PREMIÉRA B TÝMU

Jako první z družstev T.B.C. Králův Dvůr vstoupila letos do ligových soutěží rezerva mužů. „Béčko“ po loňském postupu bude letos nastupovat v nejvyšší regionální lize. První turnaj se odehrálo v neděli 21.9. v hale ve Střešovicích. Oproti předchozí sezóně posílili tým T.B.C. dva hráči Berounského Edenu a jeden se právě z Edenu vrátil z hostování. Dalšími novými tvářemi jsou 4 junioři ročníku 97, kteří by v mužské rezervě měli hlavně sbírat zkušenosti a zvykat si na mužský florbal.

FBK Wildcats Praha – T.B.C. Králův Dvůr 3:2 (1:0,2:2,0:0)

Pražané vlétli do utkání vobrovském tempu, ve kterém je nezabrzdilo ani brzké vyloučení, jež hráči T.B.C. nedokázali využít. Královák měl obrovské problémy s celoplošnou osobní obranou soupeře a jeho hráči se většinu času jen bránili a měli obrovské problémy s rozehrávkou. Wildcats z této převahy však vytěžili jen jednu přesnou trefu. Na druhé straně se v ojedinělé, ale za to obrovské šanci ocitl Svoboda, netrefil však poloprázdnou branku.

Do druhé části vstoupilo T.B.C. se změnami v taktice, týkajícími se hlavně rozehrávky a snahy hrát více na balónku. Bohužel chyby v obrané fázi tykající se hlavně nepokrytých křížných nahrávek stály Královák další dvě obdržené branky, i když obraz hry už se naprosto vyrovnal a soupeři postupně začínaly ubývat síly. To se projevilo hlavně ke konci třetiny. Obránci T.B.C. čím dál snadněji překonávali napadání Wildcats a naopak Darebný od beků soupeře dostal gólovou příležitost jak na zlatém podnosu a vstřelil letošní první branku rezervního týmu. Půl minuty před koncem prostřední části vybojoval Michálek v obraném rohu míček, obešel napadající křídlo, na půlce si obhodil dalšího soupeře a přihrál na osu hřiště Lamprechtovi. Ten sice první střelou trefil protihráče, míček se k němu však odrazil a opakovanou střelou k tyči nad nohu brankáře si tak kapitán juniorů připsal první gól v mužské kategorii.

Poslední třetina přinesla soustavný tlak T.B.C. přerušený jen občasným rychlým protiútokem soupeře. Tento tlak však neustále končil na pozorné obraně soupeře, nebo i se štěstím na své straně chytajícím brankáře Wildcats. Ten již byl totiž dvakrát překonán, ale v obou případech ho podržela branková konstrukce, a jelikož se neujala ani závěrečná hra v šesti hráčích, rezerva svou premiéru ve vyšší lize prohrála.

Branky a asistence: 29. Darebný a 30. Lamprecht (Michálek)

T.B.C. Králův Dvůr – Tatran Střešovice B-Boys 4:4 (4:0,0:2,0:2)

Na druhé utkání přisoudil T.B.C. los rezervu Tatranu, která v prvním zápase otočila nepříznivý stav proti Bohemians C. Tatran prohrával již 1:5, ale ze zápasu odešel vítězně v poměru 10:5. To, že Střešovice mají problém se začátkem utkání, se potvrdilo i tentokrát. Již v prvním střídání se prosadil Darebný a poslal Králův Dvůr do vedení. První střídání druhé formace přineslo ukázkový průnik Kulhavého přes celé hřiště zakončené faulem soupeře na trestné střílení. To chladnokrevně proměnil Šnaidauf. V páté minutě se prosadil centr první formace Adam Holý a třetinu z říše snů zakončil v minutě 12. znovu Darebný, který dorazil střelu Svobody.

Od druhé třetiny se Tatran už opět rozjel a hráči T.B.C. byli většinu času bez míčku. Přesto občas zahrozili z rychlých brejků. Čisté konto vydrželo brankáři T.B.C. Lukáši Machovi do poloviny zápasu, pak však zůstal na středu hřiště volný hráč soupeře, který Macha prostřelil. Za půl minuty se před střídačkou Králova Dvora vytočil jeden z útočníků Střešovických a pohotovou střelou přes beka doslova vymetl šibenici na přední tyči. Do přestávky však už hráči T.B.C. dokázali tlak soupeře ustát.

Jenže ten na začátku poslední části ještě přidal a defenziva Králova Dvora začala zmatkovat a kupit chybu za chybou. Nemohlo následovat nic jiného než time out trenéra T.B.C.. Obrana se po oddechovém času zformovala a i na dále celkem solidně odolávala útokům Střešovic. Bohužel v šesté minutě přišla chyba ve střídání Králova Dvora a následnou přesilovkou se hráči Tatranu dostali na kontakt. Šanci přesilové hry dostalo i T.B.C., to ji však využilo spíše ke zklidnění hry a k plynutí času ke konci utkání, jenže k tomu bylo stále daleko. Prvním problémem se ukázalo zranění Adama Holého a nutnost kombinovat sestavu. Necelé tři minuty před koncem pak přišel faul na volný úder před brankovištěm Králova Dvora. Trenér Tatranu si chytře vybral oddechový čas a svým svěřencům nakreslil signál podpořený šestým hráčem místo odvolaného brankáře. Ke smůle T.B.C. se hráčům Střešovic tento signál dokonale zdařil a bylo vyrovnáno. Poslední dvě minuty se nesly v ďábelském tempu. Ani jeden z týmů se s remízou nechtěl spokojit, ale žádný gól už nepadl. Remíza nakonec tomuto utkání docela slušela. Je třeba se zmínit, že celý zápas se nesl v naprosto přátelském duchu se všemi prvky fair play, avšak s obrovským nasazením a tvrdou hrou v rámci pravidel na obou stranách.

Branky a asistence: 1. a 12. Darebný (Holý, Svoboda), 2. Šnaidauf ztrestného střílení a 5. Holý (Darebný)

Vyloučení: 11. Sládeček 2min (Bránění ve hře) a 36. Lamprecht 2min (Špatné střídání)

Sestava: Mach – Sládeček, Malý, Vlček, Šnaidauf (2.zápas), Michálek – Holý, Darebný, Svoboda, Lamprecht, Kulhavý, Štěpnička (1.zápas)

Rezerva si na prvním turnaji vybrala klasickou nováčkovskou daň. I přesto se dá zisk alespoň jednoho bodu považovat za úspěch. Tempo a tvrdost soutěže je přeci jen o level výše než loni v nižší lize. To vše je ale naprosto ideální pro účely „běčka“ a to jak vyhrání se hráčů juniorského věku, tak pro udržování formy zkušenějších hráčů čekajících na svou šanci v A-týmu. Mladí hráči na prvním turnaji rozhodně nezklamali, ba naopak například výkon Jiřího Kulhavého ukázal, že junioři mají již teď týmu co nabídnout.