LUCERN Králův Dvůr

PROHRA V LIBERCI A GESTO JUNIORU

FBC Panthers Liberec – T.B.C. Králův Dvůr 8:7 (3:4, 3:2, 2:1)

branky (asistence) T.B.C.: 00:15 Karel Horký (Martin Halberštát), 01:07 Pavel Dvořák, 04:34 Jan Petrmichl (Radek Križko), 19:51 Michal Kubert (Radek Križko), 27:40 Jáchym Syrovátko (Martin Štěpnička), 29:50 Nathan Kračunov (Michal Kubert), 53:55 Martin Štěpnička (Patrik Kovářík)

Střely: 25:32

Bez vyloučení

Oba týmy k utkání přistoupily s jistotou play-off. Uspokojení bylo zpočátku znát spíše na libereckých Panterech, kteří v prvních dvou střídáních dvakrát inkasovali a v páté minutě už měli třígólové manko. Pak ale ukázali, jak málo to ve florbale znamená. Vyrovnali a nerozhodně to bylo i po druhé třetině. Obrana nebyla silnou stránkou žádného ze soupeřů a branky měly tentokrát daleko k nedobytnosti. Ta králodvorská byla o jediný gól propustnější. Nic na tom nezměnila ani závěrečná power-play.

Do vyřazovacích bojů prý nemá cenu spekulovat o soupeři, protože kdo chce uspět, měl by být schopen porazit každého. Tento princip získal po výjezdu do Liberce hořkou variantu: s nedělním výkonem skutečně není nutné lámat si hlavu kdo je kdo, protože by se T.B.C. poroučel hned po prvním kole. Možnost ke zlepšení nálady bude v neděli v domácím zápase proti českobudějovickým Štírům v rámci posledního kola základní části.

Více radosti udělali ve florbalové komunitě junioři T.B.C., a sice 13. února při zápase proti Mladé Boleslavi. Ta za stavu 1:3 na konci první třetiny snížila, ale rozhodčí gól neuznali. Králodvorští mladíci se shodli, že soupeř byl poškozen a po přestávce mu umožnili skórovat. Sportovní gesto Boleslav ocenila nejen během zápasu, ale i na webu českého florbalu. Sportovní spravedlnost navíc T.B.C. odměnila výhrou 6:4.

15.01.2019

Podpořte těžce zraněného Radka Zelinku

Náš oddíl pořádá dobročinnou sbírku na podporu kadaňského hráče Radka Zelinky, který utrpěl vážná zranění při nočním incidentu na začátku…

14.01.2019

Elévové na Chodově dvakrát vítězní

Naše nejmladší kategorie se vydala odehrát své první zápasy v roce 2019 na pražský Chodov. Vzhledem k sněhové nadílce na horách, kterou…