LUCERN Králův Dvůr

V Plzni T.B.C. prohrálo utkání ve třetí třetině

T.B.C. se před utkáním v Plzni dělilo s dalšími dvěma týmy o první pozici v tabulce a na Západu Čech, tak chtělo svou pozici potvrdit. Dvě třetiny se to Královu Dvoru dařilo, avšak ve třetí části FbC zavelelo k obratu a domácí si tak odnesli z duelu tři body.

Foto: Anita Lešuková

V první dvacetiminutovce bylo k vidění utkání ve velmi vysokém tempu s šancemi na obou stranách. Dlouho to vypadalo, že první vyrovnaná třetina skončí bezbrankovým stavem, avšak ze standardní situace vsítil svou šestou branku v sezóně Patrik Kovářík, míček doplul za brankovou čáru vteřinu před hvizdem sudích a gól do šatny tak dával T.B.C. naděje do dalšího průběhu zápasu.

Foto: Anita Lešuková

Hráči Lucernu začali druhou část v tlaku, vytvářeli si šance a snažili se zvýšit své vedení. To se povedlo Uhříkovi se zakončujícím Votavou. Plzeň reagovala po dvou minutách gólem Taübera a náskok T.B.C. byl opět jednogólový. Ve třicáté třetí minutě ale Královák znovu skóroval, a to zásluhou Dvořáka po nahrávce kapitána Horkého. Ke konci třetiny byl ještě vyloučen plzeňský hráč na pět minut za faul na Kováříka a na florbalisty Lucernu tak čekala dlouhá přesilovka, která měla pokračovat i ve třetím dějství.

Foto: Anita Lešuková

Vstup do třetí periody si tak tým trenérů Križka s Kubertem představoval určitě jinak, než jak skutečně proběhl. Nejprve v oslabení snížil Lapuník a po návratu vyloučeného Šíbla vyrovnal duel Vít Malý. Plzeňští pokračovali v obratu utkání. Na 4:3 dával gól znovu Lapuník a přesilovou hru následně využil Täuber. Třetinu hrůzy pro Králův Dvůr ještě Západočeši dokonali proměněným nájezdem a gólem do prázdné brány.

Ve třetí třetině se navíc hrozivě zranil Jakub Uhřík, který po souboji s Plzeňským hráčem padl na kovový mantinel a rozsekl si hlavu, z plzeňské nemocnice si tak odvezl pár stehů, ale věříme, že bude Kuba brzy v pořádku a zpátky na hřišti.

Foto: Anita Lešuková

FbC Plzeň – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 7:3 (0:1, 1:2, 6:0)
branky T.B.C.:
20. Patrik Kovářík, 25. Jakub Votava (Uhřík), 33. Pavel Dvořák (Horký)
střely na bránu: 25:21
vyloučení: 2 + Dominik Šíbl 5:2; využití: 1:1
hráč utkání domácí: Jaromír Täuber
hráč utkání hostů: Jakub Votava
diváků: 49

Komentář trenéra Michala Kuberta: „Dvě třetiny jsme hráli co jsme měli a šli jsme si pro tři body. Ve třetí třetině se nám zhroutil domeček z karet a domácí nás trestali. Bohužel nás trápí koncovka a ta se podepsala v závěru. Věřím, že nás tenhle ztracený zápas posílí a budeme ještě silnější. Mrzí nás hlavně zranění Kuby Uhříka, který odjel v sanitním voze s tržnou ránou na hlavě, Kubo good luck.“

Podobné články

13.04.2022

Tréninky během Velikonoc

Ve čtvrtek 14.4. trénink elévů zrušen Pátek 15.4. Budou všechny tréninky zrušeny Pondělí 18.4. Budou tréninky všech kategorií zrušeny