Králův Dvůr

Poslední dubnový víkend znamenal konec sezóny pro čtyři naše týmy

Další čtyři naše celky o víkendu končily letošní sezónu. Béčko neúspěšně bojovalo o body, taktéž dorost neuspěl ani jednou. Mladší žáci Blue doma urvali jedno vítězství a mladší žáci A vyhráli dokonce dvakrát.


B-tým

Prague Tigers B – T.B.C. 8:4 (1:2, 4:1, 3:1)

Branky T.B.C.: 00:45 Tomáš Vlček (Patrik Svoboda), 07:09 David Malý, 20:28 Lukáš Jirásek (Patrik Svoboda), 34:30 Dominik Kameš (Nathan Kračunov)

T.B.C. – FC Bučis Team 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

Branky T.B.C.: 02:31 Patrik Svoboda (Tomáš Vlček), 22:16 Nathan Kračunov (Patrik Svoboda)

Komentář vedoucího týmu Dominika Kameše: „Na první pohled dvě celkem jednoznačné prohry. Při bližším nahlédnutí do celého dění, které se o víkendu kolem těchto dvou utkání odehrálo, jsou tyto dva výsledky velice důstojné. Den před utkáním odpadly z plánované sestavy hned tři hráči, což byl problém. Na poslední chvíli jsme se snažili tyto mezery vyplnit, avšak pozitivní odpověď nepřišla. Pravda, že to bylo hodně narychlo, avšak je smutné že z přibližně patnácti oslovených hráčů nemá nikdo možnost si uvolnit ve svém programu čas alespoň na jedno utkání, aby pomohl Béčku, klubu, za který hraje, svým kamarádům. Nakonec nás tedy bylo do pole devět, jelikož jsme byli dva brankáři, tak jsem se převlékl do hráčského vybavení. Začátek prvního utkání s Tigers nám celkem vyšel, ovšem poté přišlo zranění zkušeného Davida Malého, jenž si ten den již nezahrál, a začaly docházet síly celému týmu. Všichni hráči se ale snažili bojovat a dřít do poslední minuty. Ve druhém utkání na nás čekal Bučis, který trénuje pan Zahálka, jenž má k dispozici tři formace dvacetiletých běhavých kluků. Hned od prvních minut šlo o velmi rychlý zápas, a i když jsme nic nevzdávali a snažili se ze zápasu vytěžit maximum, soupeř nás nakonec přetlačil. I tak ale děkuji všem, kteří nastoupili, a klobouk dolů před jejich bojovností. Nakonec B-tým obsadil v nejvyšší regionální lize skvělou čtvrtou příčku.“


Dorost

T.B.C. – Floorball Club FALCON 3:6 (0:4, 1:0, 2:2)

Branky T.B.C.: 24:41 Tomáš Novák (David Zeman), 34:02 Adam Lešuk (Ondřej Mikulášek), 35:30 Robert Křikava

Panthers Praha – T.B.C. 10:2 (4:0, 3:1, 3:1)

Branky T.B.C.: 17:09 Tomáš Novák (Jiří Dolejš), 30:49 Martin Eliáš (Roman Major)

Komentář trenéra Tomáše Pokorného: „Před zápasem při pohledu na tabulku 2.dorostenecké ligy bylo jasné, že případné 2 výhry nás posunou na první nesestupovou pozici.
V předpisech bylo jasně psáno poslední 4 padají, a tak jsem kluky motivoval každý zápas, i když už jsem víc, než měsíc dopředu věděl, že z té naší ligy vlastně nikdo nepadá. Pokud bych jim to řekl, tak všichni víme, jaký by byl jejich přístup k zápasům, když o nic nejde!!

V prvním zápase nás čekal Floorball club Falcon. Hned na úvod nás postihla špatná zpráva, Roman si zapomněl občanku, a tak nebyl připuštěn do hry. Ač měli kluci bojovou náladu, tak první třetina se vůbec nepovedla!! Klukům svazovala nervozita ruce, a tak to bylo po prvních 15 minutách 0:4!! Od druhé třetiny nastoupilo úplně jiné mužstvo a začalo svého soupeře přehrávat, jak herně, tak po fyzické stránce, ale na body to bohužel nestačilo a po závěrečné siréně svítilo na časomíře 3:6!!

pozitiva:
zlepšený herní projev od půlky zápasu, vyšší fyzička, než soupeř a neustálá bojovnost zlomit zápas ve svůj prospěch.
negativa:
nervozita před zápasem, zbrklost a nedůraz v zakončení (ale s tímto faktorem bojujeme celou sezónu).

Nejlepší hráč zápasu:
Pavel Paulát (doslova odjezdil celý zápas po zadku)

2. zápas soupeř Panthers Praha (1. místo). V nelidských podmínkách na Unihoc aréně, kde teplota dosahovala 40 stupňů a místo kyslíku se v ovzduší pohyboval spíše dusík nás nečekal lehký soupeř. Soupeř byl ve všech faktorech jasně lepší. Nám dělalo obrovské problémy jejich napadání, které se nepodařilo po celý zápas přehrát, a proto po třech třetinám byl konečný výsledek 10:2 pro Panthers.

pozitiva:
povzbuzování spoluhráčů i přes nepříznivý stav ze střídačky.
negativa:
rozehrávka obránců, ztráty balónků útočníků v útočném pásmu, špatné přebrání hráčů soupeře.
nejlepší hráč:
Jirka Dolejš (piloval lajnu a soupeř s ním měl problémy)

závěrem:
Díky všem za sezónu a v té nové už konečně postup!!!“


Mladší žáci

T.B.C. – FBC Říčany bílí 3:1
Florbal Jesenice – T.B.C. 3:4
T.B.C. – ACEMA Sparta Praha BLUE 1:4

Komentář trenéra Jaroslava Pokorného: „Dnešní a zároveň poslední turnaj mladších žáků sezóny se odehrál v Kobylisích. Náš herní projev vypadal v celém turnaji hodně solidně a ve všech zápasech jsem byl s kluky dá se říci spokojený. Naše hra odpovídala druhému výkonnostnímu koši. Dále bych zmínil naše odhodlání uspět i v neúplné sestavě, to vidím jako dobré pozitivum k úspěchu do příští sezóny. Dnešní cíl v turnaji bylo hrát jednoznačně finále, a to se nám podařilo. Výhra 3:1 nad Říčany a 4:3 nad Jesenicí proto bylo nutností, a to se nám přeci jenom povedlo.
Po základní skupině jsme mohli být tedy pravém spokojeni.
Finále se Spartou, která má hodně šikovné kluky, bylo pro nás velmi náročné. Navíc hrát na 3 obránce není moc komfortní. Spoustu sil nám vzali zápasy ve skupině. I přes velkou snahu vyhrát finálový zápas a zakončit sezónu postupem do prvního koše se nám nepovedlo. Sparta měla přesnější koncovku a lepší přechod do útoku a tyto věci zápas rozhodli ve prospěch našeho soupeře, který nakonec vyhrál 1:4
Celou sezónu jsem s naší mládeží, a to hlavně s mladšími žáky velice spokojen. Prohrát minimum zápasu je velice pozitivní věc. Docházka na tréninky je u vás takřka u všech 85-95 % což je skvělá věc.
Závěrem bych chtěl všem poděkovat za skvělou sezónu kterou jsme odehráli fantastickým způsobem. Dnešní turnaj jsme si všichni společně užili na výbornou. Myslím, že i ta další bude podobná a zažijeme v ní spousty radosti a mnoho sladkých výher.
Dále bych chtěl moc poděkovat rodičům, kteří celou sezónu fandí a vozí kluky na zápasy, bez vás by to opravdu nešlo, za to Vám patří jedno velký díky. Jste jedna velká úžasná parta, která nám to ulehčuje.
V další sezóně nadále budeme pokračovat v trénování a těšíme se společně jak na Vás kluci, tak samozřejmě na Vás rodiče. Ještě jednou děkujeme moc za podporu.“


Mladší žáci Blue

T.B.C. – Florbalová akademie MB 1:2
TJ Lokomotiva Rakovník – T.B.C. 2:2
FBK Draci Čerčany – T.B.C. 0:6

Komentář trenéra Dušana Tóta: „Dnešní poslední turnaj této sezóny se nám opravdu příliš nepovedl. Na čtvrtečním tréninku byla aktivní příprava a jak by měla hra vypadat. Docela mě zklamal první zápas, který byl plně odevzdaný soupeři. Druhý zapas už vypadal jako florbal, ale hromady neproměněných situací nám přineslo pouze remízu. Třetí zápas z mého pohledu byl jednoznačný proti papírovému soupeři. V posledním zápase jsem se i zaměřil na počítání 100% šancí vstřelit gól a u jednoho hráče bylo 10 pokusů, které nezužitkoval. Když se spočítá takto celý tým a kolik branek dáme je to žalostné.
Chtěl bych ještě zhodnotit působení hráčů během celé sezóny. První polovina byla hodně nepovedená. Přístup hráčů nebyl vůbec adekvátní k tomu, jak by se měl hráč chovat a reprezentovat klub. Podle toho jsme z turnajů odcházeli převážně s prázdnou. Začínalo to přístupem na tréninku a na turnajích konče. Víc asi není třeba rozvádět.
Druhou půlku sezóny se hráči, kteří měli být tahouni tohoto týmu probudili a začnulo se pomalu bodově dařit. Největší úspěch z turnajů přišel za poslední dva měsíce. Vyhrané turnaje a dlouhá šnůra bez proher. Mrzí mě, že kluci pochopí až na konci sezóny, to, co se po nich chtělo od začátku. Celá sezóna mohla být odehraná ještě lépe a spousty hráčů, tak mohli ve svých dovednostech dostat dále. Doufám, že do nové sezóny vstoupíme jinak než do této. Hráči se budou chovat a přistupovat k tréninku jako hráči florbalu, a ne jako kluci co hrají florbal.
Když se na tréninku nebude makat na 100 % nemůžeme v zápasovém tempu nikdy obstát. Děkuji rodičům, kteří kluky vozí na každý turnaj a podporují je.“

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…