Králův Dvůr

Rozhovor s naším odchovancem Pavlem Sládečkem

Pavel Sládeček, odchovanec T.B.C., který zde strávil šest sezón a v té poslední ve žlutomodrém si zahrál ve výjimečné generaci hráčů, kteří v roce 2015 hráli nejvyšší dorosteneckou ligu. V T.B.C. odehrál celkově 220 zápasů se ziskem 222 kanadských bodů. Po roce stráveném v týmu Mladé Boleslavi přestoupil do střešovického Tatranu kde působí doteď. V sezóně 2019/2020 si odskočil zahrát v rámci střídavých startů zpět do Králova Dvora a po skončení této sezóny se radoval z titulu juniorského mistra světa, kde s českým výběrem U19 vybojoval v Halifaxu zlaté medaile. Letos se svým týmem opanoval základní část a poté i play-off, a tak se mohl radovat ze zisku nejprestižnější české florbalové trofeje.

 

Jak vzpomínáš na působení v T.B.C.?

Na působení v T.B.C. vzpomínám jen v dobrým. Jak na hráče například Tomáše Váňu, Tomáše Vlčka, Michala Nového, Fandu Veselého, atd..
Tak potom také hlavně na trenéry Jardu, Kopu, Mišího a v nejmladších kategoriích Luboše Proška. Přece jen mě naučili úplné základy 🙂
I jsem si užil pár let zpět střídavé hostování v chlapech, kde jsem si zahrál pár zápasů za můžský A-tým.

Jaký je to pocit hrát takto velký zápas v O2 aréně?

Tak pocit je to skvělý. Před tolika lidmi si se štěstím zahrajete jednou za sezónu. Takže je to super zážitek a ještě lepší, když jste po zápase na vítězné straně.

 

Sleduješ svůj mateřský tým, popřípadě jak?

Výsledky sleduji. Většinou se podívám jak kluci hráli, kdo dával góly atd.. Ale do haly v KD bohužel moc času chodit nemám, buď se zápasy překrývají s Tatranem, nebo si člověk rád ten den volna užije mimo florbal.
A ještě bych chtěl klukům popřát ať v příštích sezonách nemusí bojovat v play-down do posledních zápasů o udržení v lize, ale vrátí se do bojů v play off a ukážou, že se florbal v Králováku dělá dobře.

Cítil si velký tlak při nástupu do skoro vyprodané O2 arény?

Po zkušenosti z minulého roku už jsem věděl do čeho jdu, takže nervozita už vlastně ani moc nebyla, spíš jsem se těšil na atmosféru v O2 aréně a speciálně na Tatranské fanoušky.

Jak bys ohodnotil svůj vlastní výkon v SFF?

I když to naší lajně moc nevyšlo, dostali jsme takové hloupé góly po menších chybách. Tak já osobně jsem se cítil dobře a myslím si, že jsem zahrál celkem solidní zápas a jsem rád, že na konci zápasu jsem stál na té šťastnější straně.

Jak probíhaly oslavy po vyhraném SFF?

Oslavy jsme si s klukama užili, kvůli těmto momentům ten sport hrajeme 🙂 Bylo to super, samozřejmě alkohol tekl „trošičku“ proudem.

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…