PROHRA V LIBERCI A GESTO JUNIORU

FBC Panthers Liberec – T.B.C. Králův Dvůr 8:7 (3:4, 3:2, 2:1)

branky (asistence) T.B.C.: 00:15 Karel Horký (Martin Halberštát), 01:07 Pavel Dvořák, 04:34 Jan Petrmichl (Radek Križko), 19:51 Michal Kubert (Radek Križko), 27:40 Jáchym Syrovátko (Martin Štěpnička), 29:50 Nathan Kračunov (Michal Kubert), 53:55 Martin Štěpnička (Patrik Kovářík)

Střely: 25:32

Bez vyloučení

Oba týmy k utkání přistoupily s jistotou play-off. Uspokojení bylo zpočátku znát spíše na libereckých Panterech, kteří v prvních dvou střídáních dvakrát inkasovali a v páté minutě už měli třígólové manko. Pak ale ukázali, jak málo to ve florbale znamená. Vyrovnali a nerozhodně to bylo i po druhé třetině. Obrana nebyla silnou stránkou žádného ze soupeřů a branky měly tentokrát daleko k nedobytnosti. Ta králodvorská byla o jediný gól propustnější. Nic na tom nezměnila ani závěrečná power-play.

Do vyřazovacích bojů prý nemá cenu spekulovat o soupeři, protože kdo chce uspět, měl by být schopen porazit každého. Tento princip získal po výjezdu do Liberce hořkou variantu: s nedělním výkonem skutečně není nutné lámat si hlavu kdo je kdo, protože by se T.B.C. poroučel hned po prvním kole. Možnost ke zlepšení nálady bude v neděli v domácím zápase proti českobudějovickým Štírům v rámci posledního kola základní části.

Více radosti udělali ve florbalové komunitě junioři T.B.C., a sice 13. února při zápase proti Mladé Boleslavi. Ta za stavu 1:3 na konci první třetiny snížila, ale rozhodčí gól neuznali. Králodvorští mladíci se shodli, že soupeř byl poškozen a po přestávce mu umožnili skórovat. Sportovní gesto Boleslav ocenila nejen během zápasu, ale i na webu českého florbalu. Sportovní spravedlnost navíc T.B.C. odměnila výhrou 6:4.