Přesvědčivá pozvánka na florbalovou ligu

2. kolo Poháru České pojišťovny proti sobě v neděli večer svedlo mužstva, která od sebe v českém florbalu odděluje 5. ligových výkonnostních stupňů. Unhošťští Jeleni se netajili tím, že už premiérový postup do 2. kola je historickým úspěchem klubu. V utkání byli domácím týmem a uspořádali je v kladenské hale BIOS. A svůj velký zápas si užili, sympaticky bojovali. Prvních 10 minut dokázali držet s Králodvorskými krok. Po dvou slepených gólech pak museli otevřít hru a hrálo se stylem „nahoru-dolů“. Při vší úctě k domácímu gólmanovi Bubnovi byla spíše nepřesná muška hostí důvodem, že skóre se už do konce třetiny nezměnilo.

Po dvou rychlých gólech T.B.C. v úvodu druhé části se na další čekalo 11 minut. Unhošťským Jelenům začaly přece jen postupně docházet síly a občas si pomohli faulem. Dvě přesilovky Králův Dvůr využil a to definitivně „odšpuntovalo“ jeho brankostroj. Ve třetí části už králodvorští trenéři nechali odpočívat gólmana Kohouta, do branky šel Pohl. Také promíchali formace, aby si vyzkoušeli alternativní sestavu. Vedlo to ke dvěma gólům domácích, kteří zápas nezabalili a poctivě dřeli až do konce. Jejich naděje na vyrovnanou poslední třetinu ale rychle pohasla. Bodově si v poháru „šmákli“ pětibodoví Petrmichl (3+2) a Sluka (2+3), čtyřbodový Nový (3+1) i další.

V neděli 9. září čeká hráče T.B.C. LUCERN těžší sousto – v prvním kole Národní ligy přivítají v domácí hale FBC Plzeň. Zápas začíná v 18. hodin.

FBC Unhošť – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 3:18 (0:2, 0:7, 3:9)

branky (asistence) FBC Unhošť: 48:40 Petr Rosička (Richard Hurt), 48:48 Vojtěch Wilham (Albert Čihák), 54:24 Ondřej Míka (Rudolf Neliba)

branky (asistence) T.B.C. Králův Dvůr: 11:26 Marek Sluka (Jan Petrmichl), 12:29 Jáchym Syrovátko (Patrik Kovářík), 20:13 Matěj Kodl (Marek Sluka), 22:10 Jan Petrmichl (Matěj Kodl), 33:01 Patrik Kovářík (Michal Nový), 35:28 Jan Olšiak (Patrik Kovářík), 35:58 Karel Horký (Marek Sluka), 39:30 Martin Štěpnička (Roman Pohl), 39:40 Michal Nový (Tomáš Fait), 44:50 Jan Petrmichl (Marek Sluka), 47:47 Marek Sluka (Patrik Svoboda), 51:23 Tomáš Balej (Martin Štěpnička), 52:48 Jan Petrmichl (Karel Horký), 53:00 Michal Nový (Tomáš Fait), 53:32 Tomáš Vlček (Tomáš Balej), 53:43 Matěj Kodl (Jan Petrmichl), 57:54 Michal Nový (David Konečný), 59:01 Tomáš Balej (Jan Olšiak)

vyloučení: 3:0; využití: 0:2

Autor: Petr Šikola