Králův Dvůr

První porážka přišla na jihu Čech

Nikoliv v lize, ale v Poháru České pojišťovny poprvé prohrál Králův Dvůr v nové sezóně. Ve čtvrtém kole mu stopku vystavili Štíři z Českých Budějovic, kteří zvítězili 7:4 a mohou se těšit na souboj se superligovými Bohemians. Odvrátit porážku nepomohly ani dva góly Martina Štěpničky.

Poprvé se v brance Králova Dvora objevil od začátku Dominik Kameš. Než se stačil pořádně na jihočeské palubovce rozkoukat, zazvonily za ním dvě tyče. Ani ty ho však neubránily od brzkého inkasování. Jihočeši sice v letošní sezóně nevyhráli ještě v základní hrací době a v Národní lize nezískal ani bod, ale k pohárovému utkání přistoupily úplně jinak.

Klíčový okamžik celého zápasu přišel ve druhé periodě, kdy Štíři za vyrovnaného stavu odskočili do vedení 6:3 a bezpečný náskok si pohlídali až do konce. „V první třetině jsme s nimi dokázali držet krok, ale v druhé jsme naprosto propadli. Ztráceli jsme v osobních soubojích. I přes zlepšený výkon v poslední části se mi na tomto utkání hledají pozitiva velmi těžko. Doufám, že dnešní zápas bude dobré ponaučení do ligy,“ netajil se po zápase trenér Michálek.

Rozhodly přesilovky

Dalším faktorem, který hovořil pro České Budějovice, se staly přesilovky. Zatímco jihočeský celek dokázal využít hned dvě ze tří, tak Králův Dvůr ze stejného počtu početních výhod ani jednu. Jihočeši byli přitom do pohárového duelu v přesilových hrách bezzubí. Kovářík navíc obdržel na konci prostřední periody 2+10 za nesportovní chování a pouze tak podtrhl rozladěnost celého týmu na konci druhé třetiny.

Zlepšený výkon Králova Dvora sice přišel v závěrečné části Potřebný gól a svůj druhý v zápase ale přidal až v 57. minutě Štěpnička za stavu 7:3 pro České Budějovice. Dalšími smutnými hrdiny byli Jáchym Syrovátko (1+2) či s dvěma asistencemi Dominik Kebrle.

FBC Štíři České Budějovice – T.B.C. Králův Dvůr 7:4 (3:3, 3:0, 1:1)

Branky: 6. Staněk, 13. Uhřík (vlastní), 20. Hrdý, 24. Froněk, 27. Malý, 28. Havelka, 56. Svintek – 18. a 57. Štěpnička, 7. Syrovátko, 14. Vlček. Vyloučení: 3:3 + Kovářík osobní trest. Využití: 2:0. Střely: 26:28. Rozhodčí: L. Ležák, M. Ležák. Diváci: 109

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…