První soutěžní víkend. Jak se dařilo naším týmům?

První soutěžní víkend sezóny 2018/2019 je již minulostí. Zapojil se do něj jak náš A-tým, o jehož domácím utkání s Plzní se můžete dočíst v reportáži od Petra Šikoly, tak také dva týmy starších žáků.

Archivní foto

Starší žáci

T.B.C. – DDM Horní Počernice ORKA 2:2
Branky T.B.C.: 01:00 Tobiáš Uhřík (Michal Mašek), 05:55 Vojtěch Fait (Štěpán Zavoral)

T.B.C. – FbŠ Bohemians Praha 4 zelení 2:1
Branky T.B.C.: 00:20 Michal Mašek (Jakub Tošnar), 10:35 Tobiáš Uhřík (Michal Mašek)

T.B.C. – TJ Sokol Královské Vinohrady 3:4
Branky T.B.C.: 06:43 Tomáš Fodor (Jakub Tošnar), 09:52 Tobiáš Uhřík (Jakub Liška), 12:25 Tobiáš Uhřík

Komentář trenéra Jaroslava Pokorného: „Na našich borcích bylo vidět od začátku, že nám chyběla herní praxe. Téměř tří měsíční letní pauza bez florbalky, byla na celém turnaji hodně znát. Pro některé hráče byl florbalový míček doslova jako hopík a to právě dělalo ve hře taky našim značnou neplechu. Byla vidět nerozehranost, špatné zpracování balónku, mizerné přihrávky, nervozita, zbrklé a uspěchané zakončení, ale také třeba často kostrbatá hra. Dlouho nám trvalo, než jsme se do toho vůbec trochu dostali.

Znovu se ukázalo, že vstup do sezóny bývá těžký.
Na druhou stranu, se kluci snažili o co nejlepší výsledek na turnaji. Myslím, že to byl hlavně boj než florbal, ale nakonec se to celkem povedlo, v prvním zápase jsme se rozešli smírně 2:2 ve druhém zápase jsme se mohli radovat z výhry 2:1 a v posledním zápase jsme nakonec těsně prohráli 3:4. Také musím ještě podotknout, že tato hala zrovna nepatří do naší kategorie oblíbené. Na dalším turnaji si troufnu říci, že už to bude z naší strany o poznání mnohem lepší florbal, než který jsme předvedli tuto sobotu na Děkance.

Starší žáci Boys

T.B.C. – FAT PIPE Traverza Mukařov 2:2
Branky T.B.C.: Adam Hrdina, Tomáš Rada

T.B.C. – FbŠ Bohemians Praha 10 8:7
Branky T.B.C.: 08:00 Jan Blažej, 08:06 Adam Hrdina (Štěpán Zavoral), 08:31 Jan Blažej (Vojtěch Psohlavec), 16:31 Jakub Křivánek (Vojtěch Hubinger), 18:07 Štěpán Zavoral, 18:39 Vojtěch Psohlavec, 20:22 Jan Blažej (Vojtěch Psohlavec), 21:27 Jakub Křivánek

T.B.C. – FbC Red Dragons Hořovice 4:6
Branky T.B.C.: 15:09 Štěpán Zavoral (Vojtěch Hubinger), 17:49 Vít Štamberg, 22:44 Štěpán Zavoral (Jan Blažej), 25:47 Štěpán Zavoral (Jan Blažej)

Komentář trenéra Norberta Hirschbricha: „V prvním zápase letošní sezóny čekal náš tým zápas s Mukařovem. Typický první zápas sezóny, kdy se hráči ještě sžívali s hrou. Neproměňování šancí a individuální chyby znamenaly že jsme 3 minuty před koncem první půle prohrávali 2:0. Ovšem do poločasu se nám povedlo srovnat hru. V druhé půlce se nám začala lepšit koncovka a vyústilo to ve vyrovnávací gól. Vytvářeli jsme si i další šance, ale ty už ke gólu nevedly, a tak jsme se rozešli smírně 2:2.

Druhé utkání v sezóně i turnaji, jsme nezačali dobře, rychle jsme prohrávali 0:2. Tento stav se nám povedlo ještě během první poloviny otočit na 3:2. Vedení nám dlouho nevydrželo a opět jsme prohrávali 3:4, což vydrželo do konce poločasu. O přestávce jsme trochu proházeli sestavu a povedlo se nám opět srovnat. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou až do konečného výsledku 8:7

Ve třetím zápase, kde jsme bojovali o postup do vyššího koše, jsme sehráli regionální derby s Hořovicemi. První polovina se nám nepovedla podle představ prohráli jsme jí 0:2. Ve druhé polovině, již byla hra lepší, ale i tím že jsme měli výrazně mladší sestavu než Hořovice, tak jsme je nedokázali porazit.“

Autor: Dominik Kameš