PROTI KARLOVÝM VARŮM UKÁZAL T.B.C. SVOU LEPŠÍ TVÁŘ

Stejně jako nedávno v poháru, i v lize jsme porazili karlovarské Hurikány o jediný gól. Tentokrát to ale nebylo po žádné „divočině“, nýbrž po zodpovědném výkonu. Navíc byl soupeř v silnější sestavě a věřil si; při úvodním „hendšejku“ asistent domácího kouče vyzýval „snažte se, bude to potřeba“. Měl pravdu, byl to vyrovnaný zápas, kdy nás soupeř přestřílel, nicméně na góly prohrál. Utkání viděly necelé čtyři desítky fanoušků, jedním z důvodů je, že se hrálo až ve Františkových Lázních.

Góly T.B.C orámovaly první dvě třetiny zápasu. 18 vteřin po úvodním hvizdu otevřel skóre T. Pokorný, 14 vteřin před druhou sirénou vyrovnával na 2:2 Votava. Pozorný čtenář si už vyvodil, že domácí mezitím vedli. Přesto, že se po rychlém gólu aktivizovali, skóre na chvíli otočili až ve druhé části.

Třetí dějství gólově předčilo obě předchozí. Nejprve jinak spolehlivý Novák neudržel míček pod tělem a Varští zase vedli. Pak to ale s tvrdostí přehnal Bečka, když nedovoleně zastavil Horkého, který se nekompromisně středem probíjel k domácí kleci. Přesilovka využita a srovnáno. Navíc v polovině třetiny poslal svůj tým podruhé v zápase do vedení T. Pokorný. Jenže pěkná trefa Moslera pod břevno zase stav skóre srovnala. Pak nám už podruhé soupeř podal pomocnou ruku faulem – jmenovitě „special treatment“ Oliveriuse vůči Merhoutovi. I druhá přesilovka využita a čtyři minuty do konce. Přichází oddechový čas domácích a power play. Úspěšná, půl minuty před koncem třetiny srovnal Macek. Mnozí už přemýšleli o prodloužení… ale projevila se snad menší vyzrálost mladého karlovarského týmu. Odmítli možnost podržet míček na svých holích, ve snaze o přelobování se výhoz zastavil na Križkovi, který poslal na Sluku a ten pouhé dvě vteřiny před koncem rozhodl.

Jistě pak lze souhlasit s trenérem domácích Františkem Truhlářem, když v hodnocení zápasu konstatoval, že jeho tým srazily individuální chyby. Naopak Milan Karšňák byl spokojen a ocenil, jak Králodvorští tohle utkání doslova vybojovali.

Nejlepším hráčem T.B.C. byl vyhlášen Radek Križko, který pěti kanadskými body předstihl Marka Sluku v bodování západní větve Národní ligy. Za domácí Petr Gasparik.

FB Hurrican Karlovy Vary – T.B.C. Králův Dvůr 5:6 (0:1, 2:1, 3:4)
střely: 35:26 (11:6, 15:5, 9:15)

branky (asistence) T.B.C.: 00:18 Tomáš Pokorný (Radek Križko), 39:46 Jakub Votava (Patrik Kovářík), 47:55 Radek Križko (Pavel Dvořák), 50:32 Tomáš Pokorný (Radek Križko), 55:45 Marek Sluka (Radek Križko), 59:58 Marek Sluka (Radek Križko)
vyloučení: 2:0