si tak odnesli z duelu tři body.

V první dvacetiminutovce bylo k vidění utkání ve velmi vysokém tempu s šancemi na obou stranách. Dlouho to vypadalo, že první vyrovnaná třetina skončí bezbrankovým stavem, avšak ze standardní situace vsítil svou šestou branku v sezóně Patrik Kovářík, míček doplul za brankovou čáru vteřinu před hvizdem sudích a gól do šatny tak dával T.B.C. naděje do dalšího průběhu zápasu.

Hráči Lucernu začali druhou část v tlaku, vytvářeli si šance a snažili se zvýšit své vedení. To se povedlo Uhříkovi se zakončujícím Votavou. Plzeň reagovala po dvou minutách gólem Taübera a náskok T.B.C. byl opět jednogólový. Ve třicáté třetí minutě ale Královák znovu skóroval, a to zásluhou Dvořáka po nahrávce kapitána Horkého. Ke konci třetiny byl ještě vyloučen plzeňský hráč na pět minut za faul na Kováříka a na florbalisty Lucernu tak čekala dlouhá přesilovka, která měla pokračovat i ve třetím dějství.

Vstup do třetí periody si tak tým trenérů Križka s Kubertem představoval určitě jinak, než jak skutečně proběhl. Nejprve v oslabení snížil Lapuník a po návratu vyloučeného Šíbla vyrovnal duel Vít Malý. Plzeňští pokračovali v obratu utkání. Na 4:3 dával gól znovu Lapuník a přesilovou hru následně využil Täuber. Třetinu hrůzy pro Králův Dvůr ještě Západočeši dokonali proměněným nájezdem a gólem do prázdné brány.

Ve třetí třetině se navíc hrozivě zranil Jakub Uhřík, který po souboji s Plzeňským hráčem padl na kovový mantinel a rozsekl si hlavu, z plzeňské nemocnice si tak odvezl pár stehů, ale věříme, že bude Kuba brzy v pořádku a zpátky na hřišti.

FbC Plzeň – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 7:3 (0:1, 1:2, 6:0)
branky T.B.C.:
20. Patrik Kovářík, 25. Jakub Votava (Uhřík), 33. Pavel Dvořák (Horký)
střely na bránu: 25:21
vyloučení: 2 + Dominik Šíbl 5:2; využití: 1:1
hráč utkání domácí: Jaromír Täuber
hráč utkání hostů: Jakub Votava
diváků: 49

Komentář trenéra Michala Kuberta: „Dvě třetiny jsme hráli co jsme měli a šli jsme si pro tři body. Ve třetí třetině se nám zhroutil domeček z karet a domácí nás trestali. Bohužel nás trápí koncovka a ta se podepsala v závěru. Věřím, že nás tenhle ztracený zápas posílí a budeme ještě silnější. Mrzí nás hlavně zranění Kuby Uhříka, který odjel v sanitním voze s tržnou ránou na hlavě, Kubo good luck.“

30.01.2024

Ze světa T.B.C.

A-tým v novém roce zatím stále čeká na první výhru. První lednovou neděli se náš tým představil v domácím prostředí s druhým týmem.. číst dále