Pohár opouštíme se vztyčenou hlavou

Domácí trenéři konečně mohli pochválit bojovnost týmu. Litovali jen obdržených branek ve druhé části, kdy se nepodařilo více zúročit střeleckou převahu Králodvorských. Zápas měl speciální náboj, Chomutov byl ještě předloni soupeřem T.B.C. v národní lize a v posledním vzájemném zápase mu uštědřil potupný dvouciferný debakl.

Tentokrát byla situace jiná, přestože soupeř přijel jako reprezentant vyšší soutěže. Divácky atraktivní utkání bylo vyrovnané a výsledek těsný.

V první třetině měli hosté střeleckou převahu, kterou přetavili do dvougólového vedení. Po přestávce ale Králodvorští zabrali, soupeře přestříleli a do poloviny druhé části otočili skóre, když se gólem Kodla ujali vedení.  Nepodařilo se ho ale udržet a do šatny šli domácí opět s dvougólovým mankem.

Krátce po přestávce Chomutov v přesilovce ještě zvýšil, pak ale domácí zahájili stíhací jízdu, která dala výslednému skóre ten nejtěsnější rozdíl. K vyrovnání a prodloužení nebylo daleko.

Přes prohru může být právě toto utkání impulsem, který ukončí dosavadní trápení v lize a nasměruje tým k lepším časům.

T.B.C. Králův Dvůr – Florbal Chomutov 5:6 (0:2, 3:3, 2:1)

Branky (asistence) T.B.C.: 23:41 Karel Horký, 24:02 David Konečný (Jan Petrmichl), 27:57 Matěj Kodl (Jakub Uhřík), 47:44 Patrik Svoboda (Jonáš Vaculík), 51:05 David Konečný (Jan Petrmichl)

Střely: 27:26 (6:12, 14:10, 7:4)
Vyloučení: 4:4; využití: 1:2

Autor: Petr Šikola