Jak se nám vedlo v uplynulém měsíci

A-tým si v prosinci připsal tři body ze čtyř utkání.

Ještě na konci listopadu se utkal náš A-tým s týmem Benešova, který s námi sousedí v tabulce. První třetina byla na branky poměrně chudá, když přinesla celkem dvě branky, které si mezi sebou oba týmy rozdělily. Ve druhé třetině již padlo více branek a o jednu branku před poslední třetinou byl šťastnější soupeř. Na začátku třetí třetiny se našim hráčům povedlo rychle srovnat. Bohužel soupeř do poloviny třetiny znovu odskočil. Dostal se postupně až do tříbrankového vedení a náš tým v závěru již jen stav korigoval na konečný výsledek.

K dalšímu zápasu odcestoval náš tým do města Náchod. Jako by se studené počasí, které panovalo na začátku prosince, promítlo i do našeho výkonu v první třetině, kde náš tým brzy prohrával o čtyři branky. V závěru třetiny se dokázali hráči dvakrát prosadit a zmírnit tak nepříjemně vyvíjející se skóre. Ve druhé třetině padl jediný gól, který naše barvy přiblížil k vyrovnání zápasu. To se povedlo hned v úvodních vteřinách třetí třetiny. Bohužel soupeř na to dokázal reagovat a rozjela se gólová přestřelka. V závěrečné části tak padlo celkem jedenáct branek.

V sobotu devátého prosince čekal náš tým tradiční Vánoční zápas. Ten se však hned od začátku absolutně nevyvíjel podle našich představ. Soupeř dokázal v úvodním dějství vstřelit šest branek, na které jsme zareagovali pouhýma dvěma. Ve zbylých dvou částech se zápas už jen prakticky dohrával a soupeř si odvezl tři body.

K poslednímu zápasu v roce 2023 odcestovali hráči do Blanska s jasným cílem a to vyhrát tento zápas. První třetina se ale moc nepovedla a soupeř vedl o tři branky. Zlepšený výkon ve druhé části ale znamenal vyrovnání a následné vedení v zápase. Na to dokázal soupeř odpovědět a utkání otočil ve svůj prospěch. Krátce po začátku poslední třetiny soupeř odskočil do dvoubrankového vedení. Naši dokázali rychle odpovědět dvěma brankami a utkání opět srovnat. Následně se ještě jednou dostal soupeř do vedení. To mu vydrželo celých pět minut, potom během patnácti vteřin dokázali naši hráči zápas otočit a nakonec zvítězit.

Výsledky: TBC – SK Florbal Benešov 5:7; TBC – Florbal Primátor Náchod 7:11; TBC – TROOPERS 7:13;
TBC – FBK Atlas Blansko 9:8

Jak si vedla naše ostatní družstva?

B-tým odehrál v uplynulém měsíci čtyři zápasy, ze kterých vytěžil deset bodů. K prvnímu turnaji odjeli hráči B-týmu do Mělníka, kde se utkali s Las Plantas a Medojedi Sedlčany. Z tohoto turnaje si B-tým odvezl plný počet bodů za těsnou výhru v prvním zápase a za vysokou výhru nad Sedlčany. Druhý turnaj odehrála mužská rezerva v Černošicích. Zde dokázali ukořistit čtyři body za prohru po nájezdech a za výhru nad Bohemians. B-tým se tak nachází po dvanácti odehraných zápasech na třetím místě.

Výsledky: TBC – Las Plantas 6:5; TBC – Medojedi Sedlčany 10:0; TBC – FT Sokol Praha – Břevnov 4:3pn;
TBC FbŠ Bohemians C 6:4

C-tým – Riders odehrál jako již tradičně jeden turnaj a zatím stále nezískal jediný bod. Tentokrát ale v zápase Hornets Praha k tomu hráči neměli daleko, když soupeři podlehli o jediný gól.

Výsledky: TBC – Hornets Praha B 4:5; TBC – FBC Falcons Žižkov 1:7

Junioři po polovině sezóny jsou stále stoprocentní. Tentokrát vyzvali soupeře, se kterými se již v této sezóně potkali. Nejprve dokázali porazit nepříjemně hrající tým Černošic a následně pak porazili v regionálním derby Hořovice.

Výsledky: TBC – SK Alien Nation 6:1; TBC – FbC Red Dragons Hořovice 12:5

Dorostenci odehráli čtyři zápasy a připsali si v nich tři body nad týmem Vosy Praha, kde zvítězili šestibrankovým rozdílem. Předtím však nestačili na tým z Berouna. Následující turnaj dorostenci odehráli proti týmům z horních pater tabulky. Zejména výkon proti prvnímu celku pražské Spartě byl opravdu dobrý a soupeře hodně trápili.

Výsledky: TBC – Sport Eden Beroun 0:3; TBC – FBK Vosy Praha 11:5; TBC – ACEMA Sparta Praha 4:8;
TBC – Prague Tigers 1:9

Starší žáci se ve druhém výkonnostním koši neztratili a přivezli dvě výhry se soupeři z Benešova a Black Angels. Další turnaj odehráli v domácím prostředí, kde jednoznačnými výsledky a bez jediné inkasované branky opanovali svůj turnaj.

Výsledky: TBC – SK Florbal Benešov 2:1; TBC – Wizards DDM SO Praha 10 1:4; TBC – Black Angels 4:2;
TBC – FAT PIPE Traverza 8:0; TBC – Panthers Praha White 13:0; TBC – Butchis 2:0

Starší žáci blue si za poslední měsíc připsali pět vítězství a jednu porážku. První turnaj odehráli hráči na Kladně, odkud si odvezli z turnaje třetí místo, za výhru nad Kladnem a v zápase o umístění se Slaným. Na druhém turnaji, který se hrál ve Stochově, vybojovali hráči první místo, když postupně porazili znovu tým Kladna a ve druhém skupinovém zápase Stochov. Ve finále pak změřili síly s Hořovicemi a v dramatických nájezdech byl úspěšný náš tým.

Výsledky: TBC – Kanonýři Kladno černí 5:4; TBC – Florbal Pro Beroun 2:4; TBC – Barracudas Slaný 5:2;
TBC – Kanonýři Kladno černí 2:1; TBC – Blue Horses Stochov 6:5; TBC – Red Dragons Hořovice 2:1pn

Mladší žáci odehráli za poslední měsíc dva turnaje ve druhém výkonnostním koši. Z osmi zápasů si naši hráči odvezli dvě výhry a to nad týmy Olymp Florbal a Florbal Chodov. V ostatních zápasech na soupeře bohužel nestačili, z toho dvakrát smolně o jednu branku.

Výsledky: TBC – Wizards DDM SO Praha 10 0:1; TBC – Prague Tigers 0:3; TBC – Olymp Florbal Zeus 3:2;
TBC – Tatran Střešovice 2:5; TBC – Prague Tigers 0:4; TBC – Florbal Chodov 4:2;
TBC – Wizards DDM SO Praha 10 0:3; TBC – ACEMA Sparta Praha Blue 2:3

Elévové odehráli jeden turnaj ve druhém výkonnostním koši. V něm si připsali vítězství nad Černošicemi a také čisté konto. V dalším zápase se jim povedlo remízovat a to s Bohemians. Ve zbylých dvou utkáních nestačili na kvality soupeřů.

Výsledky: TBC – Tatran Střešovice 4:8; TBC – SK Alien Nation Černošice 4:0; TBC – FbŠ Bohemians Praha 6:6;
TBC – Panthers Praha Black 1:10

Přípravka si v prosinci zkusila přátelský zápas proti týmům družiny z vedlejší základní školy. Všechny děti si tento minizápas užily a již teď se určitě těší na další příležitost, kdy navzájem změří své síly.