Králův Dvůr

PŘES PROHRU DRŹÍME TŔETÍ MÍSTO TABULKY

Vstup do nového roku se králodvorským florbalistům úplně nepovedl. Soupeře nechali utéct do pětigólového náskoku, který se už dohnat nepodařilo. Budějovické Štíry T.B.C. vyřadil v semifinále loňské sezóny; ti tedy měli o motivaci postaráno. A podle slov svého kouče Jiřího Kratochvíla v první třetině podali nejlepší výkon sezóny. Skóre se ale měnilo až v jejích posledních dvou a půl minutách, kdy se domácí trefili třikrát.
Štírům se dařilo i na začátku druhé části. Proměnili přesilovku po vyloučení Štěpničky a „bůra“ dovršili na konci šesté minuty. Králodvorští to ale nezabalili. Nahrála jim i slabší disciplína soupeře. V polovině třetiny ještě přesilovku nevyužili, v té další se už vyplatil důraz kapitána Horkého. V závěru třetiny ještě snížil Križko.
V posledním dějství se oba týmy postaraly o skutečnou přestřelku, kterou sice T.B.C. vyhrál, na obrat zápasu to ale nestačilo. Už po 15 vteřinách přidal svůj další gól Horký, ale domácí si vzali třígólový náskok zpět, stejně jako po přesilovkové trefě Kračunova i dalším snížení Halberštáta. Pak pěknou střelou „od modré“ Svoboda ukončil další přesilovku T.B.C. a pět minut před sirénou Kubert snížil na nejtěsnější rozdíl. Nadějný vývoj ale zarazil devátý gól Štírů. Skóre se pak už nezměnilo ani v závěrečné power play Králodvorských.
Nejlepším hráčem T.B.C. byl vyhlášen Križko, který ke svému gólu přidal tři asistence. Mezi domácími vynikl Malý, když svůj hattrick podpořil dvěma gólovými nahrávkami.
FBC Štíři Č. Budějovice -T.B.C. Králův Dvůr 9:7 (3:0, 2:2, 4:5)
branky (asistence) T.B.C.: 35:57 Karel Horký (Michal Kubert), 37:36 Radek Križko (Nathan Kračunov), 40:15 Karel Horký (Radek Križko), 44:53 Nathan Kračunov (Michal Kubert), 46:59 Martin Halberštát (Tomáš Pokorný), 53:28 Patrik Svoboda (Radek Križko), 54:56 Michal Kubert (Radek Križko)
střely: 34:33 (11:9, 10:11, 13:13)
vyloučení: 4:1
využití: 1:3
diváků: 155

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…