PŘÍBĚH ČTVRTFINÁLE DOPSÁN

Na rozuzlení čtvrfinálové série západní skupiny Národní ligy se přišel podívat rekordní počet fanoušků obou táborů. Jaroměř vypravila pro hráče i fanoušky autobus. Atmosféra byla elektrizující! Je třeba ocenit výkon rozhodčích, kteří ustáli tlak zejména jaroměřského kotle. Úvod zápasu nám zase jednou utekl, v šesté minutě jsme prohrávali o dva góly. Dobrá zpráva byla, že na nápravu zbývalo dost času. Načal ji Marek Sluka – nejprve snížil po důrazu před Fléglovou brankou a pak vyrovnal v přesilovce okamžitě po vyloučení Petra Rezka za sekání. I my jsme ale šli do oslabení – dokonce dvojnásobného. Nejprve Pavel Hušák za držení a pak sám sniper Sluka za nedovolené vrážení.
První trest vypršel ještě do přestávky, ten druhý pak začátkem druhého dějství. Zůstaly bez dopadu na skóre – i díky „Pejskovi“ Novákovi v brance. No a jedno sportovní (hokejové) moudro tvrdí, že tým, který nevyužije přesilovku 5 na 3, daný zápas nevyhraje. Druhá třetina to plně potvrdila a vlastně zápas rozhodla. Další dva zářezy přidal Sluka, připojili se Michal Kubert, J. Pokorný a „Karlos“ Horký (a všechna čest i asistentům) . Brankostroj nezastavil ani oddechový čas hostí. Jeden gól padl z přesilovky po vyloučení Š. Kubiny za sekání, tu další za hru na zemi Jana Školy jsme už nepotrestali.
A to jakoby předznamenalo události třetí části. Hosté zařadili vyšší převodový stupeň a během pěti minut dvěma góly korigovali. Pak jim situaci neuváženými zákroky postupně usnadnili Marek Vágner a Roman Merhout, oba za nedovolené vrážení. Tyto přesilovky Jaroměř s chutí využila a dotáhla se sedm minut před koncem třetiny na nejtěsnější rozdíl. Znovu ale zaúřadoval Sluka – nejprve ze standardky prostřelil zeď a pak v úniku s Radkem Križkem mu přihrál na poslední gól celé série.
Závěrečný komentář domácího kouče Milana Karšňáka byl výstižný: „Vůbec nevím co mám říct, ale ta atmosféra, která tady dneska panovala, bylo něco neskutečného a byl to zážitek, který si člověk bude pamatovat hodně dlouho a asi už se můžu smířit i s tím, že neumíme vyhrát zápas jednoduše. Za to svoje kluky miluju! Chtěl bych moc poděkovat soupeři a jejich divákům za skvělou atmosféru a korektní sérii.“
T.B.C. Králův Dvůr – TJ Sokol Jaroměř 9:6 (2:2, 5:0, 2:4)
branky (asistence) T.B.C.: 14:10 Marek Sluka (Jan Petrmichl), 15:28 Marek Sluka (Michal Kubert), 22:54 Michal Kubert (Karel Horký), 28:08 Marek Sluka (Roman Merhout), 30:05 Jaroslav Pokorný (Pavel Dvořák), 30:22 Marek Sluka (Karel Horký), 32:09 Karel Horký (Jan Petrmichl), 56:57 Marek Sluka, 59:04 Radek Križko (Marek Sluka)
střely: 30:29 (13:10, 12:9, 5:10)

vyloučení: 4:3