Králův Dvůr

Rozhovor s brankářem A-týmu Jiřím Procházkou

Dnes Vám přinášíme rozhovor s brankářem A-týmu Jiřím Procházkou.

V T.B.C. působíš od prosince roku 2021, co za tu dobu považuješ za svůj největší úspěch?

Hned na začátek záludná otázka, díky za ní. Je těžké vystihnout nějaký největší osobní úspěch, přeci jen, florbal je především týmový sport a tak bych určitě zmínil letošní baráž a play-down, kde se nám podařilo v obou sériích svého soka porazit a udržet tak příslušnost v Národní lize i po tom, co nás již někteří škarohlídové po losu s Gorilami viděli jasně v divizi.  Osobní úspěch pak bude určitě vychytané nájezdy v sérii s Gorilami za stavu 1:1,na soupeřově palubovce, kde jsme v nájezdech zápas dotáhli do vítězného konce a získali tak stěžejní druhý bod.

V loňské sezóně se týmu nepovedlo postoupit do play-off jen velmi těsně. Jaké byly tvoje pocity po základní části?

Bezprostředně po základní části zavládlo u mě osobně určitě zklamání. Cílem pro sezónu bylo dostat se právě do čtvrtfinále play-off, tak, abychom se nemuseli strachovat o záchranu. Na poslední chvíli se to bohužel nepovedlo, což mě mrzelo i vůči skvělým fanouškům, kteří nás po celou sezónu skvěle podporovali a na poslední zápas základní části jich na Traverzu dorazil skvělý počet, který rozpoutal žlutomodré peklo. Play-down nám však dalo určitě také své a věřím, že zkušenosti z něj nabyté tuto sezónu zúročíme.

Máme za sebou letní přípravu. Jak se cítíš před startem ligy?

Myslím, že letní příprava byla kvalitní, za což musíme poděkovat určitě jak kondičákovi Milanovi, tak Šubimu, kteří nám dávali od června pořádně do těla. Naše účast na tréninkách mohla být ale určitě vyšší, v tom vidím do příště velký prostor pro zlepšení. Co se týče osobních pocitů, cítím se dobře, je vidět, že si v posledních týdnech vše sedá a kluci se sehrávají. Tým jsme před sezonou posílili, takže věřím, že se soupeři mají na co těšit a že s každým dokážeme hrát rovnocennou partii.

Jaký sis dal osobní cíl do této sezóny?

Jsem týmový hráč, nedávám si příliš rád osobní cíle, nicméně určitě bych chtěl náš tým zdárně dovést do play-off a tam soupeřům ukázat, že zde nejsme pouze do počtu a že můžeme porazit kohokoliv z naší ligy.

V prvním utkání nás čeká Spartak Pelhřimov. Co očekáváš od tohoto zápasu?

Kdo mě zná, tak ví, že jsem zastánce poctivého defenzivního florbalu (inu, jsem gólman), Spartak jsem již letos na vlastní oči viděl a i z jejich výsledků z minulé sezóny, kde nepadalo v jejich utkáních příliš mnoho gólů bych očekával spíše rozvážnější vstup do sezóny, byť by diváci samozřejmě určitě rádi viděli hodně branek a krásných akcí.

V tomto týdnu si navštívil trénink elévů. Co říkáš na naše budoucí naděje?

Elévové jsou moc fajn a trénink s nimi jsem si užil. Někteří z nich jsou na svůj věk i velmi šikovní a věřím, že jednou se určitě propracují až do áčka a třeba si tu spolu ještě za několik let pinkneme.  Všem klukům a holkám hlavně přeji, aby je florbal bavil a měli z něj radost, protože to je to hlavní, proč to děláme.

Chtěl bys říct ještě něco závěrem pro fanoušky T.B.C.?

Fanouškům T.B.C bych chtěl v první řadě moc poděkovat za podporu po celou minulou sezonu, hodně to pro nás všechny znamená a jsme rádi, že se o Vás můžeme opřít, byť ne vždy byly naše výkony ideální. Doufám, že se v podobném, ne-li ještě větším počtu budeme scházet nejen při domácích zápasech v sezoně následující. Na všechny se moc těším a určitě nás doražte podpořit již tuto neděli od 18 hodin, do domácí haly proti Pelhřimovu. Budeme Vás potřebovat!

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…