POHÁR ČESKÉ POJIŠŤOVNY ŽEN: PREMIÉRA ŽENSKÉHO TÝMU S JEDNÍM BODEM!

O víkendu 8. a 9. září se začala v Táboře psát soutěžní historie ženské části T.B.C. Králův Dvůr. Nově založené družstvo žen, které bude nastupovat v Pražské a Středočeské lize, se zúčastnilo prvního kola poháru ČFbU.

Prvním soupeřem Králova Dvora byl tým FBC Příbram. Po první bezbrankové třetině zaznamenala premiérovou trefu pro T.B.C. Andrea Pavlisová. Příbram na začátku třetího dějství srovnala. Králův Dvůr poslala do vedení parádní střelou do šibenice Růžicková, bohužel hned za půl minuty bylo opět srovnáno a skóre 2:2 vydrželo až do konce.

V druhém zápase se T.B.C. postavilo proti soupeři SK Domeček DDM, který mu ukázal, že holky mají před sebou ještě hodně práce. Celkový vítěz této skupiny 1.kola uštědřil Králováku 8 gólů a sám žádný neinkasoval.

Druhý den T.B.C. začalo opravdu povedeným a bojovným výkonem, který sice podle očekávání nestačil na favorizované FBC Panthers, ale nasazení a bojovnost holek potěšila oba trenéry a ukázala, že v nově se rodícím družstvu se nalézá potenciál i talent. Jedinou branku T.B.C. vstřelila Pavlisová, naopak v dresu soupeře řádila odchovankyně Králova Dvora Veronika Raková, která se podílela na pěti ze šesti branek v síti T.B.C. ( 2+3 )

Posledním soupeřem Králova Dvora byl 1. FbK Tábor. Tento zápas ukázal spíše opačnou tvář týmu. Po první bojovné třetině zlomilo T.B.C. několik rychlých gólů v prostřední části Na holkách byl vidět prozatímní nedostatek zkušeností a vývojem utkání se nechaly zlomit. Přesto konečná prohra 1:7 není proti o mnoho zkušenějšímu soupeři rozhodně ostudou.

Účast na poháru podle trenérů přesně splnila to, co od ní očekávali. Holky začaly sbírat zápasové zkušenosti, nezbytné pro jejich zlepšování a před vstupem do dlouhodobé soutěže se holky přesvědčily, že jsou na dobré cestě a i ve své první sezóně mohou být konkurenceschopné.

Sestava: Klánová, Neubauerová – Počtová, Hrášková (C), Sajdlerová, Podroužková – Malcová, Pavlisová, Růžičková, Odlasová, Chýlová a Štětková

30.01.2024

Ze světa T.B.C.

A-tým v novém roce zatím stále čeká na první výhru. První lednovou neděli se náš tým představil v domácím prostředí s druhým týmem.. číst dále