PO PRVNÍM ČTVRTFINÁLOVÉM VÍKENDU VYROVNÁNO

O víkendu bylo rozehrána čtvrtfinálová partie západní divize Národní florbalové ligy. V sobotu sledovaly bezmála dvě stovky diváků v Králově Dvoře díky aktivitě obou celků strhující podívanou. Domácí získali v první třetině tříbrankové vedení, i zásluhou nedisciplinovanosti Liberce, který třetí gól inkasoval při dvojnásobném oslabení.
Zbývající část přesilovky ale Králodvorští ve druhé třetině nevyužili a soupeř ožil. Do přestávky snížil na nejtěsnější rozdíl a za snahu byl v úvodu třetího dějství odměněn vyrovnáním. Po faulu na Kračunova domácí Kovářík neproměnil nájezd a ani následná přesilovka nebyla úspěšná. Přesto se pak domácí znovu ujali vedení, které Liberec ještě srovnal. Na vítěznou dalekonosnou bombu Svobody už ale reagovat nedokázal.
Trenér Michálek zápas označil za reklamu na playoff se vším všudy. Ocenil vynikající atmosféru v hledišti a uznal, že ve vyrovnaném utkání byl jeho tým tím šťastnějším. Odhadl, že série s Libercem bude vyrovnaná a dramatická.
T.B.C. Králův Dvůr – FBC Panthers Liberec 5:4 (3:0, 0:2, 2:2)
branky (asistence): 07:23 Pavel Dvořák (Radek Križko), 18:45 Petr Duchek (Radek Križko), 19:31 Radek Križko (Patrik Svoboda), 52:01 Petr Duchek (Radek Križko), 57:11 Patrik Svoboda (Michal Kubert)
střely: 34:21 (12:5, 9:9, 13:7)
vyloučení: 0:3
využití: 1:0
Prognóza kouče Michálka se v neděli v Liberci potvrdila. Před mnohem skromnější návštěvou domácí přistoupili k zápasu poučeni a více dbali na zabezpečenou obranu. Králodvorští naopak po dvě třetiny hledali svou tvář a nemohli na soupeře nalézt recept. Přestože ubránili dvě přesilovky Liberce, měli po dvou třetinách dvougólové manko.
V úvodu třetí části inkasovali šestý gól, ten ale neovlivnil odhodlání ještě zápas zvrátit. Do poloviny třetiny T.B.C. korigoval skóre na nejtěsnější rozdíl a při signalizované výhodě po faulu na Kračunova Duchek vyrovnal. V poslední třetině hosté dominovali a platilo to i v prodloužení. Došlo nicméně na nájezdy a v nich se florbalová štěstěna přiklonila na domácí stranu. Proměnil jen Sluka; Križko a Kovářík gólmana sice vykoupali, ale zakončili do tyče, Duchek si Kolomazníka také položil, jenže pak přeloboval celou branku.
M. Michálek uznal, že prvními dvěma třetinami, kdy předčil T.B.C. bojovností i důrazem, si soupeř výhru zasloužil. „Naše hra se zvedla až ve třetí třetině, když jsme využili úbytku sil libereckých. Bohužel v podloužení, které bylo jasně v naší režii, jsme nedokázali rozhodnout a při nájezdech se k nám štěstí otočilo zády“, uvedl v hodnocení zápasu.

FBC Panthers Liberec – T.B.C. Králův Dvůr 7:6 pn (2:1, 3:2, 1:3, 0:0)
branky (asistence) T.B.C.: 13:44 Radek Križko (Kryštof Sunkovský), 24:29 Marek Sluka (Patrik Kovářík), 39:24 Patrik Svoboda (Michal Kubert), 44:34 Radek Križko (Pavel Dvořák), 50:27 Petr Duchek (Michal Kubert), 58:25 Petr Duchek (Radek Križko)
střely: 34:37 (10:10, 13:8, 9:15, 2:4)

vyloučení: 1:2