Králův Dvůr

Rozhovor s novou posilou Jakubem Šímou

V dnešním článku vyzpovídáme naši novou posilu Jakuba Šímu, který v loňské sezóně nasbíral v dresu AIK Steel Kladno 114 bodů za 22 zápasů.

Co tě přimělo k tomu, aby si přestoupil do našeho týmu?

Králův Dvůr je florbalové město, lidi tady florbalem žijí. Je tu nádherná hala se zázemím. Navíc to mám 30.minut autem z Kladna na halu. V klubu je super vedení se skvělým trenérem, takže jsme se domluvili nakonec docela rychle.

Znal si již některé naše hráče před přestupem do našeho klubu?

Znal jsem většinu kluků z týmu, jak z letních turnajů, tak tím že v okolí Berouna jsem trávil docela dost času. Takže tu mám i dost přátel. Paradoxně jeden z mých nejlepších kamarádů, těsně před mým příchodem klub po dlouhých letech opustil. Ale takový je florbal.

Jak by ses chtěl prezentovat v našem dresu?

Chtěl bych, aby se na nás lidi a děti hlavně bavilo dívat, abychom hráli ofenzivní florbal. Nečekali co s námi soupeř udělá, byli aktivní a tvořili hru. Což si myslím, že se nám v prvním zápase docela dařilo.

Co je tvůj osobní cíl pro tuto sezónu?

Hlavní cíl nejen můj, ale celého klubu je vyhnout se baráži, a vrátit zpět do Králováku Play-off! Mé takové osobní přání je zůstat zdravý. Jelikož v minulých sezonách jsem často laboroval se zraněními.

V prvním zápase za náš tým si zaznamenal 4 body za hattrick a jednu asistenci. Představoval sis takový debut?

Těžko říct, je pravda že poslední sezony se mi povedli. A pravidelně jsem bodoval i na velkých turnajích. Ikdyž tady ta rychlost, taktická vyspělost a úroveň je úplně jinde. Ale sedli jsme si s klukama v lajně, jak herně tak i lidsky. Jeden spoluhráč mi před zápasem říkal, že dnes dám Hattrick a já mu říkal že ne, že myslím že jich nasázím pět. (smích) Nakonec měl pravdu. Kdo mě zná, tak ví, že si v tomhle docela věřím. (smích)

Jaké to bylo hrát poprvé před domácím publikem? Na tribuně si měl i velkou podporu rodinných příslušníků.

Skvělý! Lidi v Králováku prostě chodí. Tím, že jsem v minulých sezonách klub sledoval a byl i na několika domácích zápasech, tak jsem věděl, co mě čeká. Navíc se přijela podívat rodina, která jak mě, tak i mladšího bráchu podporuje už od mala na většině zápasů.

Podobné články

27.03.2024

T.B.C. v měsíci březen

Ze světa T.B.C. A-tým rozehrál svoji sérii o záchranu v Národní lize. K prvnímu utkání série mířili hráči do Pelhřimova. Vstup do první…